Efektywna energetyczna w przedsiębiorstwie

Efektywna energetyczna w przedsiębiorstwie

Budynki przemysłowe pochłaniają ponad 30 proc. światowej energii, wyprzedzając takie segmenty rynku jak transport, czy przemysł. Wytwarzają także blisko 20 proc. emisji gazów cieplarnianych.

 

EKO2 – wyraźny trend w urządzeniach HVAC

 

Te niechlubne statystyki odbijają się na portfelach przedsiębiorców. Poprawę efektywności energetycznej, zmniejszenie kosztów energii i dbałość o ekologię warto rozpocząć od przyjrzeniu się systemom HVAC.

 

Ochrona zasobów energii i klimatu jest dziś kwestią podstawową rozpatrywaną przez międzynarodowe gremia. Rachunek przedsiębiorców jest jednak prosty - ekologia musi się opłacać, bo prawa ekonomii są bezlitosne. Dzięki inteligentnemu budownictwu możemy zaoszczędzić od 15 do 30% strat energii, a redukcje uzyskane, dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań w zakresie ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji mogą dać nawet do 30% oszczędności. Na co należy zwracać szczególną uwagę decydując się na zakup systemów HVAC?

 

 – Najważniejsza w kontekście EKO2, czyli ekonomii i ekologii, jest wydajność pracy urządzeń. Zintegrowane systemy pozwalają na efektywne schłodzenie powierzchni użytkowych, czy odzysk ciepła - mówi Paweł Otrębski, dyrektor zarządzający spółki Mark Polska, krajowego dystrybutora produktów Mark BV.

 

 

Czytaj również: Nowa generacja wentylacji

 

Wentylacja i ogrzewanie budynków przemysłowych wiąże się zwykle z wysokim kosztami eksploatacyjnymi. Należy więc poszukiwać rozwiązań, które charakteryzują się wysoką sprawnością energetyczną. Zgodnie z najnowszymi trendami i założeniami EKO2 nowoczesne urządzenia HVAC powinny charakteryzować się maksymalną wydajnością energetyczną i redukcją emisji CO2.

 

Jednym z takich urządzeń jest energooszczędna centrala mark Airstream, wyposażona w przeciwprądowy płytowy wymiennik ciepła, mająca zdolność do jego odzysku na poziomie 90%. - Wysoka sprawność tego urządzenia potwierdzona Certyfikatem Energieeffizienzklasse A+, powoduje, że w większość przypadków niepotrzebne jest dodatkowe ogrzewanie, co przekłada się na zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych – mówi Paweł Otrębski.

 

 

 

Ekonomiczne ogrzewanie zapewniają z kolei promienniki wodne Infra Aqua ECO oraz Infra Aqua, które spełniają wszystkie warunki stawiane urządzeniom wydajnym energetycznie – między innymi pozwalają na tworzenie konstrukcji dopasowanych do konkretnego pomieszczenia, ponieważ składają się z paneli, które można łączyć zarówno na długości, jak i szerokości.  Dzięki wysokiej wydajności ciepła gwarantują uzyskanie komfortu cieplnego w krótkim czasie.

W ofercie firmy Mark Polska, krajowego dystrybutora największego w Europie producentów systemów wentylacyjno-grzewczych Mark BV znaleźć można także promiennik gazowy Infra+,  urządzenie o wysokiej wydajność energetycznej przy niewielkim zużyciu gazu. To urządzenie najwyższej generacji, które pozwala utrzymać ciepło, gdzie jest ono rzeczywiście potrzebne i zaoszczędzić dzięki temu czas i fundusze inwestora. Sprawność radiacyjna tego urządzenia dochodzi nawet do 76%.

- Warto zwrócić również uwagę na to, że wykorzystujemy w naszych urządzeniach kondensacyjne, energooszczędne aparaty wentylacyjno-grzewcze GS+, czyli nagrzewnice powietrza, które za pomocą palnika modulowanego o szerokim zakresie mocy (od 35 do 150 kW) z wentylatorem odśrodkowym wytwarzają ciepło przy bardzo niskim zużyciu gazu. Wszystkie te urządzenia stworzono specjalnie z myślą o zintegrowanych systemach komfortu – gwarantujących komfortowe warunki wewnątrz pomieszczeń przy najniższych kosztach użytkowania – pointuje Paweł Otrębski

 

 

Czytaj również: Systemy klimatyzacyjne na Wyspach Kanaryjskich

 

 

Źródło: niebieskiocean / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19371 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 238

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >