Ekologicznie i energooszczędnie – lista artykułów
Ocena energetyczna budynków – pierwsze wnioski
Po 3 miesiącach od wejścia w życie Dyrektywy Unijnej 2002/91/WE, 27 marca odbył się I Ogólnopolski Kongres Podsumowujący Funkcjonowanie Nowych Założeń Ministerstwa Infrastruktury w zakresie oceny energetycznej i certyfikacji budynków, nad którym patronat medialny objęła firma architektoniczna ARCHETON Sp. z o.o., wydawca katalogów z projektami domów „Dom na miarę” i „Projekty domów” oraz serwisów: domnamiare.pl, energooszczednydom.info.
Energooszczędny dom: zmniejszenie zużycia energii elektrycznej
Energooszczędność to dziś bardzo ważny temat w dyskusjach na najwyższych szczeblach. Dyrektywy mające na celu zmniejszenie zużycia energii elektrycznej zostają wprowadzane w kolejnych krajach.
Budownictwo energooszczędne, a może pasywne? Ekonomiczny dom z pomysłem
Na charakterystykę energetyczną budynku ma wpływ wiele czynników, w tym izolacyjność termiczna przegród i wykorzystywane źródła energii. Z korzyści, jakie daje użytkowanie najnowszych zdobyczy w dziedzinie budownictwa energooszczędnego, oferowanych przez firmę Schüco, cieszą się na co dzień właściciele domu jednorodzinnego w Niemczech.
Przyjazny, energooszczędny i ekologiczny – czyli jak ocieplić dom
Jeszcze do niedawana projektując dom zwracaliśmy uwagę głównie na powierzchnię, rozmieszczenie pokoi, ilość pięter... no i oczywiście kosztorys. Od pewnego czasu Polacy chcą budować także energooszczędnie. Na rynku pojawił się styropian i wełna mineralna i niemal od razu stały się powszechnym materiałem stosowanym w budownictwie. W efekcie, mieszkania i domy są cieplejsze, a straty energii coraz mniejsze. Tym sposobem powoli doganiamy „Europę”, która wyznacza standardy od wielu lat, także w budownictwie.
Budowa własnego domu:Indywidualne rozwiązania w typowym domu – projekt Dom – Nowy Wymiar
Pod Katowicami powstaje nowoczesny i ekologiczny dom jednorodzinny, którego zaletą jest dostosowanie do praktycznie każdej rodziny. Firma Sanitec KOŁO, jako uczestnik projektu Dom – Nowy Wymiar dostarcza domowi typowemu indywidualnych rozwiązań w zakresie armatury sanitarnej.
Pierwszy w Polsce dom pasywny z paszportem
Sokółka Okna i Drzwi S.A. była partnerem niedawno zakończonej inwestycji pasywnej- jednorodzinnego domu. Budowa domu pasywnego, zorganizowana przez miesięcznik Przewodnik Budowlany dobiegła końca. Budynek uzyskał jeden z pierwszych w kraju certyfikatów energetycznych- pierwszy dla domu pasywnego, wskazujący, że spełnia on z nawiązką wszelkie parametry budynku pasywnego.
Systemy solarne, kolektory słoneczne próżniowe, instalacje solarne: ciepła woda ze Słońca – systemy solarne Schüco
Rosnące ceny paliw kopalnych i postępujące zanieczyszczenie środowiska to problemy, które wymuszają postęp w technologiach ogrzewnictwa. Firma Schüco, ekspert w dziedzinie budownictwa energooszczędnego, wprowadziła na rynek wysokosprawne kolektory słoneczne, doskonale spełniające oczekiwania związane z tanim pozyskiwaniem energii.
Jak oszczędzać energię? Oszczędne światło - ekologiczne światło w domu
Z roku na rok, świadomość społeczna na temat ekologii wzrasta. Wiemy już, że należy oszczędzać wodę, sortować śmieci i nie wyrzucać zużytego sprzętu elektronicznego.
Świadectwo energetyczne budynku w praktyce
W związku z nowelizacją Prawa budowlanego z dniem 1 stycznia 2009 r. większość budynków w Polsce powinna posiadać świadectwo charakterystyki energetycznej. Obowiązek ten dotyczy zarówno obiektów oddawanych do użytku przez deweloperów, jak i mieszkań oraz lokali przeznaczonych na wynajem czy sprzedaż. Dzięki świadectwom każdy z nas będzie mógł oszacować przyszłe koszty eksploatacji, w tym przede wszystkim ogrzewania budynku
Super Świadectwo dzięki Super-Macie Isover!
Unia z energią do polskich domów!
Obowiązek posiadania świadectwa charakterystyki energetycznej nieruchomości (popularnie certyfikatu energetycznego, paszportu energetycznego) wynika z prawa europejskiego.