Ekologicznie i energooszczędnie – lista artykułów
Jakie korzyści daje montaż nowoczesnej armatury z funkcją oszczędzania
Wzrost cen energii elektrycznej może przełożyć się na podwyżki rachunków za wodę użytkową jeszcze w ciągu tego roku. Nadmiernym wydatkom z tego tytułu można zapobiec, stosując nowoczesną armaturę z funkcjami oszczędzania.
Budowę domu energooszczędnego zaczynamy już na etapie wyboru projektu
Z raportu „Budownictwo energooszczędne oczami Polaków” przeprowadzonego w ramach kampanii "Nie trać energii" wynika, że prawie 9 na 10 Polaków zdecydowałoby się na budowę domu energooszczędnego. Wielu inwestorów rozpoczyna właśnie budowę. Formalności załatwione i co dalej? Od czego zacząć? Na co zwrócić uwagę? O czym należy pamiętać? Eksperci kampanii „Nie trać energii” postarają się rozwiać wszelkie wątpliwości.
Domowe sposoby na walkę ze smogiem
Smog przestał być problemem, z którym musimy radzić sobie tylko wtedy, gdy wychodzimy z domu. Powietrze wewnątrz mieszkań może być zanieczyszczone bardziej niż to na zewnątrz – oprócz drobnych pyłów PM10 czy PM2.5 pojawiają się w nim dodatkowo kurz i alergeny. Co zrobić, aby w sezonie grzewczym odetchnąć z ulgą?
Zawory równoważące w kolektorach słoneczanych
Efektywne wykorzystanie energii oraz bezpieczeństwo w instalacjach kolektorów słonecznych zależy w dużej mierze od zastosowania odpowiednich rozwiązań równoważących. Sprawdzone zawory gwarantują wysoką sprawność systemu, dokładną regulację natężenia przepływu i łatwy montaż.
Ekologiczne produkty, które umożliwiają budowę energooszczędnego domu
Zrównoważone budownictwo to wieloaspektowe podejście do wznoszenia obiektów przyjaznych środowisku naturalnemu. Dotyczy nie tylko bezpośredniego wpływu budynku na otoczenie, ale też procesu budowy, materiałów, z jakich jest wznoszony, sposobu ich wytwarzania, a także późniejszej utylizacji.
Czy montaż ogniw fotowoltaicznych jest opłacalny? Poznaj najważniejsze korzyści
Na polskim rynku fotowoltaika zyskuje na popularności. W 2016 roku Unia Europejska wystosowała środki mające na celu zwiększenie wykorzystania ogniw fotowoltaicznych w gospodarstwach domowych. Spożytkowanie energii słonecznej ma zapobiec dalszym zmianom klimatycznym, a ogniwa fotowoltaiczne są dobrym sposobem na produkowanie zielonej energii w domach. Dodatkową zaletą rozwoju fotowoltaiki jest możliwość uzyskania energii elektrycznej mniejszym kosztem.
Dobrze wybrany termostat - znacznie ograniczy koszty ogrzewania domu
Nowe technologie mogą sprawić, że nasze życie będzie bardziej komfortowe. Mogą też sprawić, że rachunki za gaz czy energię elektryczną będą niższe. Szczególnie zimą, gdy budżet domowy jest mocno obciążany przez wydatki związane z ogrzewaniem domu czy mieszkania.
Kompleksowo przeprowadzona termomodernizacja obejmuje także stolarkę okienną i drzwiową
Czy sposób i jakość montażu okien i drzwi w budynku może mieć wpływ na nasze samopoczucie? Odpowiedź na to pytanie brzmi twierdząco. Z wyrobów stolarki otworowej korzystamy na co dzień – dobrze zainstalowane mogą skutecznie chronić przed stratami ciepła i zawilgoceniem. Ich nieprawidłowy montaż może jednak skutkować nie tylko zwiększeniem rachunków za ogrzewanie, lecz także wyraźnym obniżeniem komfortu użytkowania obiektu.
Zielony beton, innowacyjny produkt, który oczyszcza powietrze ze szkodliwych związków
Testowany na budowie specjalny beton ma za zadanie czynnie walczyć z miejskim smogiem. Jak? Najnowsze rozwiązania nauki sprawiają, że beton ma właściwości fotokatalityczne. Dzięki promieniom słonecznym dochodzi na jego powierzchni do redukcji szkodliwych dla ludzi związków pochodzących ze spalin samochodowych (między innymi dwutlenku azotu), które znajdują się w miejskim powietrzu. Związki te są rozkładane na nieszkodliwe, podobne do stosowanych przy nawożeniu roślin i następnie wraz z wodą deszczową odprowadzane do gleby. Dodatkowym atutem samego betonu są jego właściwości samooczyszczenia się.
Domy szeregowe to idealna propozycja dla zwolenników budownictwa pasywnego i energooszczędnego
Domy w zabudowie szeregowej są znane w Europie Zachodniej już od setek lat. W Polsce szeregówki zaczęły zyskiwać na popularności stosunkowo niedawno, jednak stosunkowo szybko stały się charakterystycznym elementem krajobrazu przedmieść, ze względu na swój kameralny charakter i atrakcyjne koszty utrzymania.