Gazeta Prawna – lista artykułów

Nie odbierasz sygnału naziemnej telewizji cyfrowej? I tak zapłacisz opłatę audiowizualną

Od 0,5 do nawet 1 mln Polaków nie może odbierać sygnału cyfrowego. Białe plamy na mapie Polski są efektem przeprowadzonej odgórnie cyfryzacji. Problem dotyczy zwłaszcza mieszkańców terenów górskich, gdzie ukształtowanie obszaru utrudnia odbieranie cyfrowej telewizji naziemnej. Opłata audiowizualna, nad którą pracuje resort kultury, miałaby jednak obowiązywać wszystkich.
27-06-2014

Firmy uciekają do szarej strefy. Nie stać ich na legalne działanie

Kilkadziesiąt miliardów złotych wymyka się co roku spod kontroli państwa
27-06-2014

Dzierżawa nie zawsze jest zwolniona z podatku VAT

Przekazanie nieruchomości osobie, która nie jest rolnikiem, jest objęte podatkiem od towarów i usług w wysokości 23 proc. – wyjaśniła bydgoska izba skarbowa.
27-06-2014

Najbiedniejsi zapłacą mniej za odbiór śmieci?

Ministerstwo Środowiska wypracuje maksymalne stawki opłat za odpady. Zleciło wykonanie ekspertyzy w tej kwestii. Kwoty zostaną ustalone w porozumieniu z samorządami. Takie zapewnienia padły na posiedzeniu sejmowej podkomisji nadzwyczajnej, która zajmuje się dwoma poselskimi projektami nowelizacji ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.
27-06-2014

Rzeź niewiniątek w energetyce. Będzie kryzys w branży?

Spółki w pogoni za kontraktami zgodziły się na warunki, które mogą doprowadzić do ponownego kryzysu w branży
26-06-2014

Spółdzielnie mieszkaniowe: Do kosztów można zaliczyć caly odpis na fundusz remontowy

Spółdzielnie mogą zaliczać do kosztów całe odpisy na fundusz remontowy – orzekł Naczelny Sąd Administracyjny. Uzasadniając wtorkowe orzeczenie, sędzia Stanisław Bogucki stwierdził, że w tym zakresie tworzy się już linia orzecznicza.
26-06-2014

Małe firmy znów skorzystają z pomocy de minimis

Od nowego roku brakuje przepisów, które umożliwiałyby udzielanie pomocy de minimis z poprzednich perspektyw finansowych, np. z Sektorowego Programu Operacyjnego Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw na lata 2004–2006. Rozporządzenie ministra gospodarki regulujące warunki przyznawania wsparcia w postaci poręczeń wygasło 31 grudnia 2013 r., a nowe nie zostało wydane.
25-06-2014

Budujemy dużo, ale ciągle gonimy PRL

Ostatnie 25 lat na rynku mieszkaniowym to ciekawy okres. W 1989 r. zaczynaliśmy nową gospodarkę. Rynek nowych mieszkań zamarł. Społeczeństwo było przyzwyczajone, że lokal trzeba załatwić lub odziedziczyć. Przez pierwszą dekadę gospodarki wolnorynkowej utrzymywała się dominacja spółdzielni mieszkaniowych. Pomagało im doświadczenie, wspierany przez państwo dostęp do kapitału i ogromna baza odziedziczonych gruntów. Rynek deweloperski dopiero zaczynał się rozwijać.
25-06-2014

Budynki na sprzedawanym przez gminę gruncie nie zawsze zwalniają z VAT

Gdy jednostka samorządu terytorialnego zbywa spółdzielni mieszkaniowej ziemię, na której stoją bloki, musi naliczyć podatek od towarów i usług, jeśli to nie ona zabudowała działkę – wyjaśniła bydgoska izba skarbowa.
25-06-2014

Jak zgodnie z prawem napisać pracę magisterską

Praca dyplomowa może opierać się na już opublikowanych książkach i artykułach.
25-06-2014


Stron: 146 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  44 45 46 47 48  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 19486 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 521

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >