Działania firmy mające na celu umocnienie jej pozycji na rynku

Działania firmy mające na celu umocnienie jej pozycji na rynku

Na rok 2013 Schindler zaplanował działania, których celem jest umocnienie swojej pozycji w branży. Najważniejsze z nich to wprowadzenie na rynek nowoczesnego modelu dźwigu 5500, nowa odsłona dźwigu 3300 oraz premiera energooszczędnej windy solarnej. Dodatkowo, już niebawem ruszy budowa nowej siedziby spółki w Warszawie.

 

Pozycję każdej marki technicznej na świecie potwierdza współpraca przy realizacji najważniejszych obiektów infrastrukturalnych. Szwajcarski koncern zrealizował ostatnio kilka takich projektów. Są to m. in.: stadion narodowy i dworzec kolejowy w Pekinie, lotnisko w Monachium czy hotel Hyatt w Szanghaju. Dodatkowo w 2014 roku Schindler sfinalizuje budowę 6 fabryk na trzech kontynentach –  w Europie, Ameryce i Azji. Dwie z nich budowane są w Chinach. Dwie kolejne powstają w Indiach, a po jednej - w USA i na Słowacji.

 

 

Również w Polsce branża dźwigowa ma się dobrze, a sprzedaż dźwigów w 2012 r. wzrosła w stosunku do analogicznego okresu w roku ubiegłym. Ma to związek przede wszystkim z nowymi inwestycjami w infrastrukturę. Na polskich osiedlach rośnie także liczba modernizacji starszych wind, montowanych jeszcze w dobie PRL. Do najważniejszych projektów realizowanych na terenie kraju, w których uczestniczył koncern można zaliczyć dostarczenie urządzeń na dworzec PKP Poznań, dworzec Warszawa Stadion, do wrocławskiego biurowca SkyTower czy też do licznych obiektów handlowych. Obecnie Schindler partneruje takim projektom jak wymiana schodów ruchomych na Dworcu Centralnym w Warszawie czy też dostarcza urządzenia do nowoczesnego biurowca Warsaw Spire, gdzie zamontuje pierwsze w Polsce dźwigi dwupokładowe.

 

Czytaj również: Multimedialny salon podłóg i drzwi

 

Istotnym wydarzeniem w rozwoju firmy na polskim rynku jest planowana budowa nowej siedziby spółki. Projekt ekologicznego biurowca przygotowała warszawska pracownia architektoniczna Hermanowicz Rewski Architekci. Jak podkreśla Andrzej Stawniak, prezes zarządu, głównym założeniem projektu jest stworzenie budynku, który będzie jednoznacznie kojarzyć się z siedzibą jednego z największych producentów wind i chodników ruchomych. Dlatego też w ramach głównej elewacji od strony ul. Postępu zaplanowano nowoczesne, panoramiczne windy formą nawiązujące do bryły wież testowych dla dźwigów. Będą one kończyć bieg w czynnym całą dobę biurze interwencyjnym.

 

 

Rozwój nowoczesnych technologii to kolejne wyzwanie dla szwajcarskiego koncernu. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku Schindler wprowadza windę 5500. To modułowy dźwig, który w unikalny sposób łączy wydajność, elastyczność i nowoczesne wzornictwo, dzięki czemu doskonale dopasuje się zarówno do wymagań komercyjnych, jak i mieszkalnych. Dodatkowo odświeżony zostanie flagowy model 3300, który charakteryzuję się wysoką wydajnością, stylowym wykończeniem, energooszczędnością oraz niezawodną pracą.

 

Czytaj również: Nowy kontrakt energetyczny jednej z firm

 

Charakterystyczne cechy modelu 3300 sprawiły, że stał się on punktem wyjścia dla kolejnego rewolucyjnego rozwiązania Schindlera – windy solarnej inspirowanej projektem Solar Impulse. To nowatorski dźwig, który pozwala na oszczędność do 50% energii w skali roku w porównaniu z tradycyjnymi windami. Urządzenie może być zasilane energią słoneczną, siecią elektryczną lub kombinacją obu tych źródeł energii. W zależności od konfiguracji oraz poziomu nasłonecznienia istnieje też możliwość funkcjonowania windy jedynie w oparciu o energię solarną.

 

 

Wprowadzenie nowych, energooszczędnych dźwigów podkreśla zaangażowanie koncernu w innowacyjne rozwiązania. Umacnia jednocześnie pozycję lidera wśród producentów wind, schodów i chodników ruchomych.

2013-11-05
Źródło: Core PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 19444 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 298

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >