Grzejnik kanałowy

Grzejnik kanałowy

Nowy, hybrydowy grzejnik kanałowy, dedykowany do współpracy z instalacją czterorurową, to technologiczny majstersztyk. Dopracowany w najdrobniejszych szczegółach: od sposobu sterowania, po kształt szczebelków kratek przykrywających, jest w stanie zapewnić najwyższy komfort klimatyczny.

 

Grzejnikiem Quatro Canal firma Jaga rozpoczyna w swojej historii nowy rozdział w dziedzinie ogrzewania kanałowego, a na rynek wkracza kolejna generacja grzejników kanałowych, które przy kompaktowych gabarytach osiągają atrakcyjnie wysokie moce i oferują dodatkowe funkcje takie jak chłodzenie czy wentylacja. Tak zaprojektowane urządzenia – wydajne, dynamiczne, zaawansowane technologicznie, a jednocześnie markowe – są unikalnym rozwiązaniem.

 

Czytaj również: Wybór grzejnika do pokoju dziecka

 

Pierwszym hybrydowym grzejnikiem kanałowym w ofercie firmy Jaga była jednostka o nazwie Clima Canal. Niewielki grzejnik dedykowany do pracy w instalacji dwururowej przystosowany został również do współpracy z systemem chłodzenia opartym np. na agregacie wody lodowej. Dzięki temu zimą wymiennik ciepła mógł być zasilany gorącą wodą z systemu grzewczego, zaś latem zimną wodą z agregatu. I choć rozwiązanie to wciąż jest niezwykle atrakcyjne, firma Jaga postanowiła zaproponować klientom grzejnik jeszcze bardziej „elastyczny” w działaniu i podjęła się stworzenia modelu, który może grzać lub chłodzić oraz wentylować pomieszczenie. Rozwiązaniem okazał się system 4-rurowy, dzięki któremu w tym samym czasie część budynku może być ogrzewana, a część chłodzona. W tym „elastycznym” działaniu grzejnika główny udział ma aluminiowo-miedziany wymiennik ciepła Jaga pracujący w ekonomicznej technologii małej pojemności wodnej (Low H2O). Wymiennikowi z pomocą przychodzą:

 

 

- ciche, superwydajne, energooszczędne wentylatory EC, które zapewniają najniższe z możliwych zużycie energii elektrycznej przy dużym wydatku powietrza; ponadto przy najniższych poziomach prędkości wentylatorów hałas generowany przez grzejnik nie przekracza  poziomu 20 decybeli, co usatysfakcjonuje najbardziej wymagających użytkowników,

- automatyczne sterowanie umożliwia płynną regulację prędkości obrotów wentylatorów i przepływu czynnika grzewczego. Dostosowanie sterowania do standardu 0-10 V pozwala na łatwy dobór prędkości wentylatorów (a co za tym idzie również poziomu hałasu) oraz umożliwia integrację grzejnika z każdym rodzajem systemu sterowania inteligentnego domu,

 

 

- nowe aluminiowe kratki przykrywające o zmodyfikowanej formie – zwężający się ku dołowi kształt szczebelków kratki poprawia dynamikę powietrza wydobywającego się z grzejnika, zapewniając lepszą dystrybucję powietrza w pomieszczeniu i podnosi wydajność urządzenia. Gumowa podkładka, na której mocowana jest kratka, wycisza ją i stabilizuje.

 

Czytaj również: Wodno-elektryczny grzejnik łazienkowy

 

Cały grzejnik zamknięty jest w solidnej, sztywnej obudowie mieszczącej się w kanale o głębokości. zaledwie 13 cm. Jednostki Quatro Canal o szerokości 27 cm oferowane są w czterech długościach: 80, 110, 160 i 180 cm. Można je ze sobą łączyć w linii prostej oraz pod kątem. Firma Jaga zapewnia również atrakcyjne wykończenie grzejnika w postaci kratek przykrywających: do wyboru są nowe kratki aluminiowe oraz kratki wykonane z drewna bukowego i dębowego w wersji lakierowanej lub nielakierowanej. Grzejniki Quatro Canal osiągają wysokie wydajności zarówno podczas współpracy z siecią c.o. jak i z systemami niskotemperaturowymi.

Źródło: Synergia PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19468 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 687

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >