Drzwi wejściowe zabezpieczające mieszkanie przed mrozem
Zima za pasem, a zatem warto przygotować swe domostwa na przetrwanie kilkunastostopniowego mrozu.
Czytaj dalej
W tym celu wielu właścicieli budynków ociepliło już zewnętrzne ściany swego domu oraz zrobiło zapasy węgla na opał. Ostatnie promienie słońca pozwalają również na wymianę drzwi wejściowych, które skutecznie ochronią nas przed przybyłym za kilka tygodni zimnem. Zanim wybierzemy się do sklepu budowlanego, zwróćmy więc uwagę na czynniki, które zadecydują o wyborze ciepłych, a jednocześnie ekonomicznych drzwi zewnętrznych.
Czytaj również: Konstrukcyjne drzwi podnoszono-przesuwnych
Proces zakupu drzwi winniśmy rozpocząć sprawdzeniem wymiarów wejścia, aby dopasować nowe drzwi do otworu naszego mieszkania. W większości przypadków standardowa szerokość skrzydła wynosi 90 cm w świetle ościeżnicy, co daje nam szansę wyboru z większej ilości modeli dostępnych na polskim rynku. Niemniej zdarzają się drzwi o szerokości metra oraz wymiarach niestandardowych, przygotowywanych na specjalne zamówienie.
Z uwagi na lepszą izolacyjność cieplną warto zastanowić się nad kupnem drzwi otwierających się do wewnątrz. Po pierwsze, drzwi takie są mniej narażone na ekspozycje czynników atmosferycznych. Po drugie łatwiej je otworzyć w przypadku silnych opadów śniegu i powstających za progiem zasp. Warto jednak pamiętać, że modele otwierane na zewnątrz lepiej dociskają uszczelkę do ościeżnicy, dzięki czemu zapewniają skuteczniejszą ochronę przed utratą ciepła z naszego domu.
Czytaj również: System przesuwny do drzwi dużego formatu
Na rynku dostępne są drzwi z drewna, aluminium oraz PCV, jednak prym w konkurencji energooszczędności zdecydowanie wiedzie pierwszy rodzaj. – Najtrwalsze są drzwi z drewna klejonego warstwowo, ponieważ są najbardziej odporne na zmiany atmosferyczne, głównie zmiany wilgotności powietrza. Posiadają bardzo wysoki poziom izolacji cieplnej i akustycznej, jak również odznaczają się wysoką wartością estetyczną. – informuje Marcin Pawlak, właściciel Stolpaw.
Będąc już w sklepie należy zapytać sprzedawcę o współczynnik przenikalności ciepła, który określa stopień w jakim nasze drzwi przepuszczają ciepło na zewnątrz. Im wskaźnik jest niższy tym mniej ciepła przedostaje się przez drzwi. W Polsce według rozporządzenia Ministra Infrastruktury izolacyjność drzwi nie może przekraczać 2,6 W/(m2K). Najniższym wskaźnikiem przenikalności ciepła charakteryzują się drzwi wykonane z drewna, gdzie w powszechnym użyciu jest pianka poliuretanowa - obecnie najlepszy materiał izolacyjny stosowany do ocieplania drzwi zewnętrznych.
- Naszym produktem skierowanym do budownictwa energooszczędnego jest seria drzwi STOLTERM o współczynniku przenikalności cieplnej wynoszącym jedynie 0,72 W/(m2•K). To obecnie najniższy wskaźnik, dostępny na polskim rynku. – wskazuje Marcin Pawlak.
Drzwi zewnętrzne to bardzo czuły punkt na mapie termoizolacji naszego domu. Zadbajmy zatem, aby nie niweczyły naszych starań o ciepłe i przytulne pomieszczenia w trakcie kilkunastostopniowego mrozu.
Źródło: Core PR / budnet.pl
Komentarze
Tagi
Czytaj też…
Czytaj na forum
- szambo z szambem Liczba postów: 32 Grupa: Firmy budow... Pompy jednostopniowe znajdują zastosowanie w prostych układach cyrkulacji wody, takich jak baseny, fontanny czy systemy nawadniające. Dzięki swojej konstrukcji....
- usługi i produkcja CNC Liczba postów: 1 Grupa: Firmy budow... Jestem pewny, że dużo osób skorzysta z gubad . To jest naprawdę bardzo dobra oferta.
- Jak wykończyć narożniki w suchej zabudowie, aby by... Liczba postów: 1 Grupa: Budowa i re...
- Gdzie reklamować firmę wnętrzarską? Liczba postów: 109 Grupa: Firmy budow... Jestem absolutnie pewien, że każdą nową firmę można wypromować, jeśli nakręcić film z drona. W naszej produkcji filmowej YOPRST możesz zamówić dowolny film z dr...
- Odzież robocza najlepsza na upały Liczba postów: 149 Grupa: Budowa i re... Użytkownik Dawidek1 napisał: Co sądzicie o zakupach w sklepach internetowych i jak często korzystacie z tej opcji? W sklepach internetowych lubię kupować, acz...