Ekologicznie i energooszczędnie – lista artykułów

Mikroinstalacja fotowoltaiczna krok po kroku.

Jak zamontować mikroinstalację fotowoltaiczną? Jakie koszty trzeba brać pod uwagę? Co oznacza system on-grid i off-grid? Gdzie można sprawdzić uprawnienia instalatora? W którą stronę powinny być skierowane panele i o czym nie można zapomnieć podczas montażu? Eksperci z Fundacji BOŚ, która realizuje kampanię informacyjną „Postaw na Słońce” ze środków NFOŚiGW przygotowali kilka podpowiedzi.

Nabór wniosków o dofinansowanie instalacji fotowoltaicznych już ruszył

NFOŚiGW uruchomił drugą turę środków przeznaczonych na dofinansowanie mikroinstalacji prosumenckich. Wnioski będzie można składać w Oddziałach BOŚ Banku. Dofinansowanie w programie Prosument udzielane jest do 100 proc. kosztów kwalifikowanych zakupu i montażu instalacji. Można uzyskać dotację w wysokości nawet 40 proc. kosztów przedsięwzięcia, reszta to kredyt na preferencyjnych warunkach.

Wykorzystanie aluminium w systemach fotowoltaicznych

W dzisiejszych czasach energia słoneczna stanowi coraz powszechniej wykorzystywane źródło ciepła lub prądu dla obiektów przemysłowych i gospodarstw domowych. Jej rosnąca popularność wynika nie tylko z umacniających się trendów ekologicznych, ale także ze spadających cen materiałów, z których produkuje się potrzebne do jej przetworzenia komponenty.

Membrany DuPont™ Climate Systems. Energooszczędny, innowacyjny system

Ciekawym rozwiązaniem technologicznym firmy DuPont są membrany termoizolacyjne DuPont™ Climate Systems. Jest to system wzajemnie uzupełniających się membran do izolacji dachów i ścian, który pozwala osiągnąć nawet 15% oszczędności kosztów ogrzewania domu.

Jak działa napęd okienny BDT w projekcie "Dom Optymalny"?

Dom Optymalny to nowy projekt architektoniczny Roberta Koniecznego, którego celem jest stworzenie domu w oparciu o ideę zrównoważonego rozwoju. Optymalny oznacza: ekonomiczny, ale wygodny i komfortowy, przestronny, ale nie marnujący przestrzeni, nowoczesny, ale szanujący lokalną tradycję i czerpiący z dobrych wzorców sztuki budowlanej, dający ochronę, ale zapewniający kontakt z przyrodą. Wzorcowy Dom Optymalny, uwzględniający te zasady powstaje w miejscowości Radostowice w województwie śląskim, na działce o powierzchni ok. 950 m2.

Nowoczesna forma domów - ekonomicznie i energooszczędnie

„Zbuduję dom i posadzę drzewo”... Kto z nas nie snuł planów o własnej ostoi spokoju? Nie jest już ona czymś nieosiągalnym. O czym zatem warto pomarzyć?

Nowoczesna technologia fasadowa w ramach programu GPEE

Koncepcja efektywności energetycznej staje się ważnym wyzwaniem współczesnego budownictwa oraz skłania do poszukiwania innowacyjnych rozwiązań. W ramach jej promocji zainicjowany został program GPEE, czyli Niemiecko-Polski Projekt Efektywności Energetycznej. Owoce sąsiedzkiej współpracy możemy podziwiać na budynku siedziby firmy Sto oraz Politechniki Łódzkiej, gdzie powstał budynek zero-emisyjny, oparty na nowoczesnej technologii fasadowej.

Kolektory słoneczne zimą

Kolektory słoneczne to nowoczesne urządzenia przetwarzające promieniowanie słoneczne w energię cieplną. W naszym klimacie najwyższą wydajność uzyskują one pomiędzy kwietniem i wrześniem, kiedy to za ich pomocą możliwe jest niemal całkowite podgrzewanie wody użytkowej. Co ciekawe, zastosowanie kolektorów nie ogranicza się wyłącznie do miesięcy letnich, bowiem także zimą pozwalają one generować dość duże oszczędności.

Budynki energooszczędne

Budynki energooszczędne powoli stają się już normą we współczesnym budownictwie. Na zachodzie Europy, a zwłaszcza w Niemczech, rośnie także znaczenie budownictwa pasywnego. Stopniowo rozwija się ono też w Polsce. Wykorzystywane w nim, nowoczesne rozwiązania stosowane są również w budynkach standardowych. Przykładem jest tu montaż warstwowy stolarki, pozwalający na podniesienie jakości i trwałości połączenia stolarka-mur oraz zapewniający zwiększenie komfortu użytkowania obiektu.

Jak wybrać panele fotowoltaiczne?

Panele fotowoltaiczne odpowiadają za przekształcanie pozyskanej energii słonecznej w prąd. Dzięki nim gospodarstwo domowe może się niemal całkowicie uniezależnić od sieci energetycznej. Decydując się na montaż paneli, już na samym początku będziemy musieli zdecydować, jakie ogniwa wybierzemy: monokrystaliczne, polikrystaliczne, a może cienkowarstwowe? Podpowiadamy, czym różnią się oraz dla kogo dedykowane są wszystkie te rozwiązania.


Stron: 91 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  29 30 31 32 33  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19456 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 416

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >