Fundamenty – lista artykułów

Co powinniśmy wiedzieć o stawianiu fundamentów? Budujemy dom cz.II

Kiedy wybraliśmy już działkę pod zabudowę czas na fundamenty. Pamiętajmy, że na nich opiera się cały dom, zatem nie oszczędzajmy na materiałach. Popytajmy wśród specjalistów i znajomych jaki materiał na fundamenty wybrać. W końcu nasz dom musi byś wytrzymały i stabilny!

Remont domu: mieszadła firmy Collomix

Mieszanie, mimo że nieodłącznie związane z każdym etapem budowy czy remontu, jest jednocześnie procesem często bagatelizowanym, do którego nie przykłada się większej wagi. Błąd, ponieważ brak grudek, pęcherzyków powietrza czy nieestetycznych zacieków na ścianach związanych ze złym wymieszaniem farby jest właśnie wynikiem tej, na pierwszy rzut oka, prostej czynności. Tym bardziej zyska ona na prostocie i skuteczności dzięki zastosowaniu mieszadeł firmy Collomix, których dystrybutorem na Polskę jest firma Lange Łukaszuk.

Budowa domu: izolacja fundamentów papą firmy Swisspor

W czasie powstawania budynku ok. 3-4 % nakładów przeznaczone jest na izolację fundamentów. Dlatego warto zainwestować w papę Swisspor BIKUTOP podkładową 200, która zapewni nie tylko ochronę przed wilgocią, ale również przed promieniowaniem radonowym.

Izolacje fundamentów - system firmy Swisspor

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że koszt izolacji fundamentów to prawie 3% kosztów inwestycji. Warto się więc zastanowić, na co wydajemy te 3%.

Ławy fundamentowe

Rodzaj posadowienia budynków określa projekt techniczny danego obiektu. Najpopularniejszym sposobem posadowienia budynków jednorodzinnych stanowią ławy fundamentowe.

Ławy fundamentowe ( konstrukcja, wymagania techniczne)

Domy jednorodzinne, a więc budynki stosunkowo małe i lekkie, najczęściej posadowione są na betonowych ławach fundamentowych (ewentualnie żelbetowych stopach fundamentowych). Oznacza to, że w przypadku stabilnego, dobrze zagęszczonego lub skonsolidowanego gruntu, ławy fundamentowe mogłyby nie mieć ani jednego pręta.

Płyty fundamentowe na powierzchni gruntu

Prace przy tradycyjnych fundamentach wymagają duż pracy. Dużo prostszym rozwiązaniem jest postawienie budynku na płycie fundamentowej.

Izolacja cokołu

W strefie przyziemnej budynku ciepło przenika do gruntu nie tylko przez całą powierzchnię podłogi, ale i przez ściany nośne domu.

Docieplanie fundamentów

W obecnie obowiązujących normach nie ma jasno określonych wymogów dotyczących izolacji termicznej ścian fundamentowych w budynku niepodpiwniczonym.

Głębokość fundamentów

W wyborze sposobu fundamentowania duże znaczenie ma to, czy budujemy dom z piwnicą, czy niepodpiwniczony. Od tego zależy głębokość posadowienia domu. Zasadą jest, ze domy bez podpiwniczenia stawia się zawsze poniżej głębokości przemarzania gruntu. Na przeważającym obszarze kraju jest to głębokość jednego metra, a w obszarach najzimniejszych - 1,4 m. Posadowienie domu na takiej głębokości chroni budynek przed uszkodzeniami spowodowanymi wysadzinami mrozowymi.


Stron: 7 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  4 5 6 7  ▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19451 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 235

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >