Ekologicznie i energooszczędnie – lista artykułów

Biogaz - ekologiczny i wysokoenergetyczny

Unijne przepisy, regulujące ilość energii powstającej z odnawialnych źródeł, wyznaczają krajom członkowskim rygorystyczne wartości bilansu energetycznego. Dyrektywy te zakładają bowiem, że w roku 2020 udział OZE powinien osiągnąć w Polsce poziom 15%. Jedną z metod pozyskiwania energii elektrycznej i cieplnej z odnawialnych źródeł jest produkcja biogazu.

Znalezienie specjalisty od pomp ciepła nie musi być trudne!

Domy duże, małe z możliwością przyłączenia do sieci miejskiej oraz budynki modernizowane – każde z nich mogą współpracować z ekologiczną pompą ciepła.

Certyfikat LEED bez problemów

Maksymalny dostęp światła dziennego oraz zapewnienie niezakłóconego widoku na otoczenie to istotne parametry określające komfort użytkowania pomieszczeń.

Czy wszystko co mówią o ekologicznym budownictwie to prawda?

Rosnące zainteresowanie budownictwem ekologicznym sprawia, że w ostatnim czasie pojawia się wiele wątpliwości, czy też nieporozumień związanych z podstawowymi kwestiami dotyczącymi wydatków finansowych, realnego wpływu na rachunki oraz perspektyw rozwoju tej dziedziny budownictwa w najbliższych latach. Poniżej zamieszczono pięć najczęściej pojawiających się obaw wraz z komentarzami objaśniającymi.

Nowe warunki techniczne mieszkań

Stało się. Wraz z Nowym Rokiem w życie weszły nowe Warunki Techniczne dotyczące nowo powstających budynków. Jak to zazwyczaj bywa w momencie zmiany – pojawiają się pytania i wątpliwości.

Tani, ekologiczny i biodegradowalny - biogaz

Jest tani, ekologiczny i powstaje z odpadów, których nie można wykorzystać w żaden inny sposób. Biogaz, ma nie tylko realną szansę istotnie wpłynąć na bezpieczeństwo energetyczne naszego kraju, ale może również odegrać kluczową rolę w procesie realizacji unijnych zobowiązań w zakresie stosowania odnawialnych źródeł energii.

Mniejsze rachunki za prąd? To możliwe !

Oszczędzanie prądu to niełatwa sprawa. Ale możliwa do zrobienia. Zamiast wydawać na rachunki, warto przeznaczyć te pieniążki na własne przyjemności.

Jak zmniejszyć energochłonność materiałów budowlanych?

Dynamiczny rozwój miast prowadzi do zwiększonego zapotrzebowania na materiały budowlane, których produkcja, transport czy utylizacja wiąże się ze znacznym zużyciem energii. By jednak obniżyć ich negatywny wpływ na środowisko należy wybierać rozwiązania, przy produkcji których minimalizuje się zapotrzebowanie na energię.

Co wpływa na energooszczędność budynku?

Około 5,5 tysiąca zł kosztuje dodatkowa warstwa izolacji ścian zewnętrznych i dachu w budowanym domu jednorodzinnym o powierzchni użytkowej 182 m2, gwarantująca zmniejszenie opłat za ogrzewanie o ponad 700 złotych rocznie.

Powstaje coraz więcej ekologicznych osiedli

Po dekadzie od wybudowania BedZED, na świecie pojawiają się kolejne osiedla korzystające w pełni z rozwiązań ekologicznych. Ich mieszkańcy testują udogodnienia, które niedługo staną się standardem w budownictwie wielorodzinnym.


Stron: 91 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  44 45 46 47 48  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19507 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 146

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >