Ekologicznie i energooszczędnie – lista artykułów
Zapobieganie stratom ciepła i wykorzystywanie promieni słonecznych
Niskie zużycie energii na ogrzewanie nowobudowanego domu oraz komfortowy klimat wnętrz można uzyskać bez stosowania skomplikowanych technologii. Wystarczy wykorzystać rozwiązania służące zapobieganiu stratom ciepła przez przegrody budynku oraz sięgnąć po znane od dawna metody biernego pozyskiwania energii z promieni słonecznych.
Nowelizacja w certyfikacji LEED
Amerykańskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego (USGBC) wprowadziło nowelizację w systemie ekologicznej certyfikacji budynków LEED. Jeden
z najważniejszych certyfikatów środowiskowych w branży budowlanej wychodzi naprzeciw potrzebom pracowników nieruchomości biurowych i komercyjnych, wprowadzając nowe kryterium dotyczące akustyki wnętrz, które przyczyni się do poprawy komfortu ich pracy.
Jak zadbać o ekologię w domu
Coraz więcej osób spośród nas stara się być eko – oszczędzamy energię, segregujemy odpady czy rezygnujemy z samochodu na rzecz komunikacji miejskiej. Co jednak zrobić, jeśli chcemy też, aby nasze domy były ekologiczne?
Dodatkowe punkty za oszczędność wody w certyfikacji LEED
W zrównoważonym budownictwie dąży się do ograniczania zużycia zasobów naturalnych, w tym wody. Budynki starające się o międzynarodowy certyfikat środowiskowy LEED już na etapie projektowym powinny uwzględniać rozwiązania optymalizujące wykorzystanie wodnych zasobów podczas eksploatacji.
Oszczędzenia energii elektrycznej? Tak, zacznij już dziś!
Perspektywa mniejszych rachunków za energię elektryczną jest cudowna, prawda? Co jednak zrobić, żeby faktycznie płacić mniej. Nad tym problemem zastanawia się chyba każdy. Nie jest to łatwe, gdyż w wielu przypadkach trzeba będzie zmienić przyzwyczajenia… co nie znaczy, że nie jest to możliwe! Chcieć, to móc! A więc do dzieła!
Nowe standardy budownictwa energooszczędnego
Od początku 2014 roku wszystkie nowopowstające budynki będą musiały spełniać nowe warunki techniczne. Wprowadzane zmiany to kolejny krok do upowszechnienia budowy domów o niskim zużyciu energii. Czy są korzystne dla inwestorów indywidualnych? Czy będą odczuwalne dla uczestników rynku?
Nowa aplikacja do optymalizowania kosztów energii
Właściciele i administratorzy budynków stale poszukują rozwiązań mających na celu zmniejszenie kosztów i zużycia energii. Oczekują jasnych, konkretnych informacji, aby móc ocenić skuteczność różnych rozwiązań w podnoszeniu wydajności instalacji i podejmować decyzje.
Pompy ciepła ekonomicznym rozwiązaniem
Wytwarzanie ciepłej wody, zarówno w budynkach publicznych, jak i mieszkalnych jest coraz droższe. Idealnym wyjściem z nieekonomicznej sytuacji może stać się zainwestowanie w podgrzewacz wody z pompą ciepła. To bardzo pewny i niedrogi sposób na znaczne oszczędności w każdym budżecie.
Nowy partner projektu Energooszczędność w moim domu
Projekt edukacyjny Energooszczędność w moim domu zyskał nowego partnera. Przystąpili do niego Pracodawcy RP, reprezentujący 7,5 tys. firm z wszystkich branż. Inicjatorzy projektu liczą, że połączenie sił pozwoli zintensyfikować działania, zwiększyć zasięg kampanii i dotarcie do nowych adresatów, oraz wpłynie na przyspieszenie wzrostu popytu na niskoemisyjne budownictwo w Polsce.
Ekologiczne budownictwa ma sens!
Współczesne budownictwo wyraźnie zmierza w kierunku zapewnienia jak najmniejszych strat energii cieplnej i obniżenia kosztów użytkowania budynku. Nowe standardy, wyznaczone przez przepisy unijne, powodują wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań o wysokich parametrach termicznych.