Ekologicznie i energooszczędnie – lista artykułów
Columbus Energy - fotowoltaika w najlepszym standardzie
Branża odnawialnych źródeł energii stale podlega przemianom. Powstają nowe technologie pozyskiwania i wykorzystania źródeł odnawialnych. Zmieniają się wszelkie standardy, również te dotyczące opieki nad klientem. Nadchodzące lata mogą okazać się znamienne
Jak działa mała fotowoltaica i w jakich sytuacjach zestaw solarny jest bardzo przydatny
Na działce, w ogrodzie, na kempingu – wszędzie tam, gdzie nie mamy dostępu do sieci elektrycznej, możemy wytwarzać prąd z energii słonecznej. Dzięki małej fotowoltaice naładujemy telefon, podłączymy radio czy lampki LED. W tym artykule dowiesz się, jak działają zestawy solarne, ile kosztują i na co zwrócić uwagę przy ich wyborze.
Automatyczne odcięcie dopływu wody - systemy do oszczędzania wody w budynkach
Zredukowanie zużycia mediów, w tym wody, w obiektach budowlanych jest nierozłącznie związane z zabezpieczeniem przed niekontrolowanym jej wyciekiem (wypływem). Natomiast dbanie o pobór wody i zrzut ścieków jest ściśle powiązane z efektem środowiskowym – w obu tych procesach elementami wykonawczymi są przecież pompy, zużywające energię elektryczną, której produkcja przekłada się bezpośrednio na emisję CO2.
Powstał pierwszy dom wydrukowany w technologii 3D
Dom o powierzchni 95 m2 składający się z 5 pokoi, zaokrąglonych ścian, okien i drzwi oraz wyposażony w pompę ciepła powstał… w ciągu zaledwie kilku dni za pomocą rewolucyjnej technologii – drukarki 3D. Projekt Yhnova zrealizowano we Francji, a jego celem jest wprowadzenie zmian w budownictwie pozwalających na szybkie budowanie przystępnych cenowo, adaptacyjnych i energooszczędnych mieszkań.
Jakie ogrzewanie domu wybrać, aby było tanio i ekologicznie?
W dobie alarmów antysmogowych i zmieniających się przepisów dotyczących korzystania z tradycyjnych kotłów pojawia się pytanie: jak grzać ekologicznie i tanio? Odpowiedzią są nowoczesne metody, jak pompy ciepła, kolektory słoneczne czy wentylacja z rekuperacją. Te źródła generują oszczędności, a przy tym nie wpływają negatywnie na środowisko naturalne.
Jak wygląda budowa domu zeroenergetycznego?
Oszczędność i kontrola zużycia energii, niezależność, troska o środowisko – to wszystko możesz zyskać dzięki inwestycji w budowę domu zeroenergetycznego. Aby móc cieszyć się tymi korzyściami, wystarczy np. pozyskiwać prąd w swoim domu z odnawialnych źródeł energii za pomocą ogniw fotowoltaicznych i wykorzystywać go do pracy pompy ciepła. Teraz jest to jeszcze prostsze, ponieważ trwa rządowy program Czyste Powietrze oferujący dofinansowania do wymiany starych urządzeń grzewczych na nowe m.in. na pompę ciepła. Dowiedz się więcej na temat domu zeroenergetycznego.
Domy o niskim zapotrzebowaniu na energię mogą zmniejszyć smog
Nie mamy już wątpliwości, że główną przyczyną smogu w polskich miastach są niewłaściwie i nadmiernie ogrzewane budynki. Polacy zużywają zdecydowanie zbyt wiele energii, ponieważ większość domów jest niewystarczająco lub w ogóle nieocieplona. Ponadto nadal głównym paliwem stosowanym do ogrzewania jest węgiel i jego pochodne, których produkty spalania mają najgorszy wpływ na jakość powietrza.
Budownictwo modułowe to budownictwo obarczone ograniczeniami? Fakt czy mit?
Skąd i kiedy pojawiło się budownictwo modułowe w Polsce? Czy polega to na dokładaniu kontenerów, które tworzą długie labirynty pozbawione funkcjonalności i co gorsze - oszczędności? O tym w dzisiejszym artykule. Raz na zawsze rozwiejemy wątpliwości i obalimy kilka mitów z tym związanych.
Jakie korzyści daje montaż nowoczesnej armatury z funkcją oszczędzania
Wzrost cen energii elektrycznej może przełożyć się na podwyżki rachunków za wodę użytkową jeszcze w ciągu tego roku. Nadmiernym wydatkom z tego tytułu można zapobiec, stosując nowoczesną armaturę z funkcjami oszczędzania.
Budowę domu energooszczędnego zaczynamy już na etapie wyboru projektu
Z raportu „Budownictwo energooszczędne oczami Polaków” przeprowadzonego w ramach kampanii "Nie trać energii" wynika, że prawie 9 na 10 Polaków zdecydowałoby się na budowę domu energooszczędnego. Wielu inwestorów rozpoczyna właśnie budowę. Formalności załatwione i co dalej? Od czego zacząć? Na co zwrócić uwagę? O czym należy pamiętać? Eksperci kampanii „Nie trać energii” postarają się rozwiać wszelkie wątpliwości.