Ekologicznie i energooszczędnie – lista artykułów

Zastosowanie plastikowych zbiorników na wodę w budownictwie: innowacyjne podejście do gospodarki wodnej

W dzisiejszych czasach, gdy zrównoważona gospodarka zasobami jest jednym z kluczowych priorytetów, zastosowanie plastikowych zbiorników i beczek na wodę w budownictwie zdobywa coraz większą popularność. Te praktyczne i wszechstronne produkty stają się niezastąpione nie tylko na placach budowy, ale także w projektach infrastrukturalnych i mieszkaniowych.

Jak można obniżyć koszty energii i ogrzewania domu?

Opłaty za ogrzewanie stanowią znaczą część wszystkich kosztów utrzymania domu. Innowacyjne rozwiązania poprzez lepszą wydajność zmniejszają stosunek wydatków na ogrzewanie względem reszty opłat. Jak zatem krok po kroku wybrać najlepszy sposób ogrzewania domu?

Ekogroszek vs. pellet – który opał jest bardziej ekologiczny i ekonomiczny?

Ekogroszek i pellet to dwa popularne rodzaje paliwa, które mają swoje mocne i słabe strony. W tym artykule porównujemy oba rozwiązania pod względem ekologiczności i ekonomiczności. Dowiedz się, który wybrać, aby najlepiej odpowiadał Twoim potrzebom.

Program Czyste Powietrze dla osób poszkodowanych w powodzi – kluczowy dobór urządzenia i prawidłowy montaż

12 grudnia została uruchomiona edycja programu Czyste Powietrze, przeznaczona dla osób poszkodowanych przez wrześniową powódź. Środki z programu można przeznaczyć na termomodernizację i zmianę źródła ogrzewania, a wśród możliwych do wyboru opcji są pompy ciepła, jedna z najbardziej efektywnych i ekonomicznych technologii grzewczych. NFOŚiGW zarezerwował kwotę 300 mln złotych, która zostanie przeznaczona dla mieszkańców województw śląskiego, opolskiego, dolnośląskiego i lubuskiego. Warunkiem otrzymania dofinansowania w jest wybór urządzenia z Listy ZUM, a obecność na niej jest gwarantem wysokiej jakości urządzenia. Jednak by uzyskać oczekiwany efekt, w przypadku każdego rodzaju źródła ogrzewania, kluczowy jest również prawidłowy dobór oraz montaż urządzenia.

Jak można się zabezpieczyć przed zmianami cen energii elektrycznej?

Sejm i Senat przejęły nowelizację ustawy o mrożeniu cen energii dla gospodarstw domowych do września 2025 roku - podkreśla Daniel Iwan, rzecznik prasowy TAURON Sprzedaż. I dodaje, że klienci koncernu mogą zagwarantować sobie stałą cenę za prąd nawet na dziesięć lat. Z oferty skorzystało już ponad 86 tys. gospodarstw domowych i firm.

Jakie są perspektywy na kolejne lata dla różnych rodzajów ogrzewania?

W najnowszych zestawieniach kwartalnych kosztów ogrzewania wciąż pierwszą pozycję wśród najbardziej ekonomicznych źródeł ciepła zajmują pompy ciepła. Zapowiadane zamrożenie cen energii dla odbiorców indywidualnych w 2025 roku przyczyni się do utrzymania status quo. Jednocześnie obserwowane zmniejszenie dysproporcji ceny prądu i gazu oraz spodziewany wzrost cen paliw kopalnych skłaniają do zadania pytania o perspektywy na kolejne lata dla różnych rodzajów ogrzewania.

W jaki sposób przedsiębiorstwa mogą oszczędzać na rachunkach za prąd?

Do 12 grudnia 2024 r. średniej wielkości przedsiębiorstwa mogą składać wnioski o dofinansowanie na poprawę swojej efektywności energetycznej w ramach programu „Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat i Środowisko (FEnIKS) 2021-2027” (do rozdysponowania jest 101 milionów zł). Do działań zapewniających jej podniesienie można zaliczyć wdrażanie odnawialnych źródeł energii oraz nowoczesnych rozwiązań, jak energooszczędne oświetlenie czy systemy do zarządzania energią bazujące na sztucznej inteligencji. Ekspert Eaton radzi, jak można zmniejszyć zużycie prądu, a jednocześnie poprawić efektywność operacyjną w każdym przedsiębiorstwie.

Jak dostawca energii może wspierać zrównoważony rozwój miast?

Co roku pod koniec września w wielu krajach obchodzony jest Światowy Tydzień Działania na rzecz Celów Zrównoważonego Rozwoju. Wydarzenie pozwala połączyć lokalne i międzynarodowe inicjatywy, wzmocnić wydźwięk działań i stworzyć globalny ruch przyczyniający się do realizacji tych celów. Zgodnie z tymi założeniami działa także stołeczny Stoen Operator. Dostarcza energię elektryczną do ponad miliona odbiorców w stolicy i okolicach, a jednocześnie dba o ochronę klimatu na poziomie lokalnym.

Co to jest profil PV i jakie ma zastosowanie?

Zarówno same panele fotowoltaiczne, jak i pozostałe elementy instalacji, są skazane na działanie w zróżnicowanych, a przez to trudnych warunkach: podczas deszczu, śniegu, wiatru czy silnego słońca. Aby pracować bezpiecznie i bez przeszkód, potrzebują solidnej podstawy – dobrze zaprojektowanej i stabilnie zamontowanej. Profile PV wykonane z aluminium z powodzeniem spełniają te kryteria. Dowiedz się, co to jest profil PV i dlaczego warto go wykorzystać w instalacji fotowoltaicznej.

Ekologiczne budownictwo - jak wdrażać rozwiązania związane z projektowaniem ekologicznych budynków

Budownictwo ekologiczne to nie tylko trend, ale także podejście, które zmienia sposób, w jaki projektujemy, budujemy i utrzymujemy nasze budynki. W obliczu rosnących wyzwań, takich jak globalne ocieplenie i degradacja środowiska, staje się nieodzownym elementem współczesnej architektury. Co to dokładnie oznacza i dlaczego warto w nie inwestować?


Stron: 91 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19448 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 238

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >