Grzejniki do współczesnych pomieszczeń z dużymi przeszkleniami

Grzejniki do współczesnych pomieszczeń z dużymi przeszkleniami

Najczęstszym typem grzejników wybieranym do budynków z dużymi przeszkleniami są grzejniki kanałowe. Montowane poniżej poziomu podłogi skutecznie ogrzewają pomieszczenia i rekompensują straty ciepła generowane przez duże okna. Są też estetycznie wkomponowane we wnętrze i oferują prawidłową komunikację przy przeszkleniu. Czytaj dalej

 

Warszawski apartamentowiec Cosmopolitan i port lotniczy we Wrocławiu to przykłady indywidualnie projektowanych realizacji grzewczych firmy Jaga. Rozwiązania szyte na miarę, ściśle dopasowane do potrzeb i wymagań danego obiektu, to przyszłość rynku.

 

port lotniczy we Wrocławiu
 
Czytaj również: Najnowsze rozwiązania technologiczne w grzejnikach.

 

Jednostką kanałową Jaga, statystycznie najczęściej wybieraną do zastosowań inwestycyjnych jest  Mini Canal – superwydajny, płytki grzejnik o głębokości tylko 9 cm. Jest on podstawą ogrzewania między innymi wysokościowca Cosmopolitan w Warszawie. Aby sprostać potrzebom wnętrz apartamentów w tym budynku, Mini Canal musiał przejść specjalny „lifting” – długość grzejników została precyzyjnie dostosowana do długości okien i odległości pomiędzy elementami nośnymi, a ponadto przedłużone koryta wyposażono w specjalne przestrzenie na gniazdka elektryczne i zaciski multimediów. W związku z dużymi powierzchniami okien, w niektórych pomieszczeniach takie rozwiązanie ułatwia podłączenie urządzeń elektrycznych, sieci, internetu i nagłośnienia nawet po stronie całkowicie przeszklonej fasady, co pozwala również na większą swobodę w projektowaniu wnętrz.


grzejnik fasadowy w porcie lotniczym we Wrocławiu

Uwagę warto zwrócić także na wzdłużną konstrukcję solidnej kratki grzejników oraz na to, że jej część przykrywająca gniazda elektryczne jest podnoszona. Linie estetycznych, aluminiowych kratek Jaga, ułożonych wzdłuż fasady, doskonale podkreślają wysokie przeszklenia budynku. Ponadto kratki świetnie maskują grzejnik, którego wnętrze widoczne jest wyłącznie z bliska. Wymiennik ciepła lakierowany jest na taki sam kolor, co koryto grzejnika, co czyni go niemalże niewidocznym.

 

grzejniki kanałowe w apartamentowcu Cosmopolitan  

Czytaj również: Niewidoczne grzejniki podtynkowe rozwiązanie do nowoczesnych wnętrz.


Innym specjalnym rozwiązaniem przygotowanym przez firmę Jaga dla polskiego inwestora jest ogrzewanie fasadowe portu lotniczego we Wrocławiu. Zadaniem tego systemu było skompensowanie strat ciepła wywołanych dużym i wysokim przeszkleniem (szklana fasada o wysokości kilku pięter) oraz wyeliminowanie zjawiska opadania zimnego powietrza, które wpływa na powstawanie przeciągów w dolnej części budynku. W tym celu konwektorowe wymienniki ciepła Jaga Low-H2O zostały zaopatrzone w obudowy o wysokości ram fasady i przymocowane do nich na dwóch poziomach. Niewielkie rozmiary grzejników oraz ich kolor identyczny z kolorem obramowania sprawiły, że urządzenia są prawie niewidoczne. W obudowach zamknięto również orurowanie i zawory. Zastosowane grzejniki wykorzystują zjawisko naturalnej konwekcji, która stanowi barierę dla chłodu opadającego w dół przeszklenia.

 

Ogrzewanie fasadowe to nowy sposób na zastąpienie standardowych urządzeń nadmuchowych

 - Ogrzewanie fasadowe to nowy sposób na zastąpienie standardowych urządzeń nadmuchowych, które mają duże gabaryty, generują wysoki poziom hałasu oraz wywołują szybki ruch powietrza. Kompensacja strat ciepła u jego źródła na kilku poziomach zmniejsza zużycie energii oraz znacznie poprawia komfort użytkowników. System fasadowy w połączeniu z grzejnikami kanałowymi z wymuszoną konwekcją wydaje się być idealnym zestawem ogrzewania dla tego typu obiektów wielkokubaturowych – mówi Dariusz Majchrzak z firmy Jaga Polska.

 


Źródło: Synergia PR / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19436 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 145

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >