Dom o oryginalnym kształcie?
Jak najbardziej! Proste, jednolite bryły odchodzą powoli do przeszłości, a ich miejsce zajmują nowoczesne budynki, które zachwycają stylem i architekturą.
Czytaj dalej
Dom cebula
Takim budynkiem będzie niewątpliwie dom cebula, którego projekt przygotowali architekci z warszawskiej pracowni 81.WAW.PL.
Dom cebula – parterowy budynek z płaskim dachem, swoją nazwę zawdzięcza zabiegom architektonicznym, które nadały bryle odpowiedni kształt. Budynek składa się z trzech głównych ścian konstrukcyjnych w kolorze białym, które są przesunięte względem siebie. Dzięki temu sprawiają wrażenie warstw jak w przypadku cebuli. Ponadto ściany są zaprojektowane tak, że tworzą wycinek ćwiartki koła.
Oryginalny kształt domu cebuli to nie przypadek. – Kształt po okręgu jest wynikiem warunków zabudowy, chęci otwarcia na konkretne widoki oraz lokalizacji wjazdu na działkę w jej narożniku – podkreśla Anna Paszkowska-Grudziąż, architekt z pracowni 81.WAW.PL. – Taki kształt spełnia oczekiwania inwestora, a dla nas jest dużym wyzwaniem, ale i wielką frajdą – dodaje Anna Paszkowska.
Czytaj również: Szklane cuda architektury
Budynek składa się z 2 części: dziennej oraz prywatnej – nocnej. Od frontu, w wąskiej części elewacji, pomiędzy dwiema ścianami zlokalizowano wjazd do garażu przygotowanego na dwa samochody. Tam również ulokowano pomieszczenia techniczne. - Główne wejście znajduje się w bocznej elewacji od strony zachodniej – zaznacza Rafał Grudziąż z pracowni 81.WAW.PL, współautor projektu. - Aby je uwypuklić, zostało dodatkowo podkreślone czarnym daszkiem – dodaje.
Część dzienna została zaprojektowana od strony ogrodu, dzięki czemu roztacza się wspaniały widok, a pomieszczenia są doskonale doświetlone. Otwartą przestrzeń wewnątrz tworzą salon, jadalnia oraz kuchnia z panoramicznym oknem na ogród i podwieszanym kominkiem w centralnej części. W dalszej części zaplanowano obszerny taras pod zadaszeniem, który ma także pełnić funkcję letniej kuchni i jadalni oraz miejsca relaksu. Dzięki temu, że działka góruje nad otoczeniem, część dzienna będzie otwierać się na niezwykły widok otuliny lasu.
Część nocna zaś to idealne miejsce odpoczynku dla domowników. Zaprojektowana została tak, aby utworzyć w pełni komfortową przestrzeń. Przewidziano tu pokój gościnny, główną sypialnię, sypialnie dzieci oraz łazienki. Okna tej części otwierają się na wschód.
Czytaj również: Najnowocześniejsza sala koncertowa w Polsce
Białe ściany elewacji wykonane będą z bardzo dobrej jakości tynku Stolotusan, dzięki czemu zachowają kolor i świeżość przez długi czas. Czarne elementy zadaszeń zostaną natomiast wykończone trwałymi płytami ze spieku kwarcowego. Aby ocieplić biało czarną bryłę, na bocznych, krótszych elewacjach zostanie puszczona pnąca zieleń.
Komentarze
Czytaj też…
Czytaj na forum
- Budowa hali Liczba postów: 244 Grupa: Innowacje w... Polecam również namioty od https://partiez.pl/
- Garaż w mieszkaniu Liczba postów: 13 Grupa: Innowacje w... Szukasz trwałego i funkcjonalnego garażu, który przetrwa lata i doskonale zabezpieczy pojazd, czy sprzęt i akcesoria ogrodowe? Sprawdź Garaże Pająk to producent...
- poradnik dla budujących i nie tylko Liczba postów: 9 Grupa: Innowacje w... Czy wiecie jak przygotować posiłki bez glutenu? Jeżeli szukacie sprawdzonego portalu informacyjnego, to polecam Wam sprawdzić stronę https://wiedzaodpodstaw.pl....
- Odrestaurowana kamienica na ulicy Mierniczej 9, we... Liczba postów: 1 Grupa: Architektur...
- Jaka brama garażowa? Liczba postów: 148 Grupa: Innowacje w... Warto zainwestować w dobrej jakości bramę garażową, która będzie solidnie wykonana, ciepła i jednocześnie pasowała do aranżacji. Dlatego też stojąc przed wybore...