Ekologicznie i energooszczędnie – lista artykułów

Zmiany w oznakowaniu energetycznym

Polityka środowiskowa Unii Europejskiej zmierza do osiągnięcia założonego wcześniej Planu 20/20/20, który ma zostać zrealizowany do 2020 roku. Ma on na celu wprowadzenie zmian, które wpłyną na ochronę klimatu, zwiększą udział energii odnawialnej do 20%, zmniejszą emisję CO2 do środowiska oraz obniżą zużycie energii pierwotnej również o 20%.

Energooszczędne rozwiązania dla szkieletowych i murowanych budynków

Planując budowę własnego domu od początku wiemy jaki powinien być: ładny i praktyczny, przestronny oraz łatwy w utrzymaniu, energooszczędny, a także bezpieczny i przyjazny środowisku naturalnemu… po prostu komfortowy.

Zrównoważony rozwój?

Wiele mówi się dziś o ochronie środowiska i konieczności poszanowania zasobów naturalnych. W praktyce zrównoważony rozwój wciąż postrzegany jest bardziej jako wyzwanie jutra niż pilna potrzeba prowadzenia polityki, umożliwiającej rozwój zarówno obecnego, jak i przyszłych pokoleń. Tym bardziej warto, a nawet trzeba, podkreślać i promować dobre praktyki, które mogą być stawiane innym uczestnikom rynku za wzór do naśladowania…

Energooszczędne rozwiązania w budownictwie

Co zrobić, aby miesięczny koszt utrzymania domu – ogrzewanie budynku i wody użytkowej, a także energia elektryczna – był bliski zeru? Odpowiedź jest prosta: należy postawić, jeszcze na etapie projektu architektonicznego, na nowoczesne rozwiązania oraz innowacyjne produkty, które zmniejszą koszty eksploatacyjne oraz obniżą zużycie energii.

Ekologiczny sposób na ciepło

W większości polskich miast stężenie szkodliwych pyłów w powietrzu znacznie przekracza dopuszczalne normy. Przyczyną takiego stanu rzeczy, jest między innymi ciągły rozwój miast oraz wzrost zaludnienia. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt korzystania z przydomowych pieców i kotłowni zasilanych węglem.

Innowacyjność firm

Optymalizacja jakości i zmniejszenie odpadowości, wsparcie dla TPM, obniżenie poziomu prac administracyjnych, wreszcie - dostęp do precyzyjnych, dostarczanych w czasie rzeczywistym informacji o nazwach i liczbie wytwarzanych artykułów oraz stratach i przestojach w procesie produkcyjnym.

Woda z własnego ujęcia? Zadbaj o jej czystość!

Jeżeli woda, z której korzystasz zmieniła kolor, zaczęła wydzielać zapach lub jej smak zmienił się na mało przyjemny, zachowaj czujność - to może być sygnał, że do jej ujęcia dostały się zanieczyszczenia. Co w takiej sytuacji należy zrobić? Poniżej przedstawiamy kilka cennych wskazówek.

Jak poprawnie odczytać etykietę energetyczną?

Oznakowanie energetyczne stanie się wymogiem dla urządzeń grzewczych oraz wytwarzających ciepłą wodę użytkową. Jak będą wyglądały etykiety energetyczne i w jaki sposób należy je odczytywać?

Zielona przyszłość budownictwa

Choć ekologia wciąż przez niektórych mylnie kojarzona jest z chwilową modą, doświadczeni inwestorzy w pełni zaakceptowali już fakt, że dbałość o środowisko jest nieodzownie zintegrowana z przyszłością nowoczesnego budownictwa.

Odnawialne Źródła Energii - zainteresowały Polaków

Coraz większa liczba Polaków zaczyna interesować się Odnawialnymi Źródłami Energii. Coraz to głośniej mówi się o ich zaletach, możliwościach oraz o tym jakie płyną z tego korzyści, a w szczególności jeśli chodzi o przydomowe mikroinstalacje OZE. Jak jednak niestety wiadomo, nadal brak wyczekiwanego wsparcia dla OZE ze strony rządu.


Stron: 91 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  33 34 35 36 37  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19503 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 391

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >