Funkcjonalne i stylowe grzejniki łazienkowe

Funkcjonalne i stylowe grzejniki łazienkowe

Komfort cieplny jest szalenie istotny dla każdego człowieka, a utrzymanie optymalnej temperatury w takim pomieszczeniu jak łazienka to właściwie podstawa dla każdego domu. Wyjście z ciepłej kąpieli do nie wystarczająco nagrzanego pomieszczenia, to nie tylko doznanie nieprzyjemne, ale także ryzyko przeziębienia. Odpowiedni grzejnik w łazience to nie luksus to absolutna konieczność, aby móc normalnie funkcjonować. Czytaj dalej

 

Zaleca się, żeby temperatura w łazience była nieco wyższa niż w innych pomieszczeniach w domu i wynosiła 24°C. Na takie przyjemne ciepło można jednak liczyć jedynie w sezonie grzewczym. A co robić poza nim? Optymalna temperatura to jedno, ale wyzwaniem potrafi być także wysuszenie mokrych ubrań czy ręczników, gdy w kalendarzu lato, a za oknem co innego.

 

Czytaj również: Funkcjonalne i stylowe grzejniki łazienkowe 

 

Idealnym rozwiązaniem dla łazienki są więc grzejniki o tak zwanym mieszanym zasilaniu (c.o. i elektryczne) lub 100% elektrycznym. Dzięki nim uniezależnimy się od sezonu grzewczego, a także kaprysów pogody.

 

- Grzejniki wodno – elektryczne to ciekawe rozwiązanie ze względu na podwójne źródło zasilania, pochodzące z instalacji c.o. oraz z instalacji elektrycznej. Ich stosowanie poleca się w pensjonatach, hotelach, do dogrzewania pomieszczeń poza sezonem grzewczym, gdy wyłączona jest instalacja c.o. Idealnie sprawdzają się
w łazienkach. Tego typu grzejnik to dodatkowo suszarka na ręczniki. Bez konieczności uruchamiania całej instalacji grzewczej samoistnie załącza się zaprogramowana grzałka elektryczna
– mówi Aleksandra Lewańczyk, Specjalista ds. Technicznych i Wycen Zehnder Polska.

 

 

Grzałka niepotrzebnie wciąż kojarzy się, wielu z nas, z wysokimi  kosztami. Nic bardziej mylnego. Oferowane dziś grzałki są sterowane elektronicznie. Sprawia to, że pobierają około 0,1W energii podczas czuwania, co przekłada się na niewielkie koszty. Sterowanie grzałką umożliwia wbudowany przełącznik lub zewnętrzny programator na podczerwień, zainstalowany, jak termostat, na ścianie, dzięki któremu użytkownik może dowolnie nastawiać czas i parametry pracy grzejnika.

 

- Grzejniki elektryczne doskonale sprawdzą się np. w domkach letniskowych, do dogrzewania, w przypadku braku instalacji c.o. albo też miejsca na kocioł – dodaje Aleksandra Lewańczyk.

 

Czytaj również: Inteligentny grzejnik z czujnikami ruchu 

 

Zehnder Polska posiada w swojej szerokiej  ofercie, trzy typy grzałek elektrycznych: DBM, IRVAR i ZX1.

 

Grzałka DBM to model całkowicie bryzgoszczelny, bez ograniczeń stosowania (klasa bezpieczeństwa I), wyposażony we wtyczkę, a także przełącznik czteropozycyjny i dodatkowo w przycisk wywołania ręcznego lub programowanego.

 

Czytaj również: Chromowane grzejniki w łazience 

 

- W zależności od sposobu, w jaki zostanie naciśnięty przycisk – krótko lub przytrzymany przez minimum 10 sekund - grzałka DBM będzie pracować na pełnej mocy przez 2 godziny jednorazowo lub też cyklicznie, o tej samej porze co 24 godziny, aż do momentu skasowania funkcji przyciskiem „stop” – dodaje Aleksandra Lewańczyk.

 

To szalenie komfortowa funkcja, która nie wymaga trudnego programowania sterownika i jednocześnie zapewnia przyjemne ciepło w trakcie porannego wejścia do łazienki. Obudowa grzałki DBM może być z tworzywa białego lub chromowanego.

 

 

Grzałka IRVAR, to z kolei odpowiedź na bardziej wysublimowane potrzeby klientów. Wyposażona jest w wyłącznik na podczerwień ze zintegrowanym programatorem dziennym i tygodniowym, do ręcznego sterowania od 35 do 70°C. Posiada także zabezpieczenie przed pracą „na sucho” i klasę zabezpieczenia IP 65. W tym przypadku osłona grzałki dostępna jest w kolorze grzejnika.

 

Grzałka elektryczna ZX1 posiada sterownik ze spiralnym przewodem
z dwustopniową regulacją mocy grzejnika (50% i 100% mocy grzania), a także funkcję antyfreeze, która zabezpiecza przed zamarznięciem czynnika wewnątrz grzejnika. Dodatkowym atutem jest automatycznie załączenie przy temp. 5­8°C)
i podwójne zabezpieczenie przed przegrzaniem - czujnik temperatury oraz  bezpiecznik termiczny.

 

Czytaj również: Stylowe grzejniki łazienkowe


Do znakomitej większości grzejników łazienkowych Zehnder, o zasilaniu wodnym, można dokupić i zamontować grzałki elektryczne odpowiedniego typu. Duża część grzejników – prócz tego, że można opcjonalnie zamontować w nich grzałkę – jednocześnie dostępna jest w wariancie 100% elektrycznym. Modele te spełniają wymogi norm bezpieczeństwa, a przy tym są równie atrakcyjne, co grzejniki zasilane standardowo. Można je zamówić w każdym kolorze z palety Zehnder, także z wykończeniem w chromie. Są to z całą pewnością rozwiązania bardzo funkcjonalne. Od nas jedynie zależy w naszej łazience zapewnimy sobie pełen komfort, ponieważ jeśli chodzi o ofertę rynkową to zdecydowanie mamy z czego wybrać.

Źródło: 36 i 6PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19444 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 448

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >