Ekologicznie i energooszczędnie – lista artykułów
10 mitów jakie krążą na temat instalacji fotowoltaicznych
Eksperci zajmujący się tematem instalacji fotowoltaicznych są zgodni, że montaż własnej elektrowni słonecznej niesie za sobą same korzyści. Jednocześnie wokół branży narosło wiele mitów -postanowiliśmy je rozwiać i przedstawić rzeczowe argumenty przemawiające za energią ze słońca.
Jak zabezpieczyć instalację fotowoltaiczną przed pożarem?
Liczba instalacji fotowoltaicznych w Polsce stale rośnie. W 2019 r. przyłączono do sieci blisko 106 tys. mikroinstalacji PV, a zgodnie z danymi PSE, na początku kwietnia br. moc instalacji fotowoltaicznych wyniosła 1695,35 MW - to wzrost o ponad 180 proc. w stosunku do ubiegłego roku! Tak duża popularność instalacji sprawia, że musimy szczególnie zadbać o ich bezpieczny montaż i użytkowanie, by nie dopuścić do sytuacji zaprószenia ognia.
Rynek instalacji fotowoltaicznych powrócił do stanu sprzed pandemii
Z danych sprzedażowych wynika iż rośnie zainteresowanie Klientów na instalacje systemów PV. Fotowoltaika to jedna z niewielu branż, która już odnotowuje zauważalny powrót do stanu sprzed wybuchu kryzysu.
Z jakich elementów składa się instalacja fotowoltaiczna?
Terminy takie jak fotowoltaika, panele fotowoltaiczne czy elektrownia słoneczna w ostatnich latach stały się niezwykle popularne. I choć większość z nas wie, że dotyczą one instalacji umożliwiającej pozyskanie energii elektrycznej ze słońca tak naprawdę nie za bardzo zdajemy sobie sprawę z czego składa się taka instalacja. Mając choćby podstawową wiedzę na ten temat, możemy nie tylko dobrze wypaść w towarzystwie, ale będzie nam łatwiej dobrać właściwe rozwiązanie na własne potrzeby. Zapraszamy na krótki przegląd fotowoltaiki.
Myjnie parowe jako gwarancja wydajności i ekologii.
Utrzymywanie pomieszczeń oraz całych obiektów w czystości wymaga stosowania odpowiednich rozwiązań. Dotychczas większość profesjonalnych firm sprzątających polegała w swojej pracy na sprawdzonych środkach myjąco-czyszczących. Jednak stosowanie detergentów, zwłaszcza tych o silnym działaniu stoi w sprzeczności z ekologią. Dlatego coraz częściej rezygnujemy z chemii czyszczącej na rzecz bezpiecznych, a zarazem skutecznych systemów walki z zanieczyszczeniami, jakimi są myjnie parowe. Myjnie parowe to urządzenia myjąco-piorące o szerokim spektrum zastosowań. Umożliwiają nam m.in. skuteczne mycie i odkażanie powierzchni wodoodpornych, pranie parowe mebli tapicerowanych, pranie parowe wykładzin dywanowych i dywanów, a także skuteczne czyszczenie elementów zewnętrznych. Mobilna myjnia parowa jest urządzeniem o kompaktowej budowie i niewielkim rozmiarze, dzięki czemu z łatwością może być przenoszona i przewożona wszędzie tam, gdzie chcemy wykonać profesjonalną usługę czyszczenia lub prania parowego.
Fotowoltaika w czasie zimy – czy to działa?
Instalacje fotowoltaiczne wykorzystują energię słoneczną do produkcji darmowej i ekologicznej energii elektrycznej. Z uwagi na pochmurne i krótkie zimowe dni można spotkać się z tezą, że montaż systemu jest w Polsce nieopłacalny. Czy polski klimat dyskwalifikuje fotowoltaikę jako stabilne źródło energii elektrycznej dla gospodarstw domowych?
Połączenie pompy ciepła z panelami fotowoltaicznymi to dom bez rachunków za prąd i ogrzewanie
Niezależność energetyczna, wysoki komfort życia, oszczędność finansowa, dbałość o środowisko – a wszystko to dzięki jednej inwestycji. Wystarczy zamienić tradycyjną kotłownię na nowoczesne rozwiązanie. Atrakcyjne pakiety łączące pompę ciepła z instalacją fotowoltaiczną zapewnią ciepło i energię w domu na długie lata. Teraz rachunki za ogrzewanie i energię elektryczną nie muszą już być problemem!
Jakie błędy najczęściej popełniamy ogrzewając dom i jak ich uniknąć, żeby zmniejszyć rachunki?
Wydatki na ogrzewanie domu to stała pozycja w domowym budżecie ogromnej części rodzin. Co więcej, bardzo często jest to pokaźna suma. Nic więc dziwnego, że wraz z nastaniem sezonu grzewczego w wielu domach zastanawiamy się, jak zmniejszyć koszty ogrzewania. Co robić, aby mieć ciepło i płacić mniej? Jakich błędów nie popełniać przy ogrzewaniu domu?
Czy sezon grzewczy może być tańszy? Wymiana pieca na nowy i ekologiczny z dotacją
Polska jest jednym z najdroższych krajów pod względem kosztów utrzymania domu – przeciętna rodzina przeznacza na to blisko 800 zł miesięcznie, czyli aż 15,8% domowego budżetu. Z kolei 70% wydatków gospodarstw domowych pochłania ogrzewanie i wentylacja. Wybór dobrego dla środowiska rozwiązania to nie tylko korzyść dla portfela, ale również troska o bezpieczeństwo wszystkich domowników.
Gdzie znaleźć doświadczonych ekspertów od fotowoltaiki?
Niewygórowane koszty oraz pozytywne opinie w internecie są dla Polaków kluczowe przy wyborze firmy do montażu instalacji fotowoltaicznej. Z raportu wynika, że 88% badanych jest zadowolonych z wykonanych usług. Klienci bardzo cenią sobie doświadczonych specjalistów.