Ekologicznie i energooszczędnie – lista artykułów
Poznaj zalety i wady paneli słonecznych
Jeśli szukasz odpowiedniego sposobu na zaoszczędzenie pieniędzy w dłuższej perspektywie na energii, panele fotowoltaiczne mogą się okazać idealnym rozwiązaniem. Koszty instalacji solarnej będą prawdopodobnie całkiem wysokie, natomiast z reguły zwrot z inwestycji jest dla inwestora co najmniej zadowalający. Ponadto instalacja paneli, to też odpowiedzialna postawa, ponieważ przyczyniasz się tym samym do dbania o środowisko. Dlatego doświadczysz zarówno korzyści finansowych, jak również moralnych podpartych ekologicznym podejściem do pozyskiwania energii.
Domy z prefabrykatów - dlaczego w Polsce ciągle się źle kojarzą i jak przełamać te stereotypy
Gęściej, szybciej, więcej – takie są wymogi dzisiejszych inwestorów wobec polskich firm budowlanych. Ale przy tak konkurencyjnym rynku konieczne jest zwiększanie wydajności. Tu kluczowe mogą się okazać nowe technologie. Wiele mówi się o innowacyjnych rozwiązaniach takich jak roboty, sztuczna inteligencja, stosowanie prefabrykacji, a także inteligentnego betonu i drukarek 3D. Jednak czy te nowinki zmienią codzienną pracę budowlańca? Na masową skalę od lat praca na budowie wykonywana jest w podobny sposób.
Fotowoltaika dla domu - energia słoneczna dla każdego!
Nowoczesne instalacje fotowoltaiczne, to praktycznie samoobsługowe elektrownie słoneczne, dzięki którym zyskujemy darmową energię. Co najważniejsze, energia ta może zaspokoić całkowite zapotrzebowanie na prąd zarówno w przypadku zwykłych gospodarstw domowych, jak i przedsiębiorstw. Elektrownia słoneczna o mocy do 50 kW instalowana jest na zgłoszenie, co ułatwia formalności i skraca czas przeprowadzenia całej inwestycji.
Kilka podpowiedzi ekspertów na temat źródeł energii w domach - co wybrać?
Energia cieplna, służąca do ogrzewania pomieszczeń, a także wody użytkowej, stanowi zwykle największą część całkowitego zapotrzebowania energetycznego budynku. Może ona być produkowana i dostarczana do budynku z wykorzystaniem różnych metod i źródeł – odnawialnych lub nieodnawialnych. Jakie źródło energii cieplnej, a w związku z tym również urządzenie grzewcze, wybrać do swojego domu?
Ogrzewanie w domku jednorodzinnym - jak można zmniejszyć wydatki
Sezon grzewczy w naszym klimacie trwa on wyjątkowo długo. Warto zastanowić się nad ekonomicznymi rozwiązaniami dla naszych domów. Tym bardziej, że ceny energii idą w górę a ta tendencja wydaje się być również rosnąca.
Czy są skuteczne metody na poprawę jakości powietrza w sezonie grzewczym?
W sezonie grzewczym jakość powietrza, którym oddycha większość mieszkańców Polski, jest oceniana jako zła lub bardzo zła. Jak wskazuje raport opublikowany przez Deloitte oraz InnoEnergy, blisko 60 proc. Polaków mieszkających w miastach jest narażonych na stężenie pyłu PM10 przekraczające unijne normy. Jest ono drugim najwyższym w Europie, zaraz po Bułgarii. Wszystko wskazuje na to, że tegoroczne statystyki również nie będą napawać optymizmem. Jak walczyć ze smogiem i bronić się przed jego szkodliwymi konsekwencjami?
Na co można przeznaczyć dofinansowanie z programu "Czyste powietrze"
Jak z korzyścią dla środowiska i naszego zdrowia zabezpieczyć dom przed utratą ciepła, obniżając przy tym rachunki za jego ogrzewanie? Trzeba zadbać o termomodernizację budynku. To najlepszy czas na takie przedsięwzięcie. Trwa bowiem rządowy program „Czyste Powietrze”, dzięki któremu można zyskać dofinansowanie, m.in.: wymiany starych pieców i kotłów na paliwa stałe, docieplenia ścian zewnętrznych i dachu obiektu czy wymiany stolarki okiennej. W związku z tym producent okien dachowych, przygotował dla inwestorów kompleksowe rozwiązania produktowe, spełniające wymogi tego projektu.
Czy są skuteczne sposoby na ograniczenie strat ciepła w domu?
Sezon grzewczy to często spore wyzwanie finansowe dla wielu rodzin w naszym kraju. W Polsce ponad 10 proc. rocznego budżetu przeciętnego gospodarstwa domowego przeznaczanych jest na ogrzewanie nieruchomości – to ok. 3 680 zł w sezonie. Pytanie czy te wydatki muszą być tak wysokie i jak można je ograniczyć?
Minimalizacja strat energii dzięki zastosowaniu łączników termoizolacyjnych w balkonach
Energooszczędność budynków jest kluczowym wyznacznikiem współczesnego budownictwa. Jednak w tym kontekście niewiele osób zastanawia się nad nośnymi elementami izolacji Isokorb, które stosowane są w balkonach. Dlaczego warto o nich pamiętać?
Czy Rządowy Program Mój Prąd obejmuje montaż instalacji fotowoltaicznej?
Niezależność i poprawa efektywności energetycznej, wyższa wartość inwestycji oraz brak opłat za prąd – to zyskasz dzięki zainstalowaniu paneli fotowoltaicznych w swoim domu. Jeśli dodatkowo skorzystasz z programu Mój Prąd, dostaniesz zwrot 50% kosztów związanych z zakupem i montażem fotowoltaiki. Eksperci radzą, na co zwrócić uwagę, wybierając instalację, oraz jak skorzystać z programu.