Ekologicznie i energooszczędnie – lista artykułów
SILKA i YTONG dla zrównoważonego budownictwa
W roku 2009 Komisja Europejska, Parlament Europejski i Rada Unii pracowały nad nowelizacją („Recast”) dyrektywy w sprawie charakterystyki energetycznej budynków EPBD.
LUMINA House, przykład budownictwa zrównoważonego
O oszczędzaniu energii i ekologii należy myśleć już w fazie tworzenia założeń projektowych. Chcąc dać przykład optymalnych rozwiązań ARCHIPELAG stworzył projekt domu modelowego LUMINA HOUSE - wzorca dla budownictwa zrównoważonego.
Kogeneracja szansą na wyższą efektywność ciepłownictwa
Wytwarzanie ciepła i energii w układzie skojarzonym jest bardziej uzasadnione ekonomicznie i społecznie oraz korzystne dla środowiska
Samofinansujące się energooszczędne budynki przyszłości
Wszystkie budynki budowane po 31 grudnia 2020 r. będą musiały być energooszczędne, a dostarczana do nich energia w dużym stopniu powinna być czerpana ze źródeł odnawialnych.
Nowe osiągnięcie w grupie produktów Pilkington Suncool™
Pilkington, wiodąca na świecie marka w branży szkła budowlanego, ogłasza najnowsze osiągnięcie w swojej kluczowej grupie produktów przeciwsłonecznych Pilkington Suncool™.
Co możemy zrobić dla ochrony klimatu?
Zmniejszenie emisji szkodliwych gazów do atmosfery to jeden z priorytetów europejskiej polityki energetycznej w dążeniu do spowolnienia globalnego ocieplenia klimatu.
Ekologiczne budownictwo: Pasywny czy energooszczędny?
Budowa przyjaznych środowisku budynków staje się w naszym kraju coraz popularniejsza. Warto zatem poznać zasadnicze różnice między domem energooszczędnym, a pasywnym.
Działalność ekologiczna firmy Armstrong
Ekologia niestety nie zawsze jest synonimem troski o naturę. Ze względu na kontrowersyjne akcje niektórych radykalnych organizacji słowo „ekologiczny” wywołuje niekiedy negatywne skojarzenia.
Systemy fotowoltaiczne: solary Fondital
W ostatnich latach trendy w energetyce skierowane są na wykorzystanie energii alternatywnych. Tak aby ograniczyć niebezpieczne zanieczyszczenia i wykorzystać czyste źródła energii, które natura daje nam do dyspozycji.
Ogrodownia w projekcie Indywidualny Dom TypOwy
Niekonwencjonalna forma, dopasowanie do prawie każdej działki, możliwość modyfikacji rozkładu pomieszczeń, energooszczędność – taki będzie Indywidualny Dom TypOwy, budowany przez Katarzynę i Tomka Baronów pod patronatem miesięcznika „Murator” według projektu jednego z najbardziej znanych polskich architektów - Roberta Koniecznego. Ogrodownia projektuje dla niego ogród.