Ekologicznie i energooszczędnie – lista artykułów

Modelowy budynek energooszczędny

W Rybniku powstał modelowy budynek w energooszczędnym standardzie domu pasywnego. Komfortowy budynek zużywa na cele grzewcze tylko 13 kWh/m2/rok. Czy tego typu architektura wytyczy standardy budownictwa w Polsce?

Energooszczędne instalacje w domu

Energooszczędność to wzniosła idea, której urzeczywistnienie wiąże się z użyciem bardzo konkretnych rozwiązań. Prezentujemy kilka takich rozwiązań ukrytych w konstrukcji pierwszego domu zeroenergetycznego w Polsce.

Naturalne surowce podczas budowania energooszczędnego

Innowacyjne materiały budowlane oraz nowe technologie powodują, że powstające obiekty mieszkalne oraz te użyteczności publicznej są przyjazne nie tylko mieszkańcom, ale i środowisku. Jest to możliwe, ponieważ coraz częściej wykorzystuje się energooszczędne konstrukcje przygotowane w oparciu o naturalne surowce.

Nowa generacja pomp ciepła

Korzystając z ponad 40-letniego doświadczenia w produkcji najwyższej klas pomp ciepła, jako jedna z pierwszych firm, wprowadza trzecią generację gruntowych pomp ciepła.

Wybór dekarza do montażu solarów

Aby zyskać gwarancję, że podczas montażu kolektora dach nie zostanie zniszczony, warto to zadanie powierzyć przeszkolonemu w tym zakresie dekarzowi. Zna on nie tylko tajniki budowy konstrukcji dachu, ale również wie jak przeprowadzić przewody solarne przez połać, aby nie doszło w przyszłości do przeciekania.

Energooszczędna stolarka aluminiowa

Budynki opieki zdrowotnej nie wywołują pozytywnych skojarzeń, szczególnie jeśli korytarze wypełnia cień, a okna w pomieszczeniach przeznaczonych na pobyt pacjentów są nieszczelne. Energooszczędna stolarka aluminiowa pozwala poprawić klimat wnętrz, znacznie zmniejszyć koszty utrzymania tego typu obiektów, a dodatkowo oferuje bardzo ułatwioną obsługę.

Książka zawierająca rady na temat budowy domu energooszczędnego

Według danych statystycznych, najbardziej kosztowną pozycją w rocznym budżecie przeciętnego gospodarstwa domowego jest ogrzewanie pomieszczeń, które pochłania prawie 50% wszystkich wydatków na energię i stanowi od 15 do 20% ich dochodu. To jeden z najwyższych wskaźników w Europie! Wydatki te można łatwo ograniczyć budując domy energooszczędne, o zapotrzebowaniu na energię użytkową ponad połowę niższym niż w tradycyjnym budynku.

Emisja energii regulowana przez automatyczne systemy

Inteligentne rozwiązania automatyki pełnią rolę mózgu naszego domu. Integrując poszczególne urządzenia w jeden system, optymalizują ich pracę oraz dostosowują do potrzeb każdego domownika. W ramach kampanii Energooszczędność w moim domu wyjaśniamy, w jaki sposób automatyka pomaga zmniejszyć koszty eksploatacji domu i poprawić komfort mieszkania.

Diody elektroluminescencyjne wydajnym elementem energooszczędnej instalacji

Trwałe i energooszczędne źródła światła to podstawa wydajnej instalacji oświetleniowej. Najlepiej w tej kwestii sprawdza się najnowsza technologia – diody elektroluminescencyjne (LED).

Dofinansowania energooszczędnych domów

Rok 2013 to nowy rozdział w historii polskiego budownictwa, a wszystko za sprawą rządowego programu dopłat do domów energooszczędnych. Już od maja udzielane są na nie pierwsze kredyty z dofinansowaniem w wysokości nawet 50 tys. zł. Aby jednak powstać mógł budynek spełniający warunki programu, powinien zużywać minimalne ilości energii.


Stron: 91 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  52 53 54 55 56  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19506 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 348

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >