Elektronarzędzia, narzędzia budowlane – lista artykułów

Bezpieczna budowa z barierkami ochronnymi

Aluminiowe barierki i balustrady ochronne to doskonałe rozwiązanie, zabezpieczające przed upadkiem z wysokości. Mają wszechstronne zastosowanie nie tylko w branży budowlanej, ale i w przemyśle, magazynach czy sortowniach towaru firm działających w branży e-commerce. Pozwalają prawidłowo przygotować stanowisko pracy na wysokości oraz pomagają zabezpieczyć ciągi komunikacyjne usytuowane nad podłożem. Modułowa budowa gwarantuje sprawny i szybko montaż, a duża liczba elementów pozwala dopasować barierki do indywidualnych wymagań i warunków w miejscu wykorzystania. Dlaczego jeszcze warto je stosować?

Jak działa program „Opiekun bezpieczeństwa” na budowie?

Zapewnienie pracownikom bezpieczeństwa i stworzenie odpowiednich warunków pracy jest obowiązkiem każdego pracodawcy. Przedsiębiorstwa w branży budowlanej, ze względu na swoją specyfikę, muszą mierzyć się ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia wypadków przy pracy. Z tego względu dbałość o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w takich organizacji powinna być na szczególnie wysokim poziomie. Program opiera się na personalizacji bezpieczeństwa – jednym z jej strategicznych filarów - a tzw. „Opiekunem Bezpieczeństwa”, czyli osobą odpowiedzialną za przestrzeganie zasad bhp, może zostać każdy pracownik niezależnie od zajmowanego stanowiska czy stażu pracy.

W co się ubrać w czasie deszczu na budowę - ubrania robocze przeciwdeszczowe

Niektórzy lubią w deszczu spacerować, a inni nawet tańczyć i śpiewać. Ale są i tacy, którzy muszą w takich warunkach pracować. To z myślą o nich projektowane są specjalne ubrania robocze, stanowiące swoistą wodoodporną zbroję. Podpowiadamy, kiedy i w jaki sposób ją skompletować, aby dostosować się do panujące aury – od spaceru w lekkim, przelotnym kapuśniaczku po całodzienną walkę w strugach rzęsistej ulewy.

Sprzęty niezbędne na budowie. Jakie urządzenia ułatwiają pracę budowlańcom?

Przez dziesięciolecia robotnicy budowlani większość prac wykonywali ręcznie. Ich praca była przez to wyczerpująca fizycznie, a jej efekty nie zawsze zadowalały projektantów budynków. Obecnie pracę na budowie ułatwiają liczne urządzenia, które można wykorzystać do wykonywania najtrudniejszych zadań. Jakie sprzęty są coraz powszechniej użytkowane na budowach? Oto dwa z urządzeń potrzebnych w firmach budowlanych.

Syntetyczna tkanina oddychająca czy naturalna bawełna - co jest lepszym wyborem w odzieży roboczej

Dziadek, gdy miał wykonać jakąś fizyczną pracę, ubierał bawełniany podkoszulek. Tata dokonywał tego samego wyboru, więc gdy przychodzi nam dobrać podstawowe elementy roboczego stroju nawet się nie zastanawiamy i od razu myślimy jedno – bawełniana koszulka. Tymczasem okazuje się, że nie zawsze ten naturalny – dosłownie i w przenośni – wybór jest najlepszą decyzją. Wyjaśniamy, kiedy to właśnie sztuczny materiał powinien być tym oczywistym – „naturalnym” – wyborem.

Wiertła udarowe - jak je stosować i odpowiednio dobrać?

Wiertła udarowe stosuje się do różnych materiałów, np. beton, beton zbrojony, twardy beton, mur, kamień naturalny, żelbet czy granit. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie, dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na dobór odpowiedniego wiertła udarowego do obrabianego materiału. Pierwsza kwestia to wybór odpowiedniej wielkości - dostępne są wiertła o średnicy od 3 mm do 52 mm. Wiertła na uchwyt cylindryczny występują w średnicach do 20 mm (czasami do 26 mm), natomiast wiertła na uchwyt SDS – plus mają średnice do 30 mm. Większe rozmiary ze względu na duże obciążenie wiertła i wiertarki występują tylko w wersji mocowania SDS-max, przeznaczonej do dużych i średnich młotów udarowo-obrotowych.

Jak bezpiecznie komunikować się na budowie - poznaj narzędzie przystosowane do trudnych warunków

Według danych GUS tylko w pierwszym kwartale 2019 roku w budownictwie wydarzyło się ponad 800 wypadków. W takich sytuacjach ważna jest szybka reakcja i komunikacja zarówno z zespołem, jak i służbami ratowniczymi. Odporny na uszkodzenia smartfon i walkie-talkie w jednym, sprawdza się nawet w najcięższych warunkach.

Przerwa w dostawie prądu niestraszna z własną minielektrownią

Własne źródło energii elektrycznej zapewnia możliwość generowania prądu tam, gdzie w danej chwili go potrzebujemy i jednocześnie daje poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Nowoczesne osiągnięcia naukowo-techniczne oferują różne rozwiązania, ale najbardziej popularnym i niezawodnym sposobem wytwarzania własnego prądu jest agregat - nowoczesny, generujący prąd wysokiej jakości, o kompaktowej konstrukcji, cichy, przenośny i oferujący uniwersalne zastosowanie.

Jakie narzędzia są niezbędne w domowym warsztacie majstekowicza

Każdy właściciel domu jednorodzinnego wie, jak dużo do zrobienia jest w przydomowym otoczeniu. Także w mieszkaniu nie brakuje codziennych wyzwań, takich jak naprawa kaloryfera czy cieknącego kranu w łazience. Do pomocy warto zaangażować młodszych członków rodziny – wspólnie spędzony czas może być świetną zabawą i sposobem na przekazanie umiejętności majsterkowania z pokolenia na pokolenie. Jakie narzędzia warto mieć pod ręką?

Jak wybierać elektronarzędzia? Jakie są sprawdzone marki?

Niezależnie od tego, czy budujesz dom czy też prowadzić większe lub mniejsze prace remontowe, potrzebuje odpowiednich elektronarzędzi. W dużej mierze to od ich sprawnego działania zależy tempo postępowania prac. Warto więc przed ich zakupem przyjrzeć się dostępnym na rynku rozwiązaniom. Lokalne firmy takie jak Bass Polska, konkurujące z sprzętem z rynków azjatyckich, także mają tutaj wiele do zaproponowania.


Stron: 127 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  30 31 32 33 34  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19418 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 187

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >