Fundamenty – lista artykułów

Czym skutecznie izolować fundamenty w budynkach?

Nie trzeba nikogo przekonywać, że solidne fundamenty budynku do podstawa jego prawidłowego funkcjonowania przez długie lata. Podczas budowy warto zadbać o ich odpowiednią izolację, która zabezpieczy mury przed zawilgoceniem a w konsekwencji przed pojawianiem się grzybów i pleśni. Jednym z popularnych na rynku rozwiązań izolacyjnych są papy wykonywane w technologii Szybki Profil® SBS.

Co warto wiedzieć na temat izolacji fundamentów?

Solidny fundament to podstawa konstrukcji budynku. Równie ważne, jak jego prawidłowe wykonanie, jest uszczelnienie, a przede wszystkim skuteczna hydroizolacja zapobiegająca przenikaniu wilgoci a nawet wody z gruntu. Użyte tu rozwiązania muszą być trwałe, a zarazem elastyczne i odporne na działanie czynników atmosferycznych. Newralgiczne punkty stanowią zwłaszcza łączenia poszczególnych fragmentów folii fundamentowych, a także miejsca styku folii z innymi materiałami – do ich zabezpieczenia bardzo dobrze sprawdzają się elastyczne taśmy na bazie butylu.

Płyta fundamentowa - cennik i zalety

Podstawą każdego budynku jest solidny fundament. Przenosi on równomiernie obciążenia budynku. Jednak fundament w postaci płyty fundamentowej może o wiele więcej. Oprócz stabilizacji ścian budynku ma jeszcze jedną ważną zaletę. Jest on elementem izolacji termicznej pomiędzy budynkiem a gruntem, która znacząco ogranicza straty ciepła. Dlatego płyta fundamentowa jest podstawą nowoczesnego, energooszczędnego budownictwa.

Podcinanie fundamentów jako metoda osuszania budynków

Wykwity na ścianach, odpadający tynk i kruszenie się murów - to tylko niektóre problemy, które mogą stać się następstwem zawilgoconych ścian i fundamentów. Aby uniknąć tego typu problemów stosuje się poziomą hydroizolację umieszczoną w fundamentach. Niestety, w przypadku starszych budynków owa izolacja często jest w nienajlepszym stanie, przez co nie jest w stanie efektywnie pełnić swojej funkcji. W takich przypadkach konieczne jest przeprowadzenie osuszania, np. poprzez podcinanie fundamentów.

Izolacja fundamentów przed wodą gruntową

Aby zapewnić komfort i bezpieczeństwo użytkowania domu bardzo ważne jest właściwie wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, ochraniającej budynek przed wodą gruntową i wilgocią.

Izolacja pozioma fundamentów jako ważny etap budowy domu.

Decydując się na budowę nowego domu musimy mieć na uwadze wiele ważnych kwestiach. Jedną z nich jest z całą pewnością wykonanie solidnej izolacji poziomej fundamentów. Jej prawidłowe wykonanie ma ogromne znaczenie.

Konstrukcja ścian fundamentowych budowanych z silikatowych bloczków fundamentowych

Ściany fundamentowe mogą być jedno-, dwu- lub trójwarstwowe. Ich konstrukcję i grubość zazwyczaj dostosowuje się do ścian nadziemnych.SILIKAT F25 to element murowy przeznaczony do wznoszenia ścian fundamentowych i piwnicznych, który odznacza się niską nasiąkliwością i wysoką wytrzymałością. Czy zalety tego typu bloczków można połączyć z walorami zaprawy cienkowarstwowej?

Solidne podstawy domu - płyty izolacyjne do fundamentów

Grunt to solidne podstawy – złota zasada, która przyda się zarówno w życiu codziennym, jak i podczas… wznoszenia domu. Kiedy budujemy dom, tą solidną podstawą są fundamenty – to one mają bowiem znaczący wpływ na efektywność energetyczną całego budynku, a co za tym idzie komfort termiczny mieszkańców oraz zasobność ich portfeli. Wychłodzeniu ścian gruntowych skutecznie zapobiegną płyty izolacyjne z wełny kamiennej.

Czym charakteryzuje się fundament grzewczy?

Fundament grzewczy może być zdefiniowany jako konstrukcja oparta na zbrojonej płycie fundamentowej, w której zatopiono system rurek, zasilanych przez odpowiednią jednostkę grzewczą. Takie rozwiązanie sprawia, że ciepło nie ucieka, tylko trafia do pomieszczeń w budynku. Nie ma tutaj mostków termicznych, a powierzchnia domu ogrzewana jest w sposób równomierny.

Jaka jest średnia głębokość przemarzania gruntów na terenie Polski

Powszechnie mówi się, że budynek zawsze musi być posadowiony poniżej tzw. strefy przemarzania, czyli około 1 m poniżej poziomu terenu. To jednak nieprawda. Jest wiele czynników, które ostatecznie o tym zdecydują.


Stron: 7 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19417 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 238

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >