Gmach Łódzkiej Okręgowej Izby Architektów po metamorfozie światłem

Gmach Łódzkiej Okręgowej Izby Architektów po metamorfozie światłem

Łódzki Przystanek Architektura przeszedł metamorfozę dzięki innowacyjnej identyfikacji wizualnej. Modernistyczna bryła siedziby Łódzkiej Okręgowej Izby Architektów została podkreślona wielobarwną, dynamicznie zmieniającą się iluminacją świetlną, która nadała jej zupełnie nowy charakter. Czytaj dalej

                                                                      

 

Przystanek Architektura to siedziba Łódzkiej Okręgowej Izby Architektów a jednocześnie dawny dworzec tramwajowy zlokalizowany w Łodzi przy ul. Północnej. Budynek o modernistycznym charakterze umiejscowiony jest w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Staromiejskiego oraz w pobliżu centrum handlowego Manufaktura. Przystanek Architektura to nie tylko siedziba Izby, ale również tętniące życiem miejsce spotkań, konferencji, prezentacji, a także koncertów.


Siedziba Łódzkiej Okręgowej Izby Architektów po metamorfozie świetlnej

 

Światło + kolor - duet idealny

W celu podkreślenia funkcji obiektu oraz odbywających się w jego obszarze wydarzeń, budynek został wyposażony w unikalny system oświetleniowy. Jego projektem i instalacją zajęła się firma Bright Lights oferująca multimedialną i oświetleniową identyfikację wizualną budynków, obszarów publicznych i wnętrz.


Siedziba Łódzkiej Okręgowej Izby Architektów po metamorfozie świetlnej

Czytaj również: Fasady medialne we współczesnej architekturze miast

 

Nowoczesna instalacja świetlna oparta została na oprawach LED RGBW z możliwością dowolnej zmiany barwy, połączonych w jeden system z możliwością dynamicznego sterowania poszczególnymi segmentami opraw. Poprzez instalację tego typu urządzenia podkreślono wyjątkową architekturę budynku, a w szczególności segmentowe ożebrowanie dachu. Sterowanie jasnością i barwą poszczególnych modułów opraw wzmocniło efekt, doskonale komponując się z neonem LED umieszczonym powyżej krawędzi dachu.


Siedziba Łódzkiej Okręgowej Izby Architektów po metamorfozie świetlnej

 

Okiem eksperta

O głównych założeniach projektu opowiedział Radosław Zacheja - prezes zarządu firmy Bright Lights.

-Zainstalowany system nadał budynkowi wyjątkowy charakter, podkreślając jego wielofunkcyjność i multidyscyplinarność, zapewniając możliwość kreowania określonej atmosfery i nastroju poprzez zastosowanie właściwych kompozycji barwnych i ruchu o określonym tempie. Dodatkową funkcją tego typu rozwiązania jest możliwość komunikacji z użytkownikiem, na przykład przechodniem, przekazując określone informacje np. o rodzaju wydarzenia, czasie odjazdu, rozpoczęcia czy też kierunku ruchu, a w połączeniu z muzyką jest w stanie stworzyć wyjątkowe widowisko - wyjaśnia specjalista.

 

Czytaj również: Po co miastom iluminacje świetlne?


Siedziba Łódzkiej Okręgowej Izby Architektów po metamorfozie świetlnej


Źródło: OKK PR / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zużycia materiałów do budowy sufitów podwieszanych

Społeczność budnet.pl ma już 19415 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 226

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >