Ekologicznie i energooszczędnie – lista artykułów

Piętro budynku Green Power wykonano z ekologicznych płyt

Piętro budynku GREEN POWER wykonane jest w stalowym szkielecie. Usztywnieniem konstrukcji stalowej są płyty gipsowo-włóknowe i cementowo-włóknowe.

NFOŚiGW nie chce ułatwić dopłat do kolektorów słonecznych

NFOŚiGW uparcie broni nowych szkodliwych zasad programu dopłat do kolektorów słonecznych. Zaprezentowany przez koalicję polskich producentów, dystrybutorów i instalatorów kolektorów próżniowych alternatywny model obliczania dopłat na podstawie parametru sprawności energetycznej spotkał się z aprobatą całej branży solarnej.

Energooszczędne budowanie jest opłacalne

Budownictwo energooszczędne to nie tylko moda, ale i realne korzyści finansowe. Z jednej strony wznosząc domy niskoenergetyczne i pasywne oszczędzamy na ich eksploatacji, a z drugiej liczyć możemy na dopłaty w wysokości nawet 50 tys. zł. O tym jak budować ściany, które zatrzymają ciepło w domu mówi Tomasz Połubiński.

Energooszczędne nawyki

Proste, wykonywane rutynowo czynności mogą mieć istotny wpływ na koszty eksploatacji domu czy mieszkania. Racjonalne korzystanie z kuchenki, lodówki, sprzętu AGD/RTV i oświetlenia spowoduje zauważalne obniżenie wysokości rachunków za energię.

Ekologiczny opał na zimę

Ekologiczne źródła energii, czyli kolektory słoneczne i pompy ciepła to dość drogie inwestycje. Nie każdy inwestor budujący lub modernizujący instalację grzewczą może sobie na nią pozwolić, mimo że większości z nich zależy na ochronie środowiska naturalnego.

Energooszczędności możemy uczyć się od zachodnich sąsiadów

Niemiecka oszczędność i zaawansowanie technologiczne to powód do zazdrości nie tylko na wschodnim brzegu Odry, ale i na całym świecie. Te dwa czynniki powodują, że rozwój branży kolektorów słonecznych u naszych sąsiadów jest przykładem do naśladowania.

Czy architektura może wpłynąć na energooszczędność budynku?

Planując postawienie domu jednorodzinnego, musimy mieć na uwadze koszty związane nie tylko z jego budową, ale również późniejszą eksploatacją. Zastosowanie odpowiednich rozwiązań konstrukcyjnych i wysokiej klasy materiałów na etapie budowy domu, pozwoli na duże oszczędności w trakcie jego użytkowania.

Płyty wykorzystane przy budowie domu Green Power

Przy budowie Domu Zeroenergetycznego GREEN POWER wykorzystane zostały nowoczesne płyty: szalunkowe przy wykonywaniu nadproży i balkonów oraz budowlane, jako poszycie konstrukcji szkieletowej stropów.

Tanie ogrzewanie w domu energooszczędnym

Wybudowanie energooszczędnego domu wymaga szczególnej uwagi na każdym etapie: od projektowania, poprzez dobór instalacji grzewczej, wykonanie aż po eksploatację.

Energooszczędny dom Green Power

W domu GREEN POWER, który jest budynkiem eksperymentalnym, mamy połączenie dwóch technologii: parter wykonany jest w technologii murowanej, piętro natomiast zaprojektowane zostało w szkielecie stalowym Lindab Construline i tworzy osobną konstrukcję.


Stron: 91 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  49 50 51 52 53  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19458 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 148

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >