Ekologicznie i energooszczędnie – lista artykułów

Planujesz montaż paneli fotowoltaicznych? Te 3 rzeczy powinieneś wiedzieć

Panele fotowoltaiczne to coraz bardziej popularne rozwiązanie, postrzegane przede wszystkim jako całkiem opłacalna inwestycja. Jak przekonują eksperci, w Polsce panują bardzo dobre warunki dla pracy tego typu instalacji, a proces produkcji prądu z energii słonecznej generuje nie tylko konkretne oszczędności, ale i jest ekologiczny. Co warto wiedzieć o panelach fotowoltaicznych, zanim zdecydujemy się na taką właśnie inwestycję? Jak sprawdzić koszt montażu instalacji i czy to się opłaca? Te 3 fakty z pewnością pomogą nam dokonać wyboru.

Ekologiczne budowanie - warto postawić na okna z recyklingu

Tworzywa sztuczne to genialny wynalazek – lekkie, wytrzymałe, tanie w produkcji i plastyczne. Nic dziwnego, że mają tak szerokie zastosowanie w różnych gałęziach gospodarki, ale… to tylko jedna strona medalu, są bowiem także źródłem zanieczyszczenia środowiska, gdyż nie ulegają łatwo biodegradacji. W dodatku produkty syntetyczne traktujemy często jako jednorazowego użytku. Tak być jednak nie musi. Odpad plastikowy może być poddany recyklingowi i ponownie wykorzystany, aby znów stać się surowcem. Dlatego przy budowie czy remoncie domu warto wybierać ekologiczne rozwiązania. Dziś przedstawimy zalety okien z recyklatu.

Czym się wyróżnia dom pasywny i dlaczego warto w taki zainwestować?

Budowa domu jak najniższym kosztem to nie zawsze najlepsze rozwiązanie. Często jest to oszczędność tylko pozorna. W perspektywie kilkudziesięciu lat eksploatacji budynku może okazać się, że wydatki na jego użytkowanie, ze względu na zastosowanie na początku niższej klasy materiałów oraz niewystarczającej izolacji termicznej, są bardzo wysokie. Taki problem nie występuje w przypadku domów pasywnych, które są niemal samowystarczalne energetycznie. Czym się one wyróżniają i czy warto w nie zainwestować?

Inteligentne rozwiązania grzewcze remedium na rosnące ceny energii

Udział węgla kamiennego i brunatnego wykorzystywanego w produkcji energii elektrycznej we wrześniu 2021 wyniósł w Polsce aż 82%[1]. Jest to największy odsetek w Europie, co sprawia, że plasujemy się również w czołówce jeśli chodzi o poziom emisji dwutlenku węgla. Według wyliczeń Ember Climate w tym roku w wyniku spalania węgla Polska oddała do atmosfery około 79 milionów ton CO2 i pod tym względem ustępujemy tylko Niemcom.

Wybór paneli fotowoltaicznych dostępnych na rynku jest duży - czy się kierować podczas zakupu?

Wybór paneli fotowoltaicznych nie należy do najłatwiejszych, oferta na rynku jest naprawdę szeroka. Jak zatem wybrać panele, które zapewnią odpowiednią jakość otrzymywanej energii elektrycznej z promieniowania słonecznego? Zapytaliśmy o to ekspertów!

Czy panele fotowoltaiczne się psują, jaką mamy gwarancję na prawidłowe działanie?

Aż 92% użytkowników nie doświadczyło dotąd awarii swojej instalacji fotowoltaicznej. Pozostałym udało się zażegnać kryzys w ciągu maksymalnie tygodnia – wynika z badania Oferteo.pl. Polacy zwykle decydują się na wykupienie 20-letniej gwarancji na swoje panele. Najczęściej zapewniana ona jest przez wykonawcę, który zajmował się całym projektem.

Zyskaj do 21 tysięcy na pompę ciepła z programem “Moje Ciepło”!

Jak informuje NFOŚiGW, już w pierwszym półroczu 2022 roku mieszkańcy Polski będą mogli skorzystać z kolejnych dotacji oferowanych na zakup pompy ciepła - tym razem w ramach akcji “Moje Ciepło”. Jakie warunki będą musiały spełnić osoby zainteresowane dofinansowaniem pochodzącym z tego programu? Dowiedzmy się!

Wykorzystywanie materiałów pochodzących z odzysku w przedsiębiorstwach odpowiedzialnych społecznie

Świadomi ekologicznie konsumenci wybierają produkty, biorąc pod uwagę ich wpływ na środowisko. Z tego powodu korporacje, również te zajmujące się artykułami przeznaczonymi dla fachowców, starają się sprostać wymaganiom rynku i coraz częściej proponują rozwiązania przyjazne naturze. Wśród nich można wyróżnić produkty powstałe z przetworzonych materiałów, chemię nieszkodliwą dla środowiska oraz systemy ponownego napełniania pojemników.

Kiedy będziemy mogli korzystać z inteligentnych liczników energii elektrycznej?

Odbiorcy energii elektrycznej mogą już korzystać z inteligentnych liczników. Obowiązująca ustawa przewiduje, że nowoczesne rozwiązanie do 2028 roku będzie dostępne już u 80% odbiorców[1]. Nowe przepisy umożliwią korzystanie z funkcji inteligentnych liczników ze zdalnym odczytem (LZO). To duży przeskok technologiczny w stosunku do stosowanych dotychczas sposobów pomiaru poboru energii. Co o tych rozwiązaniach myślą Polacy?

Czy można jeszcze dostać dofinansowanie w Programie Mój Prąd na instalację fotowoltaiki?

Planując inwestycję w fotowoltaikę, warto skorzystać z dostępnych dofinansowań, które pozwolą zmniejszyć koszty inwestycji oraz skrócić okresu zwrotu. Wśród najpopularniejszych form, wymienić można program Mój Prąd. Sprawdzamy czy środki w ramach trzeciej tury są jeszcze dostępne oraz ile można zaoszczędzić.


Stron: 91 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  11 12 13 14 15  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19454 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 267

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >