Grzejniki – lista artykułów
Grzejniki z aluminiową płytą promieniującą oszczędzają do 45% energii w skali roku
Dzięki płycie promieniującej z aluminium szybko uzyskamy optymalną temperaturę. Grzejnik, który ją posiada wytwarza łagodne ciepło, które jest jednakowe w każdej części pomieszczenia. Dzięki aplikacji w telefonie, sterujemy urządzeniem na bieżąco i oszczędzamy na ogrzewaniu.
Wybór grzejników pionowych daje większe możliwości aranżacyjne
Tradycyjne grzejniki w formie poziomej zajmują więcej miejsca wzdłuż ścian. Dlatego bywa ciężko rozmieścić je w pokoju, tak by nie były zasłonięte meblami. Rozwiązaniem są urządzenia w formie pionowej, których wysokość dochodzi do 1,7 metra, a szerokość jest mniejsza niż 0,5 metra. Dzięki temu mogą być zainstalowane na skrawku wolnej powierzchni ściany.
Dekoracyjny grzejnik, którego projekt został zainspirowany naturą
Natura inspiruje nas każdego dnia, nie tylko w życiu prywatnym, ale również zawodowym. Urządzając wnętrza, coraz częściej zwracamy uwagę na naturalne materiały, potwierdzeniem tego może być nieustający trend na drewno. Projektantka Dominika Drezner, projektując nowy grzejnik inspirację czerpała właśnie z natury, a dokładnie z dźwięków słyszanych przez otwarte okno.
Stare grzejniki jako designerski gadżet w nowoczesnym wnętrzu - jak przeprowadzić renowację
Grzejnik w kształcie serca, gitary, czy harfy? A może klasyczne żeberka wystylizowane na rustykalne rzeźby? Na rynku dekoratorskim panuje prawdziwy boom na designerskie grzejniki, które dzięki odpowiednim zabiegom i aranżacji mogą stać się ważnym elementem wystroju mieszkania.
Zalety nowoczesnych grzejników pionowych
Czemu pionowy a nie poziomy? Grzejnik tak jak wiele innych urządzeń i sprzętów w domu pełni określoną funkcję. Nie tylko ogrzewa, ale również… wygląda i powiększa! Jeśli mamy niskie pomieszczenie a zależy nam na wrażeniu wysokiego – warto rozważyć właśnie pionowe. W ofercie rynkowej możemy znaleźć kilka modeli, które mimo, że pionowe to i tak każdy z nich jest inny.
Grzejnik łazienkowy, który w sezonie grzewczym podłączony jest do C.O. a poza nim może być elektryczny
Na rynku dostępny jest łazienkowy grzejnik elektryczny, który można podłączyć do instalacji C.O. Wbudowano w niego cichy wentylator, który zwiększa moc urządzenia. Dzięki niemu cieszymy się komfortem cieplnym również wczesną jesienią czy późną wiosną, gdy C.O. nie grzeje, przygotujemy łazienkę do kąpieli, a także wysuszymy ręczniki.
Grzejniki, które będą ozdobą salonu
Nie bez powodu podczas urządzania domu szczególną uwagę zwracamy na salon. Stanowi on centrum przestrzeni dziennej i powinien być najbardziej reprezentacyjnym pomieszczeniem. Designerskie grzejniki marki Purmo nie tylko zapewnią w nim komfort cieplny, ale także poprawią jego estetykę.
Grzejnik z promiennikem ciepła najszybciej nagrzewa pomieszczenie
„Który grzejnik pozwoli szybko uzyskać idealną temperaturę?” - to częste pytanie, które słyszą sprzedawcy. Odpowiedzią na nie jest promiennik, który ogrzewa za pomocą aluminiowej płyty promieniującej. Dzięki aplikacji w telefonie, sterujemy nim na bieżąco i oszczędzamy na ogrzewaniu.
Jak działają grzejniki konwekcyjne?
Grzejniki konwekcyjne są tańsze od radiacyjnych czy promiennikowych. Mogą samodzielnie ogrzewać pomieszczenia lub wspomagać C.O. tam, gdzie temperatura szybko się obniża. Posiadają elektroniczny termostat z mikroprocesorem, współpracują z programatorami, a także umożliwiają tworzenie sieci grzewczych.
Jaką farbą pomalować stare kaloryfery?
Moment, w którym wprowadzamy się do mieszkania kupionego na rynku wtórnym, często wiąże się z dużymi nakładami na remont wnętrza. Nie musimy jednak całkowicie zmieniać jego wyposażenia. Jeśli odnowimy kaloryfery, zamiast zastępować je nowymi, zaoszczędzimy naprawdę sporo pieniędzy i czasu.