Dom modułowy z możliwością szybkiej rozbudowy

Dom modułowy z możliwością szybkiej rozbudowy

Wydawać by się mogło, że domu bez cegieł wybudować nie sposób. Nic bardziej mylnego – postęp technologiczny w dziedzinie wykonywania budynków jest już tak ogromny, że z powodzeniem możemy je zastąpić zupełnie nowymi, dużo lepszymi materiałami. Warto przyjrzeć się z bliska chociażby technologii skandynawskiej.

Skandynawski sposób na dom

Do budowy domu wykorzystuje się w tym wypadku specjalne, przygotowane wcześniej w fabryce, gotowe moduły. Takie rozwiązanie stosowane jest od wielu lat nie tylko w znanej z ekologicznego trendu Skandynawii, ale także krajach Europy Zachodniej- Niemczech i Francji. Pierwsze skandynawskie domy w Polsce, powstają pod Wrocławiem.

 - Budownictwo, które proponujemy i do którego chcemy przekonać także Polaków, łączy w sobie najlepsze elementy tradycyjnej technologii murowanej i drewnianej – mówi Sylwester Jankowski, Prezes Zarządu Tektum – Dzięki temu, domy są nie tylko niezwykle wytrzymałe, ale także tańsze, przyjazne środowisku i co równie ważne – niezwykle energooszczędne.

Średni koszt utrzymania domu modułowego jest nawet o 30% niższy od murowanego. Wszystko dzięki m.in. specjalnej konstrukcji ścian, które charakteryzują się współczynnikiem przenikania ciepła na poziomie 0,17 KW/m2. W przypadku domów murowanych wynosi on nawet 0,30 KW/m2. Co warte podkreślenia, dom nie tylko zatrzymuje ciepło zimą, ale jednocześnie latem chroni wnętrze przed przegrzaniem.

Na tym nie koniec korzyści. Dzięki nowoczesnym metodom budowy, na budynek w stanie deweloperskim czekamy tylko 3 miesiące. Poza tym możemy go w późniejszym czasie równie szybko rozbudować. A takiej możliwości nie możemy wykluczyć, bo w skandynawskim domu możemy z powodzeniem mieszkać nawet przez 300 lat. - Modułowa konstrukcja, nie oznacza przy tym, że wszystkie domy są do siebie łudząco podobne – dodaje Sylwester Jankowski – Ostateczny wygląd, kształt bryły, to tylko kwestia wyboru odpowiedniego projektu, dostosowanego do potrzeb indywidualnych klienta.
Do zainteresowania się skandynawską technologią zachęca jeszcze jeden, nie mniej ważny argument- koszt budowy metra kwadratowego takiego budynku rozpoczyna się już od 1700 zł.

Źródło: inPlus PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19396 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 286

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >