Eleganckie podłogi drewniane

Eleganckie podłogi drewniane

Podłogi drewniane to wyjątkowo szlachetne i eleganckie rozwiązanie. Wybór podłogi to jednak decyzja na lata. Warto więc wybrać produkt nie tylko piękny, ale także nowoczesny i praktyczny.

 

Dostępne na rynku gotowe podłogi dwuwarstwowe spełnią wymagania nawet najbardziej wymagającego użytkownika. Są łatwe w montażu, niekłopotliwe w codziennej pielęgnacji i wytrzymałe. A gdy po latach ich powierzchnia będzie wymagała odświeżenia, można poddać je procesowi szlifowania. Parkiet i deska dwuwarstwowa mają jeszcze jeden niekwestionowany atut – za sprawą warstwowej budowy przystosowane są do stosowania na ogrzewaniu podłogowym.

 

 

Dwie warstwy, wiele zalet

Cały sukces podłóg dwuwarstwowych, takich jak np. FertigDeska i FertigParkiet firmy Jawor-Parkiet, tkwi w ich budowie. Wierzchnia warstwa, zwana także szlachetną, o grubości 4 mm lub 6 mm, wykonana jest z drewna dębu, jesionu lub egzotycznego. W odróżnieniu od popularnych na rynku podłóg trójwarstwowych, warstwa spodnia także wykonana jest ze szlachetnego i trwalszego drewna liściastego. Warstwy te ułożone są względem siebie prostopadle a drewno liściaste jest znacznie twardsze niż iglaste. Pozwala to ograniczyć do minimum pracę drewna i uczynić podłogę w znacznym stopniu odporną na skurcze i rozkurcze zachodzące np. pod wpływem zmiany wilgotności otoczenia.

 

Czytaj również: Jak dbać o panele

 

Właśnie za sprawą takiej warstwowej konstrukcji podłogi te są rekomendowane do stosowania na ogrzewaniu podłogowym. Dwuwarstwowa technologia ułatwia cyrkulację powietrza. Pozwala także na zmniejszenie całkowitej grubości do 11 mm, czyli o kilka mm w stosunku do posadzek litych.

 

 

Łatwy i szybki montaż

Wszyscy chyba pamiętamy, z czym kiedyś wiązał się montaż podłogi drewnianej. Żmudna praca parkieciarzy, pył powstający w wyniku cyklinowania, a na koniec – pełne niecierpliwości oczekiwanie na moment, w którym pomalowana ręcznie powierzchnia będzie sucha i gotowa do użytkowania.

 

Czytaj również: Dłuższa trwałość powierzchni drewnianych

 

Gotowych podłóg dwuwarstwowych szczęśliwie to nie dotyczy. Choć montaż wymaga od parkieciarza wiedzy o specyfice drewna i zasadach jego układania, to jest łatwy i szybki. FertigParkiet i FertigDeska jeszcze na etapie produkcji zostają zabezpieczone siedmioma warstwami lakieru lub trzema warstwami olejowosku. Dzięki temu posadzki są gotowe do użytkowania niemal zaraz po ułożeniu. Ma to też znaczenie estetyczne – właściwie niemożliwe jest położenie tak równej i jednolitej warstwy ochronnej w procesie ręcznego lakierowania.

 

 

Co po latach użytkowania?

Zabezpieczenie powierzchni podłogi dwuwarstwowej pozwala na jej bezproblemowe użytkowanie i pielęgnację przez wiele lat. Jednak, kiedy zapragniemy już odświeżyć powierzchnię lub dodać jej nowego blasku, z powodzeniem możemy poddać ją procesowi szlifowania.

 

Grubość wierzchniej warstwy została tak dobrana, by można było ją nawet kilkakrotnie

 

Czytaj również: Podłogi niemalże idealne

 

cyklinować w okresie kilkudziesięciu lat użytkowania. W parkiecie i desce dwuwarstwowej o całkowitej grubości 14 mm warstwa szlachetna liczy 6 mm grubości. Dla porównania – w podłogach litych warstwa ta ma 8 mm, a w przypadku popularnych na rynku podłóg trójwarstwowych (o grubości 15 mm) 2,5-3,5 mm. Podczas jednego procesu renowacji ubytek surowca wynosi 1,5 mm. Parametry tego produktu pozwalają więc na jego bezpieczną kilkukrotną renowację.

 

 

Wiele możliwości wykończenia 

Aby dostosować gotową podłogę do indywidualnych potrzeb i nadać wnętrzu unikalnego charakteru istnieje kilka możliwości doboru elementów wykończenia. Prawdopodobnie najważniejszym z nich jest zabezpieczenie warstwą ochronną. Kluczowa różnica między lakierowaniem i olejowoskiem tkwi w sposobie konserwacji i renowacji. Lakier nie wymaga konserwacji, lecz nie pozwala także na doraźne, punktowe naprawy. Z kolei olejowosk jest bardziej wymagający pod kątem konserwacji, ale pozwala na punktowe uzupełnianie warstwy ochronnej.

 

Czytaj również: Drewniana podłoga o ciekawej fakturze

 

Ciekawy i bardzo modny ostatnio efekt postarzenia podłogi uzyskamy poddając podłogę procesowi szczotkowania, który polega na wyszczotkowaniu miękkich części słojów w celu uzyskania drobnych zagłębień. Proces ten bardziej eksponuje strukturę drewna.

 

W przeciwieństwie do podłóg litych, istnieje możliwość montażu tego typu podłogi w wersji ostrokrawężnej, niefazowanej. W zależności od preferencji klienta, deska i parkiet dwuwarstwowy mogą także zostać poddane procesowi fazowania – dwu i czterostronnego. 

Źródło: Wordsmith / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Fototapeta w kuchni Liczba postów: 249 Grupa: Porady i op... Kuchnia jest miejscem, w którym spędza się bardzo dużo czasu. W dzisiejszym świecie, kiedy gotowanie stało się tak bardzo modne, gdy kulinarne programy telewizy...
  • Podłoga Liczba postów: 125 Grupa: Najnowsze t... Jaką podłogę wybrać przy dwóch dużych psach?
  • Jak dobrać akcesoria do łazienki? Liczba postów: 253 Grupa: Wnętrza Pytanie co chce się osiągną, jak dla mnie taki dodatek może zmienić charakter całego wnętrza. Hitem są dla mnie akcesoria, które oferuje sklep lazienkaplus.pl i...
  • Meble kuchenne Szczecin Liczba postów: 7 Grupa: Najnowsze t... Co sądzicie o meblach kuchennych pod wymiar?
  • Temat zawodowy Liczba postów: 2 Grupa: Najnowsze t... Zmiana nie polega tylko na modyfikacjach strukturalnych czy procesowych. To również transformacja kultury organizacyjnej. Change Manager kształtuje wartości, no...

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 19468 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 586

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >