Gazeta Wyborcza – lista artykułów
Jak tanio ogrzewać dom
Trzy razy pomyśl, a przede wszystkim dobrze policz, zanim zainwestujesz w urządzenia, dzięki którym miałyby spaść twoje rachunki za ogrzewanie i ciepłą wodę.
27-02-2014
Pracujesz legalnie za granicą? Nie licz na kredyt mieszkaniowy
Od lipca wielu Polaków legalnie pracujących za granicą nie kupi w kraju mieszkania za kredyt w złotych. Żaden bank im go nie udzieli, bo zarabiają w innych walutach.
11-02-2014
Na zawarciu transakcji się nie kończy
Jeśli sprzedajesz lub kupujesz używane mieszkanie, pamiętaj, że po sfinalizowaniu transakcji czeka cię jeszcze rozliczenie ogrzewania oraz wody i ścieków. Gapiostwo może cię słono kosztować.
06-02-2014
Jak zmusić dewelopera do naprawienia niedoróbek?
Z trzech do pięciu lat ma być wydłużony okres rękojmi, w którym deweloper musi usunąć niedoróbki w mieszkaniu lub w części wspólnej budynku. To dobra wiadomość dla właścicieli mieszkań.
06-02-2014
Działkowcy muszą zdecydować
Od czterech dni obowiązuje nowa ustawa o rodzinnych ogrodach działkowych. Jakie zmiany czekają działkowców?
24-01-2014
Galerie handlowe wyrastają na peryferiach
W podwarszawskich miastach powstają nowe galerie handlowe. Takie obiekty budowane są m.in. w Nowym Dworze Mazowieckim, Legionowie i Wołominie.
24-01-2014
Stolica mniej atrakcyjna
Warszawa jest najlepszym miejscem w Europie Środkowej do ulokowania kapitału w nieruchomościach komercyjnych. Ale inwestowanie w budowę nowych obiektów jest już ryzykowne. Inwestorzy chętniej spoglądają na Gdańsk, Poznań czy Wrocław.
24-01-2014
"PB": Wynajem bardziej opłacalny niż lokata
Jeśli kupimy mieszkanie na wynajem, średni zysk netto wyniesie 4,2 proc. rocznie - wynika z danych Home Brokera. Tymczasem zarobienie na lokacie bankowej więcej niż 3 proc. po opodatkowaniu jest bardzo trudne - pisze "Puls Biznesu".
16-01-2014
Oczekiwana rentowność najmu nadal wysoka
Inwestycyjny zakup mieszkania pod wynajem wciąż może dać wysokie stopy zwrotu, najwyższe średnie zyski przynoszą mieszkania w Gdańsku, Łodzi i Warszawie. Warto jednak pamiętać, że każdy przypadek jest tu indywidualny, a każda inwestycja obarczona jest ryzykiem.
07-01-2014
Jak płacić mniej za wieczyste
Jeśli dostałeś zawiadomienie o podwyżce opłaty za użytkowanie wieczyste gruntu, możesz powalczyć w samorządowym kolegium odwoławczym o jej obniżenie. Pamiętaj, że masz miesiąc na decyzję.
19-12-2013