Ekologicznie i energooszczędnie – lista artykułów
Nowe normy dotyczące minimalnej charakterystyki energetycznej budownictwa
Od 9 lipca 2013 r. każdy wybudowany budynek będzie musiał spełniać określone w dyrektywie 2010/31/UE normy dotyczące minimalnej charakterystyki energetycznej.
Budowa kolejnej biogazowni we wsi Gorzesław
Pozyskiwanie energii z odnawialnych źródeł stoi w Polsce u progu rozwoju. Postępy w tej dziedzinie widoczne są na przykładzie powstających biogazowni rolniczych w naszym kraju.
Budowa energooszczędnego domu Lumina House dobiega końca
Budowa niskoenergochłonnego domu w podwrocławskiej Długołęce powoli dobiega końca. Gotowe są już elewacje zewnętrzne i instalacje wewnętrzne. Obiekt, w którym zastosowano wysokoefektywne technologie solarne i bardzo ciepłą stolarkę z serii Schüco AWS, będzie się wyróżniał bardzo niskim zapotrzebowaniem na energię końcową – zaledwie 39,7 kWh/(m2/rok).
Zakończono budowę biogazowni od Wolf System
Naturalne zasoby ropy naftowej, węgla kamiennego oraz gazu ziemnego kurczą się w zawrotnym tempie. Z kolei zapotrzebowanie na energię elektryczną z każdym rokiem jest coraz większe. Sytuacja ta zmusza do poszukiwania alternatywnych metod pozyskiwania prądu i ciepła.
System oszczędzania wody w energooszczędnym domu Lumina House
Powstający w podwrocławskiej Długołęce wysoko energooszczędny dom LUMINA HOUSE ma na celu propagowanie wśród indywidualnych inwestorów nowoczesnych rozwiązań w budownictwie. Łączy on działanie nowoczesnych systemów, które pozwalają oszczędzać energię, a także aktywnie ją pozyskiwać ze źródeł odnawialnych. O zagospodarowaniu wody deszczowej oraz zaletach przydomowej oczyszczalni ścieków opowiada Pan Jerzy Mikulski z Polskiej Wody Deszczowej Sp. z o.o.
Kolektory słoneczne pięknym uwieńczeniem dachu
Nie tylko pomagają oszczędzić rocznie ponad 60% energii zużywanej na ogrzanie wody, ale również pozwalają dachowi zyskać ekskluzywny wygląd. Kolektory słoneczne Braas Solar zaprojektowano z myślą o funkcjonalności oraz ekskluzywnym wyglądzie.
Wszystko o certyfikacie energetycznym budynków
Mimo, że już prawie trzy lata w Polsce obowiązują certyfikaty energetyczne budynków, temat ten ciągle nurtuje zarówno inwestorów indywidualnych, jak i całą szeroko rozumianą branżę budowlaną.
Ekologiczne pozyskiwanie energii za pomocą domowych turbin wiatrowych
Energetyka wiatrowa jest najdynamiczniej rozwijającym się w Polsce sektorem otrzymywania energii z alternatywnych źródeł. Krajowy Plan Działania zakłada, że do 2020 roku coroczna liczba instalacji wśród indywidualnych użytkowników wzrośnie 100-krotnie. Jakie korzyści przynoszą gospodarstwom domowym małe elektrownie wiatrowe?
Redukcja emisji CO2 dzięki zastosowaniu produktów szklanych
W celu rozwijania świadomości w zakresie zrównoważonego budownictwa Pilkington Polska realizuje cykl edukacyjny, poświęcony roli szkła w certyfikacji BREEAM – systemu oceniającego stopień przyjazności danego budynku wobec środowiska.
Budynki z dużymi przeszkleniami z normami energooszczędności
Wysoka izolacyjność termiczna budynku to coś więcej niż tylko komfort jego użytkowania.