Ekologicznie i energooszczędnie – lista artykułów
„Energooszczędność w moim domu”
Producent bezprzewodowego systemu inteligencji budynkowej, dołączył do kampanii edukacyjnej „Energooszczędność w moim domu”. Razem z inicjatorami projektu będzie współdziałać na rzecz poprawy świadomości społecznej w zakresie rozwiązań podnoszących standard energetyczny domów.
Jak dopasować najodpowiedniejszy opał do naszych oczekiwań?
U progu sezonu grzewczego dylemat: cieplej czy taniej spędza sen z powiek nie jednemu posiadaczowi instalacji grzewczej, zasilanej paliwami stałymi. Jak oszacować nasz apetyt energetyczny? Na co zwrócić szczególną uwagę kupując węgiel? Jak nie tracić ciepła, gdy wybierzemy kurs na oszczędzanie. Podpowiadamy jak dopasować najodpowiedniejszy opał do naszych oczekiwań.
Czy upowszechnienie energooszczędnych rozwiązań w budownictwie może poprawić stan naszego środowiska?
Znakomita większość Polaków mieszka w nieocieplonych, ogrzewanych węglem, miałem węglowym lub paliwem stałym domach, emitujących groźne dla środowiska odpady i gazy, takie jak dwutlenek węgla. Wysoka energochłonność budynków negatywnie wpływa na jakość powietrza. Aż sześć polskich miast kwalifikuje się do pierwszej dziesiątki najbardziej zanieczyszczonych miejscowości w Europie.
Budownictwo odpowiedzialne – dobre praktyki
Społeczna Odpowiedzialność Biznesu staje się coraz częściej domeną nie tylko dużych międzynarodowych korporacji ale także małych i średnich firm działających lokalnie. W związku z postępującą urbanizacją oraz rozwojem ośrodków przemysłowych i stref ekonomicznych, CSR coraz częściej dotyczy także generalnych wykonawców. Inwestycja budowlana to proces, który nie ogranicza się jedynie do placu budowy, ważne jest również otoczenie, w którym prowadzony jest projekt.
Nowa charakterystyka energetyczna – co zmiany oznaczają dla prywatnego inwestora?
Nowe Warunki Techniczne, jakie weszły w życie w styczniu tego roku, to nie koniec zmian regulacji dotyczących budynków. W promocji poprawy efektywności energetycznej polskich budynków pomóc ma nowelizacja rozporządzenia dot. sposobu obliczania i formy świadectwa. Co to oznacza dla inwestorów indywidualnych? Czy nowe świadectwa energetyczne będą prostsze do odczytania?
Jak stworzyć ekoinwestycję czerpiącą ciepło z otoczenia ?
Współczesne budownictwo daje inwestorom szeroki wachlarz możliwości. Przy tworzeniu nowoczesnych inwestycji warto mieć na uwadze, by budynki współgrały z naturą nie tylko pod względem estetycznym.
Jak zaoszczędzić na rachunkach w domu? [ARTYKUŁ SPONSOROWANY]
Szał oszczędzania nie słabnie – zaglądamy sobie do portfeli, robimy miesięczne zestawienia zysków, strat, oszczędności, przeglądamy z pasją gazetki promocyjne, wybieramy tańsze odpowiedniki i produkty z drugiej ręki. Oszczędzić możemy też tam, gdzie przebywamy najczęściej, czyli w domu lub mieszkaniu. Sporą część rachunków pochłaniają te za media – internet, prąd, ogrzewanie, gaz. Jak tutaj znaleźć oszczędności?
Termiczna likwidacja odpadów
Nie od dziś wiadomo, że efektywna utylizacja odpadów komunalnych przyczynia się do ochrony środowiska. Segregowanie i ponowne wykorzystywanie surowców sprzyja neutralizacji plastiku, szkła czy papieru zalegających na wysypiskach śmieci. Warto jednak pamiętać, że możliwości odzysku surowców są ograniczone i coraz bardziej powszechna staje się termiczna likwidacja odpadów.
Co powinniśmy wiedzieć na temat Dyrektywy Europejskiej ErP?
Już 26 września 2015 roku w 30 krajach Europejskiego Obszaru Gospodarczego zacznie obowiązywać Dyrektywa Europejska ErP. Ustanawia ona wymóg minimalnej sprawności, maksymalnego poziomu emisji tlenków azotu oraz poziomu emitowanego hałasu przez wprowadzane do sprzedaży urządzenia związane z produkcją energii. Co powinniśmy wiedzieć na temat Dyrektywy?
Ile jest ekologii w ekogroszku?
Z całą pewnością coraz intensywniej zajmuje nas temat ekologii, bowiem coraz bardziej zależy nam na ocaleniu wyjątkowych walorów środowiska naturalnego. Czy paliwa stałe można spalać nie powodując zanieczyszczeń? Jak palić ekogroszkiem by przestrzegać wyśrubowanych normy emisji gazów? O warunkach, które należy spełniać, aby spalać ekogroszek „do czysta”, nie wytwarzając przy tym trującego dymu. O tym wszystkim poniżej.