Elastyczna, lekka i wysoce wytrzymała otulina do rur kanalizacyjnych

Elastyczna, lekka i wysoce wytrzymała otulina do rur kanalizacyjnych

Mieszkanie dla Młodych, które zastąpiło popularną Rodzinę na Swoim, w przeciwieństwie do swojego poprzednika wsparciem obejmuje nie tylko osoby zakupujące mieszkanie, ale również decydujące się na budowę własnego domu. Czytaj dalej

 

Nowy program rządowych dofinansowań, który ruszył z początkiem roku, pozwala inwestorom realizującym dom metodą gospodarczą na zwrot części podatku VAT za zakupione materiały budowlane. W takiej sytuacji warto już na etapie budowy zadbać również o komfortowe warunki korzystania z instalacji wodno-kanalizacyjnej i zapewnić jej odpowiednią izolację. 

 

Decydując się na budowę domu jednorodzinnego metodą gospodarczą, inwestorzy mają obecnie możliwość skorzystania z dopłat, jakie gwarantuje państwo w ramach rządowego programu Mieszkanie dla Młodych.  Szczegóły związane ze zwrotem wydatków reguluje Ustawa z 27 września 2013 r. Jej zapis stanowi m.in. o tym, że powierzchnia użytkowa domu nie może jednak przekroczyć 100 mkw., a w przypadku rodziny posiadającej więcej niż 2 dzieci – 110 mkw. Korzystając z dopłat dostępnych w programie MdM, inwestor indywidualny ma dowolność w stosowaniu materiałów budowlanych, co w większości przypadków nie jest niestety możliwe przy zakupie domu bądź mieszkania od dewelopera.  Decydując się na prowadzenie budowy na własną rękę, można dodatkowo zadbać nie tylko o wysoką jakość zastosowanych rozwiązań, ale również komfort, chociażby ten, jaki wiąże się z izolacją instalacji wodno-kanalizacyjnej – wskazuje Maria Witkowska, Dyrektor Obsługi Technicznej Rynku Armacell. Rozwiązaniem efektywnie redukującym szumy oraz hałasy jest otulina polietylenowa Tubolit AR Fonowave firmy Armacell, która dodatkowo chroni rury przed kondensacją pary wodnej.

 

 

Komfort dla młodych

Dźwięki powstające w rurach podczas eksploatacji budynku potrafią skutecznie zakłócić spokój nie tylko podczas nocnego odpoczynku, kiedy każdy hałas jest zdecydowanie bardziej uciążliwy, ale także w ciągu dnia, gdy duża liczba domowników korzysta z kuchni lub łazienki. Zazwyczaj im większa średnica rury, tym głośniejsze dźwięki wydobywają się z niej podczas przepływu wody, a zatem to system kanalizacji stanowi przeważnie największy problem, zwłaszcza, ze coraz częściej stosuje się mniej masywne modele wykonane z polichlorku winylu, polipropylenu czy żywicy poliestrowej wzmocnionej włóknem szklanym. Aby zagwarantować redukcję hałasów na odpowiednim poziomie, warto zastosować rozwiązanie, jakie oferuje izolacja akustyczna przeznaczona do rur kanalizacyjnych - Tubolit AR Fonowave. Systemowe rozwiązanie to elastyczna, lekka i wysoce wytrzymała otulina o specjalnie pofałdowanym wnętrzu oraz taśma samoprzylepna.  Produkt gwarantuje redukcję hałasu o 11 do 7 dB, co jest zgodne z normą EN 14366. Za jego pomocą można w prosty i łatwy sposób zaizolować na etapie montażu instalacji, rury biegnące w ścianach murowanych, jak również wykonanych w technice płyt gipsowo-kartonowych – mówi Maria Witkowska, Dyrektor Obsługi Technicznej Rynku Armacell.

 

 

Czytaj również: Jak oszczędzać wodę?

 

Otulina wielofunkcyjna

Technologia, w jakiej wykonany jest Tubolit AR Fonowave firmy Armacell sprawia, że montaż otuliny na wszelkiego rodzaju rurach to zadanie proste i pozwalające zakończyć prace w krótkim czasie. Produkt można stosować nie tylko na rury z tworzyw sztucznych, ale również żeliwnych. Montaż izolacji odbywa się poprzez naciąganie ich na rury, a w sytuacji, kiedy instalacja jest już wykonana, ale wciąż mamy do niej dostęp, można rozciąć otulinę wzdłużnie, po czym skleić ją po nałożeniu na rurę systemową taśmą samoprzylepną o szerokości 50 lub 100 mm. Bardzo ważne jest zaizolowanie całej powierzchni rur i niedopuszczenie do przylegania w jakimkolwiek miejscu rury kanalizacyjnej do konstrukcji budynku.

 

Czytaj również: Przydomowa oczyszczalnia ścieków - ekonomiczna alternatywa dla szamba

 

Dodatkową zaletą otuliny, która ma szczególne znaczenie w przypadku umieszczania instalacji za konstrukcją wykonaną z płyt gipsowo-kartonowych i wypełnionej wełną mineralną, jest zapobieganie kondensacji pary wodnej. Tubolit AR Fonowave chroni w ten sposób budynek przed zagrzybieniem, co jest realnym zagrożeniem w sytuacji, kiedy rury stykają się z materiałem ociepleniowym – podkreśla Maria Witkowska, Dyrektor Obsługi Technicznej Rynku Armacell.

 

 

Źródło: Armacell / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19468 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 523

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >