Drzwi do rezydencji

Drzwi do rezydencji

Rezydencja jest budynkiem o reprezentatywnym charakterze, dlatego przeznaczone do niej drzwi muszą mieć odpowiedni, stylowy design, a jednocześnie charakteryzować się odpornością na warunki pogodowe oraz próby sforsowania przez włamywaczy, dla których ekskluzywny dom stanowi bardzo atrakcyjny cel.

 

Wybierając drzwi, warto też zwrócić uwagę na ich izolacyjność termiczną; te o niskim współczynniku Ud pozwolą łatwiej utrzymać ciepło we wnętrzu rezydencji, a co za tym idzie – zaoszczędzić na kosztach jej ogrzewania.

 

Tradycyjne z zewnątrz…


Drzwi przeznaczone do starej rezydencji muszą mieć tradycyjny wygląd i nowoczesną konstrukcję. Obecnie ich znalezienie jest prostsze niż kiedykolwiek wcześniej, ponieważ specjalnie dla osób preferujących klasyczny, łagodny design okien i drzwi, Internorm stworzył linie stylistyczne Home Soft oraz Ambiente. Pierwsza z nich obejmuje modele o harmonijnych, delikatnych kształtach, które idealnie pasują chociażby do charakteru współczesnej willi. Do linii Ambiente zostały natomiast przypisane okna i drzwi wyraźnie nawiązujące swoim wyglądem do klasycyzmu oraz secesji, dzięki czemu ich zastosowanie w starej rezydencji lub zabytkowej kamienicy nie wpływa negatywnie na jej wygląd. Wybrawszy konkretny model, klient może zindywidualizować go zależnie od swoich potrzeb – dotyczy to nie tylko wymiarów drzwi, ale także ich koloru, długości pochwytów, kształtu klamek, rozmiarów przeszkleń i wyglądu wielu innych szczegółów. Każde drzwi powstają na indywidualne zamówienie, co gwarantuje ich wysoką jakość.

 

Drzwi_wejściowe_Internorm_do_rezydencji.jpg

 

Czytaj również: Wkładka profilowa do drzwi

 

…nowoczesne w środku


Stylowy wygląd drzwi do rezydencji nie powinien być ich jedyną zaletą. Warto zainteresować się również min. zabezpieczeniami antywłamaniowymi, w jakie jest wyposażony dany model; Internorm standardowo montuje zamek wieloryglowy oraz wkładkę odporną na próby przewiercenia i otwarcia wytrychem we wszystkich swoich drzwiach. Szczególnie dbający o bezpieczeństwo klienci powinni rozważyć np. montaż specjalnej, antywłamaniowej wkładki (jest dodatkowo zabezpieczona przed wyrwaniem i ukręceniem) oraz zamka półmotorycznego lub motorycznego, który ponadto zwiększa komfort użytkowania drzwi. Dobrze jest także zwrócić uwagę na ich parametry termoizolacyjne, ponieważ ogrzewanie dużych, niejednokrotnie starych budynków, bywa dość energochłonne, a odpowiednie (tj. pasywne lub energooszczędne) drzwi oraz okna pozwolą zminimalizować straty ciepła. Inną stosunkowo ważną cechą drzwi jest ich izolacyjność akustyczna.

 

Drzwi_aluminiowe_Internorm_wewnętrzna_strona.jpg

 

Czytaj również: Dębowe drzwi zewnętrzne w stylu country

 

Klasyczny design i innowacyjne rozwiązania


Drzwi Internorm, nawet te o klasycznym designie, można wyposażyć w rozwiązanie na miarę XXI wieku – czytnik linii papilarnych lub wirtualną klawiaturę Ekey Home Integra. Oba urządzenia są bezpieczne i eliminują koniczność stałego noszenia przy sobie kluczy do domu. Co jednak najistotniejsze, nie wpływają negatywnie na estetykę drzwi; ultracienki panel klawiatury dotykowej można zamontować w ścianie obok nich, więc nie będzie rzucał się w oczy, a znacznie ułatwi wchodzenie do domu.

Źródło: internorm / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19470 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 348

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >