Ekologicznie i energooszczędnie – lista artykułów
Komu zależy na energooszczędnym budowaniu
Na targach Warsaw Build 2015 w Warszawie, podczas konferencji „Energooszczędność – nowa perspektywa” będzie można wziąć udział w dyskusjach na temat skutecznych metod promowania koncepcji energooszczędnego budownictwa, potrzeby termomodernizacji starych budynków oraz kluczowych czynników podczas budowania obiektów o niskim zapotrzebowaniu na energię.
Polska wśród trzydziestu najbardziej ekologicznych krajów
Skuteczniej dbamy o przyrodę niż Amerykanie i Rosjanie, ale gorzej niż blisko dwadzieścia krajów Unii Europejskiej - wynika z corocznego rankingu najbardziej ekologicznych państw świata. Stajemy się bardziej eko, ponieważ zmienia się nasz sposób życia - inaczej jemy, kupujemy oraz… budujemy.
Zasady montażu stolarki otworowej
Z każdym rokiem coraz więcej uwagi poświęca się kwestiom energooszczędności wyrobów stolarki otworowej. Warunkiem ich szczelności jest dobry montaż, a zwłaszcza odpowiednie połączenie stolarki z murem. Zminimalizowaniu ryzyka powstawania mostków termicznych oraz łatwej i szybkiej instalacji okien oraz drzwi służy wykorzystanie nowoczesnych systemów montażowych.
Wytwarzanie własnego prądu - czy to się opłaca?
Zdaniem ekspertów wytwarzanie prądu we własnym domu jest opłacalne. Inwestycja w wiatrak czy też panele słoneczne powinna się zwrócić po 5 latach. Jednak czy na pewno?
Fotowoltaika – zielona energia. Na czym polega?
To nic innego jak dziedzina nauki i techniki zajmująca się przetwarzaniem światła słonecznego na energię elektryczną. Dokładniej mówiąc, jest to wytwarzanie prądu elektrycznego z promieniowania słonecznego przy wykorzystaniu zjawiska fotowoltaicznego.
Co to jest rekuperacja ?
Możemy ją podzielić na dwie odmiany: cieplną i elektryczną. Pierwsza ma za zadanie odzyskiwanie energii termicznej gazów wylotowych i spalin, w celu dalszego jej wykorzystania. Natomiast rekuperacja energii elektrycznej służy do odzyskiwania energii w pojazdach z napędem elektrycznym lub hybrydowym poprzez wykorzystanie silnika elektrycznego jako prądnicy. Nas bardziej będzie interesować ta związana z odzyskiem ciepła.
Energooszczędny dom XXI wieku
Coraz więcej Polaków decydujących się na budowę domu zwraca uwagę nie tylko na jego funkcjonalność czy warstwę wizualną, lecz również na energooszczędność. Główną zasadą, która obowiązuje podczas projektowania energooszczędnego budynku jest uwzględnienie rozwiązań mających na celu zminimalizowanie zużycia energii.
Oszczędny dom
Kiedy w grę wchodzą duże inwestycje jak budowa domu każda zaoszczędzona złotówka jest ważna. Już na etapie budowy bądź planowania zakupu domu warto pomyśleć o rozwiązaniach, które w przyszłości będą generowały oszczędności. Duża część domowego budżetu to rachunki i właśnie tutaj należy szukać oszczędności.
Ekologiczne rozwiązania
Skala emisji dwutlenku węgla to obecnie jeden z największych problemów ekologicznych świata. Rocznie produkcja i użytkowanie sprzętu elektronicznego powoduje, że do atmosfery dostaje się ponad 160 tys. ton CO2.