Grzejniki do wnętrz publicznych

Grzejniki do wnętrz publicznych

Przestrzenie użyteczności publicznej – banki, dworce, lotniska, hotele, teatry itp. również potrzebują ogrzewania. Zwykle montowane są tam standardowe formy grzejników, lecz czasem muszą to być konstrukcje specjalne.

 

Z takimi zadaniami świetnie radzi sobie firma Jaga, która – w razie potrzeby –  jest w stanie zaprojektować nietypowy system grzewczy. Najczęstszym typem grzejników wybieranym z oferty firmy Jaga do zastosowania w obiektach użyteczności publicznej są grzejniki kanałowe. To doskonałe rozwiązanie w przypadku dużych przeszkleń w miejscach takich jak np. terminale lotnicze czy centra handlowe. Grzejniki montowane poniżej poziomu podłogi skutecznie ogrzewają  pomieszczenia i rekompensują straty ciepła generowane przez duże okna. Ważną zaletą stosowania grzejników kanałowych w takich miejscach jest też to, że są one estetycznie wkomponowane w przestrzeń – eksponują gabaryty przeszklenia i nie przeszkadzają użytkownikom obiektu w ewentualnej komunikacji. Grzejniki kanałowe z oferty firmy Jaga zamontowane są  w wielu tego typu obiektach w Polsce i na świecie.

 

Czytaj również: Grzejnik modułowy



Ogrzewanie kanałowe często uzupełniane jest o ogrzewanie dekoracyjne – na takie połączenie  systemów decydują się zwykle inwestorzy takich obiektów jak restauracje, sale koncertowe, puby itp. W wielu przypadkach grzejnik dekoracyjny Jaga jest elementem ozdobnym wnętrza, świadomie wkomponowywanym w przestrzeń przez architekta. Modelami najchętniej wybieranymi do tego typu zastosowań są grzejniki takie jak Iguana, Tetra, Heatwave, Moon czy Crossroads.

 

 

Ostatnim typem grzejników dedykowanych do wnętrz publicznych są konstrukcje nietypowe – takie rozwiązanie zastosowano m.in. w budynku portu lotniczego we Wrocławiu. Na użytek tego obiektu firma Jaga przygotowała ogrzewanie fasadowe – nowatorski system grzewczy, którego zadaniem było skompensowanie strat ciepła wywołanych dużym i wysokim przeszkleniem (szklana fasada o wysokości kilku pięter) oraz wyeliminowanie zjawiska opadania zimnego powietrza, które wpływa na powstawanie przeciągów w dolnej części budynku.

 

Czytaj również: Grzejniki o różnych rodzajach


 

 

Konwektorowe wymienniki ciepła Jaga Low H2O zostały zaopatrzone w obudowy o szerokości ram fasady i przymocowane do nich na dwóch wysokościach. Niewielkie rozmiary grzejników oraz ich kolor identyczny z kolorem obramowania sprawiły, że urządzenia są prawie niewidoczne. W obudowach zamknięto również orurowanie i zawory. Zastosowane grzejniki wykorzystują zjawisko naturalnej konwekcji, która stanowi barierę dla chłodu opadającego wzdłuż przeszklenia – mówi Dariusz Majchrzak z firmy Jaga Polska. – Ogrzewanie fasadowe to nowy sposób na zastąpienie standardowych urządzeń nadmuchowych, które mają duże gabaryty, generują wysoki poziom hałasu oraz wywołują szybki ruch powietrza. Kompensacja strat ciepła u jego źródła na kilku poziomach zmniejsza zużycie energii oraz znacznie poprawia komfort użytkowników. System fasadowy w połączeniu z grzejnikami kanałowymi z wymuszoną konwekcją wydaje się być idealnym zestawem ogrzewania dla tego typu obiektów wielkokubaturowych.


 

 


Źródło: Synergia PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19396 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 325

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >