Ekologicznie i energooszczędnie – lista artykułów
Hurtownia fotowoltaiczna - jak wybrać najlepszy sklep z fotowoltaiką?
Umiejętny wybór hurtowni fotowoltaicznej umożliwi wybór rozwiązań najwyższej jakości w przystępnych kryteriach cenowych. W tym przypadku warto zwrócić szczególną uwagę na różnorodność oferowanych produktów, ich parametry techniczne oraz opinie kupujących. Jeżeli chcesz dowiedzieć się szczegółów na temat selekcji dystrybutorów — koniecznie przeczytaj dzisiejszy artykuł! Miłej lektury.
Krok po kroku: jak zainstalować instalację fotowoltaiczną w domu
Zainstalowanie systemu fotowoltaicznego w domu jest w dzisiejszych czasach jednym z najlepszych sposobów na zmniejszenie rachunków za prąd oraz dbałość o środowisko naturalne. Dzięki temu, że energia słoneczna jest odnawialna, a panele słoneczne przetwarzają ją w energię elektryczną, posiadanie instalacji fotowoltaicznej pozwala na niezależność energetyczną oraz korzyści ekonomiczne i ekologiczne. W poniższym artykule przedstawimy krok po kroku, jak zainstalować system fotowoltaiczny w domu.
Czy warto inwestować w fotowoltaikę w gospodarstwach rolnych?
Duża ilość maszyn rolniczych i urządzeń sprawia, że gospodarstwa rolne są ogromnymi biorcami energii elektrycznej. Stale rosnące ceny prądu i chęć redukcji kosztów z tym związanych skłoniła wielu rolników do montażu fotowoltaiki na swoich posesjach. Czy to na pewno dobre rozwiązanie? Sprawdzamy!
Już teraz warto pomyśleć o przyszłej zimie, ponieważ kryzys energetyczny pozostanie z nami na dłużej
Kryzys energetyczny, rosnące rachunki za prąd i ogrzewanie są wyzwaniem nie tylko dla indywidualnych odbiorców, ale też dla samorządów. Jedni i drudzy mają jednak do dyspozycji szeroki wachlarz działań i dotacji, z których mogą skorzystać, żeby obniżyć ich wysokość. Polska Zielona Sieć przez cały sezon grzewczy prowadziła kampanię „Ciepła zima”, w której pokazywała różne sposoby na obniżenie rachunków za energię. Jego częścią był m.in. specjalnie opracowany przewodnik online z listą programów i źródeł dotacji wspierających efektywność energetyczną.
Czy jest szansa na rządowe dofinansowania do pomp ciepła i fotowoltaiki?
Działania mające na celu poprawienie efektywności energetycznej budynków, a także zakładanie instalacji fotowoltaicznych, cieszą się ogromną popularnością. Z jednej strony pozwalają na znaczące zmniejszenie rachunków, a z drugiej gwarantują bezpieczeństwo energetyczne oraz cieplne. W przypadku tego typu inwestycji, zarówno w przypadku nowego domu, jaki i modernizacji już istniejącego, można liczyć na rządowe wsparcie finansowe. Pomoc ta wydaje się niezbędna, gdyż zgodnie z wynikami Raportu Polskiego Alarmu Smogowego, aż 4 mln domów w naszym kraju wymaga poprawy efektywności energetycznej.
Czy pompa ciepła jest dobrym sposobem na zmniejszenie rachunków za prąd?
Pompy ciepła to rozwiązanie coraz częściej wybierane przez właścicieli domów, którzy chcą ograniczyć koszty związane z ogrzewaniem swojego domu. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z ekonomicznych i ekologicznych korzyści płynących z montażu pomp ciepła, nie tylko w nowych, ale także w modernizowanych domach. Skąd takie decyzje?
Czy instalacja fotowoltaiki się zwraca?
Coraz więcej osób decyduje się na zamontowanie instalacji fotowoltaicznych. Nic dziwnego; koszt inwestycji szybko się zwraca, a Ty możesz cieszyć się nie tylko oszczędnościami czy tworzeniem czystej energii, ile także niezależnością. Jednak czy istnieją jakieś przesłanki, aby unikać montowania fotowoltaiki? Sprawdźmy.
Zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych obowiązuje do końca 2023 roku, a jak można zmniejszyć rachunki w kolejnym roku?
Poprzedni rok potwierdził tezę, że czas niskich kosztów energii elektrycznej, gazu, wody czy ciepła kończy się na naszych oczach. Można jednak uniknąć kilkukrotnego wzrostu domowych opłat, który czeka nas już w 2024 r. i w kolejnych latach. I warto to zrobić właśnie teraz, wykorzystując obowiązujące dotacje oraz niższe ceny komponentów.
Sposoby na zmniejszenie o 1/3 kosztów zużycia energii cieplnej zimą i elektrycznej latem?
Wysokie ceny energii i inflacja wydrążają w naszych portfelach coraz większą dziurę. Warto zaplanować, jak w realny sposób możemy zadbać o swój budżet. Z pomocą przychodzą nowe technologie, które pozwalają kontrolować zużycie prądu oraz ciepła w domu. Dzięki inteligentnym osłonom zewnętrznym, zimą możemy zredukować zużycie energii cieplnej od 10 do nawet 30%*, a latem obniżyć temperaturę w pomieszczeniach od 4 do 7°C* podczas upałów, zmniejszając przy tym potrzebę włączania wentylatorów czy klimatyzacji.
TAURON wspiera klientów we wdrażaniu dobrych nawyków - bonusy za oszczędzanie
Ograniczone ceny prądu dają realne oszczędności dzięki rządowej Tarczy Solidarnościowej. Dla ponad pięciu milionów klientów TAURONA oznacza to oszczędności na rachunkach rzędu około 2 tys. Grupa szacuje, że blisko 3 miliony jej klientów zapłaci w tym roku za energię wyłącznie po cenach zamrożonych. Około 2 miliony klientów skorzysta dodatkowo z ograniczonych cen po przekroczeniu przyznanych limitów.