Ekologicznie i energooszczędnie – lista artykułów
Okna nieotwierane w domu energooszczędnym
Na stałym szkleniu, czyli właśnie oknach nieotwieranych, można zaoszczędzić budując dom. Jednak brak funkcji otwierania okien ma taki skutek, że pojawia się konieczność mechanicznego zapewnienia dopływu powietrza do pomieszczeń.
System wodnego ogrzewania ściennego
Niegdyś niedoceniany, obecnie cieszy się rosnącą popularnością na polskim rynku instalacyjnym. Ogrzewanie ścienne może pełnić funkcję wyłącznego systemu ogrzewania lub pracować jako system dodatkowy wspomagający ogrzewanie podłogowe. Wielość korzyści wynikających z jego użytkowania przemawia do coraz większego grona instalatorów polecających usługę swoim klientom.
Zielona rewolucja nadchodzi
Ustawa o odnawialnych źródłach energii wchodzi w życie 4 maja 2015 r. Nowe regulacje to szansa na rozwój energooszczędnego budownictwa i większy udział energii pozyskiwanej z odnawialnych źródeł. Skorzystają przedsiębiorstwa i osoby fizyczne wytwarzające zieloną energię na własne potrzeby, które dodatkowo mogą czerpać zysk z odsprzedaży jej nadwyżek.
Ściana jednowarstwowa z Ytong Energo+
Dlaczego warto poznać Ytong Energo+? Bo to najcieplejszy materiał budowlany dostępny na rynku w Polsce. Bloczki Ytong Energo+ o grubości 48 cm nie wymagają ocieplenia nawet przy budowie domów energooszczędnych, gdzie normy energetyczne materiałów budowlanych są niezwykle zaostrzone.
Energooszczędne okna w twoim domu
Rosnące koszty ogrzewania oraz troska o zdrowie i komfort najbliższych sprawiają, że inwestorzy coraz częściej poszukują rozwiązań, które zapewnią ekonomiczny i ekologiczny styl życia. Lider firmy gwarantuje najwyższe standardy energooszczędności, bezpieczeństwa, jakości oraz ochrony środowiska wśród producentów stolarki otworowej.
Domowe sposoby na zaoszczędzenie energii
Warto zastanowić się na tym, jak oszczędzić energię a co za tym idzie – pieniądze, bez większych nakładów, jedynie zmieniając nasze dotychczasowe nawyki. Nie tylko po to, żeby zaoszczędzić pieniądze ale po to, by pomóc środowisku i żeby energii starczyło dla kolejnych pokoleń.
Jak być nowoczesnym oszczędnie?
Co zrobić, aby miesięczny koszt utrzymania domu – ogrzewanie budynku i wody użytkowej, a także energia elektryczna – był bliski zeru? Odpowiedź jest prosta: należy postawić, jeszcze na etapie projektu architektonicznego, na nowoczesne rozwiązania oraz innowacyjne produkty, które zmniejszą koszty eksploatacyjne oraz obniżą zużycie energii.
Kolektory słoneczne - energia dla Polski
Świadomość ekologiczna jest coraz szersza na świecie. Ludzie nie pragną już tylko mieć swój dom, ale chcą również by był on energooszczędny. Zasilać mają go już nie prąd z linii elektrycznej, tylko przyjazne dla środowiska, i co najważniejsze, odnawialne źródła energii, które obecnie możemy eksploatować w jak najbardziej prywatny sposób, niezależny od ogólnokrajowego dostawcy.
Zmiany w oznakowaniu energetycznym
Polityka środowiskowa Unii Europejskiej zmierza do osiągnięcia założonego wcześniej Planu 20/20/20, który ma zostać zrealizowany do 2020 roku. Ma on na celu wprowadzenie zmian, które wpłyną na ochronę klimatu, zwiększą udział energii odnawialnej do 20%, zmniejszą emisję CO2 do środowiska oraz obniżą zużycie energii pierwotnej również o 20%.
Energooszczędne rozwiązania dla szkieletowych i murowanych budynków
Planując budowę własnego domu od początku wiemy jaki powinien być: ładny i praktyczny, przestronny oraz łatwy w utrzymaniu, energooszczędny, a także bezpieczny i przyjazny środowisku naturalnemu… po prostu komfortowy.