Ekologicznie i energooszczędnie – lista artykułów

Izolacja w kolektorach słonecznych

Miesiące letnie to czas wytężonej pracy dla kolektorów słonecznych. Ważne jest więc aby już w okresie wakacyjnym sprawdzić ich stan, a w szczególności przyjrzeć się izolacji chroniącej rury, tak aby były one gotowe na zimę i kolejny sezon.

Kolektory słoneczne coraz bardziej popularne w Polsce

Kolektory słoneczne biją w Polsce rekordy popularności. Dzięki relatywnie niskim kosztom instalacji i eksploatacji, prostej konstrukcji i płynącym z ich użytkowania oszczędnościom energii, urządzenia te zyskują coraz szersze grono użytkowników.

Ekologiczne pralki?

W dbaniu o środowisko naturalne liczy się każdy, indywidualny gest. Nawet proste, domowe czynności, takie jak codzienne pranie, mogą mieć duże znaczenie dla globalnej ekologii.

Pompy ciepła pomocne w chłodzeniu pasywnym i aktywnym

Komfort cieplny w domu to nie tylko kwestia odpowiedniego ogrzania pomieszczeń zimą. W dzisiejszych czasach równie ważne staje się zapewnienie optymalnej temperatury także latem.

Wzrasta liczba instalacji solarnych w Polsce

Polska to najszybciej rozwijający się rynek solarny w całej Europie. W roku 2012 znalazła się na drugim miejscu pod względem powierzchni sprzedanych kolektorów. Na tak konkurencyjnym rynku zwyciężają firmy oferujące produkty najwyższej jakości i kompleksową obsługę.

Plusenergetyczne domy

Właściciele starszych budynków często boją się kosztów związanych z ich kompleksowym remontem. Wydaje im się, że energooszczędne mogą być tylko nowe obiekty, a w inne nie warto już inwestować. Tymczasem również takie domy można sukcesywnie modernizować, a z czasem nawet przekształcić w plusenergetyczne.

Przeszklenia energooszczędne

Producent szkła wprowadza nowe rozwiązanie, które umożliwia obniżenie współczynnika przenikania ciepła Ug w jednokomorowej szybie zespolonej wypełnionej argonem do poziomu 0,9 W/m²K. Taki efekt zapewnia zastosowanie udoskonalonego szkła niskoemisyjnego w kombinacji ze szkłem przeciwsłonecznym lub niskoemisyjnym.

Świetlana przyszłość zeroenergetycznych budynków

Pasywne, energooszczędne, ekologiczne... Co kryje się pod popularnymi określeniami domów, które coraz wyraźniej wpisują się w wizję zrównoważonego budownictwa przyszłości?

Unijna dyspozycja o zmniejszeniu zużycia energii

Zmniejszenie zużycia energii staje się priorytetem w działaniach urzędników w Polsce i Unii Europejskiej. Zgodnie z dyrektywami unijnymi ważny będzie rok 2020 – do tego czasu ma zostać zmniejszone zużycie energii pierwotnej o 20%. Również od tego roku na terenie wszystkich państw UE, w tym w Polsce, obowiązkiem stanie się budowanie domów o niemal zerowym zużyciu energii.

Windy solarne

Pozycja lidera w jakiejkolwiek branży wymaga od firmy ciągłego wprowadzania innowacyjnych rozwiązania oraz uatrakcyjniania swojej oferty. Nie inaczej jest w branży dźwigowej. Tu jednym z najbardziej charakterystycznych nurtów od lat jest stosowanie rozwiązań proekologicznych. Właśnie tym tropem podąża szwajcarski koncern Schindler, który planuje wprowadzić na rynek pierwszą windę solarną.


Stron: 91 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  54 55 56 57 58  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19504 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 578

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >