Ekologicznie i energooszczędnie – lista artykułów

Fotowoltaika dla domu – przegląd rozwiązań

Instalacje fotowoltaiczne to coraz bardziej znany sposób na optymalizację kosztów, które ponosimy za energię elektryczną. Przez ostatnie lata Polacy masowo zaczęli decydować się na zakup instalacji solarnych, a łączna liczba poszczególnych mikroinstalacji domowych przekracza ponad 300 000. Fotowoltaika dla domu to opłacalne rozwiązanie, ale przed zakupem warto sprawdzić szczegóły, które mają największe znaczenie.

Każdy może mieć wpływ na ochronę klimatu zaczynając od swojego domu - Kampania #NACOCZEKAĆ

Powszechnie przyjęta opinia wskazuje, że największa ilość emisji dwutlenku węgla przypadająca na gospodarstwo domowe pochodzi z codziennych przejazdów samochodem. Tymczasem w rzeczywistości najwięcej emisji generuje ogrzewanie i podgrzewanie wody użytkowej! Wybór nowoczesnej, przyjaznej dla klimatu instalacji grzewczej ma więc kluczowe znaczenie, które przynosi korzyści zarówno jej użytkownikom, jak i środowisku. Zadbaj o ochronę klimatu, zaczynając zmiany od swojego domu.

Czym kierować się w wyborze inwertera fotowoltaicznego?

Jaki inwerter do fotowoltaiki? To równie ważne pytanie jak to o typ paneli słonecznych. Falownik jest kluczowym komponentem każdego systemu PV, a od jego prawidłowej pracy zależą wydajność i bezpieczeństwo instalacji. Dowiedz się, do czego dokładnie służy inwerter fotowoltaiczny i w jaki sposób wybrać odpowiednie urządzenie.

Jak wybudować i urządzić ekologiczny dom w stylu skandynawskim?

Mimo surowego klimatu pozbawionego dużej ilości słońca, zainteresowanie krajami północy nie maleje. Pragniemy być szczęśliwi jak Norwegowie w myśl koselig, zgłębiamy siłę małych przyjemności zgodnie z duńskim hygge, od Szwedów uczymy się podchodzić do życia z umiarem, jak nakazuje lagom, zachwycamy się krajobrazami Islandii marząc o podróży do krainy lodu i ognia. Magnetyzm północy da się wyczuć również w budownictwie i aranżacjach. Minimalistyczne bryły domów, a w nich oszczędny wystrój, drewniane podłogi, biel i blask świec. Cały świat pokochał styl skandynawski za bezbłędne połączenie surowości i przytulności.

Najlepsze sposoby na zatrzymanie ciepła w domu

Właściwa izolacja domu to ciepło zimą i odpowiednia temperatura latem. Dlatego właśnie jest to tak istotna kwestia – aby zapewnić komfort termiczny mieszkańcom i jednocześnie zaoszczędzić pieniądze konieczne jest przeprowadzenie różnego rodzaju modernizacji. O sposobach na ciepły i ekonomiczny dom zapytaliśmy eksperta.

Fotowoltaika - dlaczego warto?

Instalacje fotowoltaiczne pozwalają produkować darmową, czystą energię, nie dziwi więc, że ich popularność wzrasta z każdym rokiem. Poznajmy najważniejsze zalety fotowoltaiki. Dlaczego warto zainwestować w ten system?

5 noworocznych postanowień, które pozwolą oszczędzać

Rok 2020 był dla większości z nas trudny, obfitował w wiele nieoczekiwanych wyzwań, którym musieliśmy sprostać. Znaleźliśmy się w nowej rzeczywistości, do której musieliśmy się dostosować i przywyknąć. Według badania PwC „Nowy obraz polskiego konsumenta”, aż 1/3 z nas zauważyła w ostatnim okresie spadek dochodów, a ponad 40% jest przekonanych, że w ciągu najbliższych miesięcy ich wydatki w gospodarstwie domowym wzrosną. Początek 2021 to zatem idealny moment, by podjąć postanowienia, które pomogą poradzić sobie z negatywnymi skutkami pandemii oraz zapewnić sobie i naszym bliskim większy komfort i bezpieczeństwo.

Pompy ciepła – skąd ich popularność?

Coraz więcej osób decyduje się na korzystanie w swoich domach z odnawialnych źródeł energii, popularnie zwanych OZE. Inwestycja w tego rodzaju systemy, pobierające ciepło z wody, powietrza, słońca bądź ziemi jest bardzo opłacalna i co w dzisiejszych czasach niesamowicie ważne - ekologiczna. Wśród najpopularniejszych form ogrzewania oraz chłodzenia pomieszczeń znajdują się pompy ciepła. Skąd tak duże zainteresowanie nimi? Czytajcie dalej.

Rządowe dopłaty do termomodernizacji - jak przygotować dokumenty?

Nie czekaj - zacznij oszczędzać na ogrzewaniu i przyłącz się do walki ze smogiem. Jeśli ocieplisz dom możesz się ubiegać o dotację lub pożyczkę w ramach rządowego programu „Czyste Powietrze”, jak również masz możliwość skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej z tytułu prac ociepleniowych.

Wymiana pieca kopciucha na nowy z dopłatą - czy to ostatnia szansa na 100 % dofinansowanie?

Jakość powietrza w naszym kraju - mimo wielu akcji edukacyjnych - nadal pozostawia wiele do życzenia. Niby z roku na rok jest coraz lepiej, ale… zmiany powinny zachodzić zdecydowanie szybciej. Jak informuje Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, do końca tego roku chętni mogą otrzymać nawet 100% dofinansowania do wymiany pieca na nowe proekologiczne urządzenie.


Stron: 91 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  16 17 18 19 20  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19454 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 387

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >