Ekonomiczny, Ekologiczny, Elektryczny! Wózek widłowy na miarę XXI wieku

Ekonomiczny, Ekologiczny, Elektryczny! Wózek widłowy na miarę XXI wieku

Wybierając urządzenia do swojej firmy postaw na zasadę 3E - czyli Ekonomicznie, Ekologicznie i Elektrycznie, a zainwestowany budżet zwróci Ci się w mgnieniu oka. Sprawdź w naszym tekście dlaczego elektryczne wózki widłowe to dobry wybór i dołącz do grona ich posiadaczy, którzy każdego dnia zmieniają oblicze polskich firm i polskiego transportu. Czytaj dalej

Co daje napęd elektryczny?

Jeszcze do niedawna sądzono, że napęd elektryczny w urządzeniach zapewnia im znacznie mniejszą moc, niż ma to miejsce w przypadku pojazdów spalinowych. Prawda jest taka, iż współcześnie dzięki zaawansowanym technologiom oraz dużej pojemności bateriom, wózki widłowe elektryczne wcale nie ustępują pola maszynom z napędem typu Diesel. A wręcz przeciwnie!

 

Ekonomiczny, Ekologiczny, Elektryczny! Wózek widłowy na miarę XXI wieku

 

To elektryczne wózki widłowe z uwagi na posiadany napęd oraz brak emisji spalin są bardziej uniwersalne, ponieważ mogą pracować w każdych warunkach - zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków. Nie straszny im śnieg, mróz czy niekorzystne warunki atmosferyczne. Wystarczy odpowiednie zabudowanie kabiny operatora i wózkiem elektrycznym można poruszać się na zewnątrz nawet w trakcie opadów.

 

Z drugiej strony - to także wózki z napędem elektrycznym najlepiej sprawdzają się podczas prac magazynowych związanych z transportem. Ich praca jest bardzo wydajna, a przy tym cicha. Znacząco ułatwia to wykonywanie codziennych czynności i generuje mniejsze zmęczenie czy obciążenie organizmu niż praca w hałasie.

 

Jaki hałas generuje wózek widłowy elektryczny?

Porównując działanie różnego typu urządzeń, warto mówić o konkretach, które w jasny sposób wskażą różnicę pomiędzy hałasem, jaki generują. Najlepiej zobrazować to za pomocą konkretnych przykładów i porównań.

 

Ekonomiczny, Ekologiczny, Elektryczny! Wózek widłowy na miarę XXI wieku

 

Wózek widłowy elektryczny podczas pracy, na włączonym silniku emituje hałas rzędu od 70 do około 78 dB, co porównywalne jest z hałasem jaki wydaje np. odkurzacz. Wózki widłowe o tak niskiej (czasem jeszcze poniżej 70 dB) emisji hałasu sprawiają, że obsługa nie jest uciążliwa.

 

Elektryczne wózki widłowe a statystyka

Kilkanaście ostatnich lat pokazało w jasny sposób przewagę i dominację na rynku wózków widłowych wyposażonych w napęd elektryczny. Jasno wskazują na to statystyki i dane zawarte w jednym z największych corocznych branżowych raportów - Widlak.

 

Pomimo, iż z uwagi na trudny czas związany z falą zachorowań na COVID znacząco spadła ogólna liczba rejestrowanych w Urzędzie Dozoru Technicznego wózków jezdniowych podnośnikowych, to wciąż widać wyraźny trend dominacji elektrycznych wózków nad ich spalinowymi odpowiednikami. Wynika to z uniwersalności i wielofunkcyjności jaką dają elektryczne wózki widłowe.

 

Wózki widłowe z elektrycznym napędem dostępne na rynku

Na polskim rynku dostępnych mamy obecnie wiele modeli wózków jezdniowych podnośnikowych wyposażonych w napęd elektryczny. W transporcie bliskim dużą popularnością cieszą się:

 

●    wózki paletowe elektryczne prowadzone, z masztem oraz z podestem - wykorzystuje się je najczęściej w sklepach, hurtowniach oraz mniejszej wielkości magazynach. Kompaktowe, niewielkie rozmiary ułatwiają im pracę w wąskich korytarzach a także przy rozładunku. Natomiast niewielkie ceny zakupu sprawiają, że tego typu urządzenia są chętnie i często wybierane nawet do średnich i małych firm;

●    czołowe wózki widłowe elektryczne z przeciwwagą - to najbardziej popularne urządzenia podnośnikowe, które zna chyba każdy. Cechuje je wysokość podnoszenia równa kilku metrom oraz udźwig pozwalający transportować ładunki o dużej masie. Najczęściej wyposażone są w widły do unoszenia i transportowania palet;

●    wózki widłowe wysokiego składowania - te zaawansowane maszyny również należą do kategorii wózków widłowych elektrycznych i najczęściej wykorzystywane są z magazynach wysokiego składowania. Głównie przez wzgląd na ich dużą wysokość podnoszenia - sięgającą nawet kilkunastu metrów. Elektryczny napęd i przeciwwaga umożliwiają im wydajną pracę na dużej wysokości roboczej.

 

Ponadto, poza wózkami widłowymi istnieje jeszcze jeden rodzaj urządzenia, wykorzystywany często w transporcie zarówno w branży budowlanej, jak i w przemyśle - a mowa tu o platformach.

 

Czytaj również: Gdzie najlepiej zamówić wózek spalinowy Manitou? - Sprawdź!

 

Ekonomiczny, Ekologiczny, Elektryczny! Wózek widłowy na miarę XXI wieku

 

Platformy z napędem elektrycznym

Większość dystrybutorów sprzętu, takich jak np. Lemarpol Wózki Widłowe poza atrakcyjną ofertą sprzedaży czy wynajmu paleciaków i widlaków posiada także na swoich stronach kategorie dotyczącą platform roboczych.

 

Platformy robocze to urządzenia, które w przeciwieństwie do wózków widłowych nie służą do unoszenia ładunków, tylko ludzi, umożliwiając tym samym prace, które koniecznie należy przeprowadzić na wysokościach.

 

Popularne wózki widłowe elektryczne

Wózki widłowe elektryczne produkowane są obecnie przez wiele większych oraz mniejszych marek. Warto pamiętać, iż te markowe pochwalić się mogą zazwyczaj kilkoma dodatkowymi atutami, których nie posiadają tanie wózki (sprowadzane głównie z Chin). O czym mowa?

 

Ekonomiczny, Ekologiczny, Elektryczny! Wózek widłowy na miarę XXI wieku

 

Czytaj również: Wózki widłowe w różnych branżach – do jakich prac się przydadzą?

 

Przede wszystkim firmowe wózki widłowe elektryczne znanych marek takich jak Manitou, Toyota, Linde czy Still dają gwarancję, że zakupiony sprzęt jest wysokiej jakości. Ponadto w przypadku jakiejkolwiek awarii bądź też zużycia części w wyniku eksploatacji łatwiej znaleźć dział sprzedaży, który dysponuje konkretnymi częściami i elementami do znanych powszechnie urządzeń dostępnych w wielu krajach.

 

Także podczas napraw, specjaliści z łatwością poradzą sobie z dobrze znanymi schematami budowy, czy różnego typu rozwiązaniami, które posiadają pojazdy znanych marek. W przeciwieństwie do konstrukcji oraz układów zastosowanych w wózkach widłowych o nieznanej technologii, których modele mogą znacząco różnić się budową.

 

I choć zazwyczaj zakup markowych elektrycznych wózków widłowych wiąże się z kosztem od 75 tysięcy złotych w górę, natomiast ich niefirmowe odpowiedniki można kupić nawet kilka-kilkanaście tysięcy taniej, to warto pamiętać o kłopotach, które mogą pojawić się odnośnie jakości samego pojazdu, dostępu do jego części oraz sytuacji, gdy konieczne będzie wykonanie przeglądu lub naprawy wózka.

 

Wózek elektryczny - bezpieczeństwo i efektywność

Jeśli szukasz do pracy i świadczenia usług ekonomicznego, a jednocześnie ekologicznego urządzenia, które efektywnie radzi sobie w każdych warunkach, to zdecydowanie potrzebujesz elektrycznego wózka widłowego. Wyposażony w przeciwwagę posiada duży udźwig i kilkumetrową wysokość unoszenia.

 

W razie potrzeb wózek elektryczny doskonale odnajduje się zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków, by jeszcze lepiej dopasować się do oczekiwań klientów.

 

Ekonomiczny, Ekologiczny, Elektryczny! Wózek widłowy na miarę XXI wieku

Źródło: Artykuł zewnętrzny / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19450 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 285

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >