Ekologicznie i energooszczędnie – lista artykułów

Jak oszczędzać wodę w domu i ogrodzie - systemy zbierania deszczówki

Żar znów leje się z nieba, a ocieplanie klimatu już dawno przestało być elementem fikcji, którym straszyły nas postapokaliptyczne książki czy filmy. Postępujące w zatrważającym tempie zmiany w obrębie całej planty są faktem, z którym jako ludzkość musimy się wreszcie skonfrontować. Jednym z naturalnych bogactw, które w związku z tym powinniśmy szczególnie chronić i szanować jest woda. Co można na własną rękę zrobić, aby ograniczyć jej zużycie, ale też pozyskiwać w prawie bezkosztowy, w pełni ekologiczny sposób?

Kiedy instalacja fotowoltaiczna w domu jednorodzinnym jest opłacalna?

Fotowoltaika przeżywa w naszym kraju swoisty boom. Dzięki systemowi upustów i programom finansowania zwrot z inwestycji wynosi od 6 lat, a oszczędność na rachunkach zauważalna jest od razu. Co sprawia, że Polacy zaufali fotowoltaice i jak oszczędzać na darmowym prądzie?

Rządowe dofinansowanie do instalacji fotowoltaicznych w ramach programu - Czyste Powietrze

Osoby planujące instalację fotowoltaiczną w swoim domu otrzymały nowy instrument finansowy, pozwalający znacząco zmniejszyć jej koszt. Nowa wersja programu „Czyste powietrze” daje beneficjentom możliwość otrzymania dotacji na mikroinstalację fotowoltaiczną oraz pompę ciepła.

Modernizacja domu to lokata na lata - 3 sposoby, aby dom był energooszczędny

Od dziesiątek, a może nawet setek lat nieruchomości są najlepszą inwestycją. Rozwijając tę myśl, najlepszą i najbardziej oczywistą lokatą kapitału jest budowa własnego energooszczędnego domu. Na dom energooszczędny składają się trzy najważniejsze elementy. Należą do nich termoizolacja, wybór ekologicznego sprzętu oraz odpowiednie ogrzewanie. W zależności, czy wprowadzasz je na etapie budowy czy podczas gruntownej renowacji, sprawdź, na co warto zwrócić uwagę przy planowaniu modernizacji.

Jakie oszczędności w domowym budżecie przyniesie montaż fotowoltaiki

Posiadanie własnej instalacji fotowoltaicznej związane jest z licznymi korzyściami, wśród których dla wielu osób najważniejsze są te finansowe, liczone przez pryzmat oszczędności oraz dofinansowań. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze ulgi, dotacje i odpisy związane z posiadaniem domowej elektrowni słonecznej. Sprawdź, na czym można zyskać i ile zaoszczędzić!

Czym się różni dom pasywny od energooszczędnego?

Za pół roku wszystkie nowo budowane domy mają spełniać kryteria niemal zerowego zapotrzebowania na energię – to cel postawiony przez Unię Europejską. Tym samym domy pasywne, których nadal w Polsce nie powstaje wiele, przestają być fanaberią, a stają się koniecznością. Póki co Polacy oswoili się z domami energooszczędnymi. Domy pasywne to ich lepsza wersja: potrzebują jeszcze mniej energii. Podstawowym kryterium klasyfikowania budynku do jednego z dwóch standardów: energooszczędnego lub pasywnego jest właśnie zapotrzebowanie na energię.

Jak zredukować opłaty za prąd w domu?

Ceny rosną, co szczególnie jest odczuwalne, gdy te podwyżki dotyczą rzeczy i usług, bez których nie da się normalnie funkcjonować. Tak jest między innymi w przypadku prądu, jaki wykorzystywany jest w ogromnej ilości obszarów. Na szczęście można znacząco ograniczyć jego zużycie, w czym wymiernie pomagają panele fotowoltaiczne. Zobaczmy, jak bardzo redukują opłaty za prąd w domu.

Dofinansowanie do fotowoltaiki 2020

Ekologiczne źródło energii elektrycznej? Możesz mieć je w domu! Dowiedz się, jak uzyskać dotacje do instalacji fotowoltaicznej dla domu! Prezentujemy programy dofinansowania na 2020 r !

Lekkie aluminiowe ramy do modułów fotowoltaicznych

Niejeden dach prywatnego domu, instytucji publicznej czy obiektu komercyjnego w Polsce już teraz zwieńczony jest panelem solarnym, który coraz częściej staje się ważnym elementem składowym energetycznej gospodarki budynku. Fotowoltaika dynamicznie się rozwija, a wraz z nią w sektorze rozwiązań dla alternatywnych źródeł energii powstaje zapotrzebowanie na innowacje. A tam, gdzie potrzebne są innowacje – pojawia się aluminium. Lekkie, plastyczne, wytrzymałe i eleganckie.

Ruszyła nowa odsłona programu "Czyste Powietrze" - to dobry powód do wymiany stolarki otworowej w domu

W piątek, 15 maja br. ruszył nabór wniosków do programu „Czyste Powietrze” w nowej, bardziej przystępnej odsłonie. To dobry moment, aby korzystając ze wsparcia rządowego, małym kosztem zwiększyć komfort energetyczny domu poprzez wymianę wysłużonej stolarki otworowej na energooszczędne rozwiązania. Ta tematyka jest bliska Związkowi POiD, który przy wsparciu swoich firm członkowskich, stara się wspierać inwestorów przy realizacji tego typu inwestycji. Dlatego już wkrótce zaprezentuje nową kampanią społeczną, odpowiadająca na ich aktualne potrzeby w tym zakresie.


Stron: 91 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  20 21 22 23 24  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19504 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 463

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >