Ekologiczna armatura łazienkowa

Ekologiczna armatura łazienkowa

Jedna z firm wyposażyła w ekologiczną armaturę łazienki największego centrum handlowego na Pomorzu – galerii Riviera. W otwartym niedawno obiekcie zamontowano elektroniczne baterie, dedykowane do budynków komercyjnych, które projektowane są z myślą o poszanowaniu środowiska, i obniżeniu kosztów eksploatacji. Czytaj dalej

 

Po fali zainteresowania zielonym budownictwem jaka objęła biurowce w Polsce przyszedł czas na centra handlowe. Nowe obiekty projektowane są z myślą o poszanowaniu środowiska. Coraz częściej galerie starają się i uzyskują ekocertyfikaty LEED czy BREEAM. Według danych Colliers International z minionego roku zielone certyfikaty posiadało
w Polsce ok. 5 proc. obiektów handlowych, a wiele nowych inwestycji jest obecnie w fazie starania się o certyfikat.

 

Czytaj również: Umywalka, wieszak i podajnik w jednym!

 

Także inwestor Riviery, firma Mayland, postawiła na rozwiązania, które sprawiają, że budynek powstał w zgodzie z zasadą zrównoważonego rozwoju, która nakazują szczególną dbałość o harmonijnie kształtowanie relacji pomiędzy wzrostem gospodarczym, a dbałością o środowisko.

 

– Deweloper już na etapie projektowania wiedział, iż chce wykorzystać najnowsze technologie pozwalające oszczędzać. Ekologiczne gospodarowanie wodą w galerii możliwe będzie dzięki zamontowaniu w łazienkach baterii Oras Electra. To armatura sterowana elektronicznie o minimalnym poziomie zużycia wody 2 l/min – informuje Marek Wiśniewski, dyrektor ds. sprzedaży inwestycyjnej w firmie Oras.

 

 

Armatura pozwala optymalizować koszty bez rezygnacji z wygody użytkowników – woda wypływa z kranu jedynie wówczas, gdy jest to potrzebne, gdyż za uruchomienie kranu odpowiada elektroniczny czujnik. Dzięki temu woda nie płynie bez potrzeby. Takie rozwiązanie obniża koszty funkcjonowania obiektu, mniejsze są rachunki za wodę, ścieki i prąd potrzebny do ogrzania wody. Baterie sterowane sensorem są też bardziej ekologiczne niż klasyczne krany jednouchwytowe, gdzie poziom zużycia wynosi 12 l/min.
I oszczędniejsze od spotykanych często w obiektach użyteczności publicznej kranów przyciskowych, gdzie woda płynie przez określony czas, i nie zamyka się automatycznie po odejściu użytkownika od umywalki. Oras Electra zamyka strumień wody w ciągu 1 sekundy po odsunięciu dłoni od kranu

 

Czytaj również: Fuga nie tylko dekoracyjna

 

- Centrum cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców Gdyni i okolic. W pierwszy weekend otwarcia Rivierę odwiedziło 150 000 klientów. Nawet przy tak dużym obłożeniu nie  zanotowaliśmy żadnych awarii, co potwierdza nasze założenia, że warto inwestować w wysokiej jakości wyposażenie – Marek Ciszewski, dyrektor Centrum Riviera.

 

 

Riviera zdobyła palmę pierwszeństwa pod względem wielkości obiektu w całej północnej Polsce i dołączyła do pierwszej dziesiątki budynków handlowych w kraju. Najbliższe galerie
o porównywalnej wielkości znajdują się w Warszawie, Łodzi i Poznaniu. Na dwóch poziomach znalazło się tu ponad 70.000 mkw. powierzchni, i miejsce dla 240 sklepów. Znalazły się tu punkty handlowe marek, które do tej pory nie gościły na trójmiejskim rynku. Część handlowa centrum podzielona jest na trzy główne strefy. W pierwszej odwiedzający znajdą hipermarket oraz salon ze sprzętem AGD. Drugą część wypełniają sklepy  z towarami dla rodzin i dzieci. Ostatnia strefa sprzedażowa koncentruje się wokół mody. Na terenie budynku zlokalizowano także największe w regionie kino 3D o powierzchni 2.800 mkw., w sześciu salach kinowych jednocześnie w seansach będzie mogło uczestniczyć 1.300 widzów.

 

Z zewnątrz Centrum Handlowo-Rozrywkowe Riviera charakteryzuje się przede wszystkim długą na ok. 600 metrów barwną fasadą, której spore fragmenty z czasem będą porastały bluszczem. Niecodzienna ściana zaprojektowana z myślą o tym, by zieleń stanowiła jej integralną część stanowi kwintesencję nowego podejścia do budownictwa. Trend ekologiczny od dłuższego czasu dominuje we współczesnej architekturze. Projektanci zlewają realizacje z naturalnym otoczeniem. Deweloper pomyślał także o klientach przemieszczających się ekologicznie po mieście - rowerzyści mogą bezpiecznie zostawić tu swoje dwa kółka na liczącym 300 miejsc strzeżonym parkingu.

 

Czytaj również: Łazienka wolna od wirusów i bakterii 

 

Nowe centrum handlowe to nie pierwszy obiekt, w którym deweloper zdecydował się na montaż ekologicznej armatury Oras. Baterie tej marki od lat znajdują się w wyposażeniu łazienek warszawskiej Galerii Mokotów, w kieleckim centrum Korona, a także w obiektach za granicą, m.in. w hiszpańskim Puerto Venecia Shopping Park - zlokalizowanym z Saragossie, największym centrum handlowo-rozrywkowym w Europie.

Źródło: Fair play PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 19406 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 205

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >