Drzwi zewnętrzne, które mają inteligentny design

Drzwi zewnętrzne, które mają inteligentny design

Projektowanie budynków zmierza w kierunku zmniejszania ich energochłonności i automatyzacji procesów związanych z ogrzewaniem, wentylacją czy zapewnieniem bezpieczeństwa. Pierwszym sygnałem świadczącym o przekraczaniu progu domu przyszłości są inteligentne drzwi. Czytaj dalej

 

Drzwi wejściowe przestają być już tylko barierą antywłamaniową czy dekoracją strefy wejścia. Coraz częściej są elementem inteligentnym i spersonalizowanym, który ma za zadanie ułatwiać domownikom dostęp do wnętrza budynku i realizować bardziej zaawansowane funkcje związane z szeroko pojętym poczuciem bezpieczeństwa. Jednocześnie muszą spełniać najostrzejsze wymagania związane z oszczędnością energii, która stała się głównym priorytetem w projektowaniu budynków. Z myślą o zapewnieniu wszystkich tych korzyści powstała platforma AD UP obejmująca m.in. ultraciepłe drzwi o głębokości zabudowy 90 mm z progiem bez barier 0 mm. Dzięki designerskim akcentom i inteligentnym funkcjom dostępu wyznaczają zupełnie nowe standardy w projektowaniu komfortowej strefy wejścia do budynku.


Drzwi zewnętrzne, które mają inteligentny design


Nie tylko energooszczędność 

Choć drzwi nie są kluczowym elementem odpowiadającym za energooszczędność budynków, również one muszą odpowiadać zaostrzonym kryteriom izolacyjności termicznej. Zgodnie z warunkami technicznymi na 2021 rok współczynnik przenikania ciepła Ud dla tego typu przegrody powinien wynosić maksymalnie 1,3 W/m2K. W drzwiach Schüco AD UP 90 zastosowano profil o pięciokomorowej budowie, podwójną strefę termoizolacji oraz przemyślany system uszczelnień, co pozwoliło osiągnąć bardzo dobry parametr przenikania ciepła dla samej ramy nawet od Uf = 1,1 W/m2K.

 

Drzwi zewnętrzne, które mają inteligentny design

 

Czytaj również: Mocne, ciepłe i bezpieczne drzwi zewnętrzne z aluminium

 

Po wstawieniu standardowego pakietu szybowego stolarka spełnia z nawiązką wymagania wynikające z obowiązujących warunków technicznych. Doskonałe efekty pozwala uzyskać ciepłe nieprzezierne wypełnienie, które może być zakryte eleganckim aluminiowym panelem z jednej lub obydwu stron. Dzięki wysokiej nośności rozwiązania do 200 kg można ponadto stosować grube zestawy szybowe o podwyższonej termoizolacyjności czy antywłamaniowości. Pomimo ułatwiającej przechodzenie, płaskiej konstrukcji progu drzwi zapewniają maksymalną szczelność na przenikanie wody deszczowej. Dzięki zastosowaniu dodatkowej, centralnej uszczelki i specjalnej konstrukcji odwodnienia stolarka zapewnia rekordową wodoszczelność aż do 750 Pa! 


Inteligentny design

O nowoczesnym charakterze drzwi informuje z reguły już ich sam design, jednak najlepiej, gdy w ślad za nim idą także komfortowe funkcje. W aluminiowych drzwiach panelowych Schüco dopracowano do perfekcji każdy szczegół, dzięki czemu elementy funkcjonalne odgrywają także rolę estetyczną. Zlicowane z ościeżnicą skrzydła o dużych wymiarach nawet do 1250 x 2500mm posiadają harmonijny wygląd. W zależności od potrzeb można wybrać zawiasy nakładane, rolkowe, jak również całkowicie ukryte, dające możliwość rozwierania skrzydła pod kątem 100º. W wersji Design Edition imponujące wymiary skrzydła podkreśla wbudowany w panel pionowy pochwyt podświetlony paskiem LED. W drzwi można także estetycznie wkomponować nowoczesne rozwiązania kontroli dostępu i komunikacji. Do wyboru są między innymi czytnik linii papilarnych czy modularny panel drzwiowy DCS z funkcjami wideodomofonu i klawiatury do wprowadzania kodów.


Drzwi zewnętrzne, które mają inteligentny design

 

Czytaj również: Dotacja w programie Czyste Powietrze na drzwi wejściowe i garażowe - jakie parametry spełniają wymagania

 

Nowością jest moduł DCS SmartTouch w postaci kompaktowego ekranu dotykowego, który łączy w sobie opcje dzwonka, kamery i wideodomofonu. Rozwiązanie jest kompatybilne z systemami Anroid i iOS, dzięki czemu można zdalnie, za pośrednictwem smartfonu, otwierać drzwi i prowadzić wideorozmowy z osobami stojącymi przed nimi nawet będąc daleko poza domem. Sterowanie drzwiami za pomocą aplikacji na smartfonie umożliwia także montowany dyskretnie w profilu drzwiowym moduł BlueCon. Dzięki niemu skrzydła mogą otwierać się automatycznie w momencie otrzymania sygnału Bluetooth z urządzenia mobilnego.


Źródło: echo PR / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19400 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 177

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >