Ekologicznie i energooszczędnie – lista artykułów
Budynek energooszczędny wykorzystujący system trigeneracji
Goeppert-Mayer to pierwszy w Polsce budynek energooszczędny wykorzystujący system tri generacji oparty na bazie agregatu Vitobloc 200 typ EM238/363.
Jak otrzymać dopłatę na dom ekologiczny
Coraz częściej wybieramy zdrowy tryb życia, a tym samym chcemy mieszkać w otoczeniu, które będzie przyjazne środowisku. Wiąże się to m.in. ze wznoszeniem proekologicznych domów i mieszkań.
Jak powstaje budynek proekologiczny?
Architektura proekologiczna kojarzy się w powszechnym odczuciu z glinianymi domkami lub mieszkaniami skrytymi pod warstwami ziemi i trawy.
Jak walczyć z zanieczyszczeniami powietrza
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że ponad 3 miliardy ludzi na całym świecie cierpi na choroby związane z zanieczyszczeniem powietrza… w pomieszczeniach zamkniętych.
Co podniesie standard energetyczny domu?
Osoby, które zamierzają wybudować lub zakupić dom o wysokim standardzie energetycznym mogą liczyć na dopłaty do kredytu – ogłosił w maju br. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Dofinansowanie dla energooszczędnego budownictwa mieszkaniowego
Nawet 40 tys. zł dofinansowania będzie można uzyskać z programu dopłat do energooszczędnego budownictwa mieszkaniowego. To kolejny argument za tym, aby zainwestować w stolarkę o niskim współczynniku przenikania ciepła.
Rozwiązania podnoszące standard energetyczny domu
Osoby, które zamierzają wybudować lub zakupić dom o wysokim standardzie energetycznym mogą liczyć na dopłaty do kredytu – ogłosił w maju br. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Jakość energetyczna budynków
Wprowadzenie do polskiego prawa unijnych dyrektyw dotyczących energooszczędności budynków przyczynia się do wzrostu zainteresowania budownictwem charakteryzującym się małym zapotrzebowaniem na energię.
Ekologiczny wymiar inwestycji
Polscy inwestorzy i firmy budowlane stopniowo dostosowują place budowy do norm Unii Europejskiej i promowanego przez nią zrównoważonego budownictwa.
Jakie będą miasta przyszłości?
Miasta przyszłości mają być ciche i ekologiczne. Aglomeracje będą zużywać mniej energii, a inteligentne budynki i technologie na co dzień ułatwią życie ich mieszkańcom.