Drabiny  dielektryczne dla zdrowia i bezpieczeństwa!

Drabiny dielektryczne dla zdrowia i bezpieczeństwa!

Działania elektryka, elektromontera czy też konserwatora sieci elektrycznych są niebezpieczne ze względu na pracę z urządzeniami funkcjonującymi pod napięciem. Nierzadko przewody, skrzynki elektryczne czy też generatory prądu są umiejscowione kilka metrów nad poziomem podłogi czy też ziemi.

 

Wszędzie tam, gdzie człowiek narażony jest na możliwość porażenia prądem, powinny być stosowane rozwiązania gwarantujące ochronę pracowników, a zarazem zapewniające komfortowe warunki pracy.  Wykonane z tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem szklanym drabiny dielektryczne firmy KRAUSE, nie tylko nie przewodzą prądu, ale także są stabilne. Niezwykle ważnym atutem drabin KRAUSE jest również ich niewielka waga oraz kompaktowe rozmiary. Zalety te powodują, że profesjonalne ekipy elektromonterów chętnie wykorzystują drabiny dielektryczne podczas wszelkich robót instalacyjnych, naprawczych czy też przeglądów sieci elektrycznej.

 

Czytaj również: Bezpieczeństwo pracy dzięki drabinie

 


 

Bez napięcia

Seria drabin dielektrycznych firmy KRAUSE składa się z 4 modeli. Pierwszym z nich jest drabina przystawna z podłużnicami z tworzywa sztucznego. Konstrukcja ta posiada obustronnie ryflowane aluminiowe szczeble o przekroju 30x30 mm. Wytrzymałe połączenie szczebli z podłużnicami gwarantuje stabilność drabiny i jej komfortowe użytkowanie, nawet pod dużym obciążeniem. Produkt ten został sprawdzony wg normy DIN EN 131; w oparciu o rozdział 6.5.1 z EN 61478:2002 + A1:2004 Kategoria 1, sprawdzone do 1.000 Volt. Bardziej rozbudowanym modelem jest drabina rozsuwana linką z podłużnicami z tworzywa sztucznego. Ta dwuelementowa konstrukcja ze stabilnymi prowadnicami i aluminiowymi szczeblami jest lekka, a zarazem bardzo wytrzymała. Ręczne rozsuwanie co szczebel daje możliwość użytkowania każdego z dwóch elementów drabiny osobno. W przypadku konieczności dojścia do wyżej położnych miejsc, wystarczy za pomocą linki rozsunąć drabinę, a automatycznie działające zapadki z rolkami przyściennymi umożliwią stworzenie bezpiecznej konstrukcji. Drabina ta została sprawdzona wg normy DIN EN 131; w oparciu o rozdział 6.5.1 z EN 61478:2002 + A1:2004 Kategoria 1, sprawdzone do 1.000 Volt.

 

Czytaj również: Nowoczesne systemy przeładunkowe

 


 

Do dyspozycji elektromonterów firma KRAUSE oddała także drabiny dwustronne. Pierwsza z nich to dwustronna konstrukcja wykonana z tworzywa sztucznego wzmacnianego włóknem szklanym. Podstawą tej drabiny są antypoślizgowe, obustronnie ryflowane szczeble o przekroju 28x29 mm. Stabilną, stożkową konstrukcję drabiny gwarantują wytrzymałe połączenia szczebli z podłużnicami oraz masywne, mocowane śrubami zawiasy.  Warto podkreślić, że drabina ta została sprawdzona wg DIN EN 131; w oparciu o normę EN 61478: 2002 (Kategoria 1:28.000 Volt). Kolejnym modelem jest dwustronna drabina ze stopniami, o podłużnicach wykonanych ze wzmacnianego włóknem szklanym tworzywa sztucznego. Jest to niezwykle stabilna konstrukcja. Antypoślizgowe stopnie o głębokości aż 80 mm, wzmocnione połączenie stopni z podłużnicami oraz wytrzymałe pasy gwarantują bezpieczeństwo pracy i komfort podczas wykonywania zadań na wysokości. Duże znaczenie mają także masywne zawiasy, które zapobiegają rozjeżdżaniu się ramion drabiny podczas znacznego obciążenia. Nie bez znaczenie jest sprawdzenie tego produktu wg normy DIN EN 131; w oparciu o rozdział 6.5.1 z EN 61478:2002 + A1:2004 Kategoria 1, sprawdzone do 1.000 Volt.

Źródło: GutPR / budnet.pl

Zobacz galerie zdjęć

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19451 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 249

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >