Grzejniki radiacyjne z żeliwem lub płynem

Grzejniki radiacyjne z żeliwem lub płynem

Grzejniki radiacyjne są droższe od konwekcyjnych czy promiennikowych, jednak dostarczają komfort cieplny porównywany do tego z C.O. Na polskim rynku dostępne są radiatory, które ogrzewają za pomocą elementu z żeliwa lub specjalnego płynu. Czytaj dalej

 

Radiacja to najmłodsza, najbardziej nowoczesna, ale i najdroższa technologia. Radiatory w swej pracy kontrolują inercję cieplną pomieszczenia, wykorzystując przy tym wszystkie zalety promieniowania cieplnego i naturalnej konwekcji. Emitują łagodne i otaczające ciepło w całym ogrzewanym pomieszczeniu. Wykorzystują całą powierzchnię obudowy, by reagować bardzo szybko i efektywnie na każdą zmianę temperatury w pomieszczeniu. Komfort cieplny, który dostarczają, jest porównywalny z tym, jaki daje nam standardowo stosowany wodny system Centralnego Ogrzewania.

 

 

Czytaj również: Futuryzm w ogrzewnictwie

 

Element grzewczy z żeliwa.


Atlantic Polska w swojej ofercie ma kilka grzejników, które ogrzewają za pomocą radiacji. Jeden spośród nich, czyli Alcove posiada obudowę ze stali wysokogatunkowej, natomiast element grzewczy z żeliwa, które odznacza się dużą bezwładnością. Oznacza to, iż ciepło zmagazynowane wewnątrz elementu grzewczego jest stopniowo oddawane do otoczenia. Dzięki temu grzejnik ten wybierają osoby, które preferują ciepło otaczające i stałe w wyrazie. Alcove posiada funkcję Equilibre, która umożliwia natychmiastowe przejście z temperatury Komfort do Eko.

 

 

Czytaj również: Niestandardowe grzejniki o indywidualnych kształtach

 

Płyn grzewczy.


Z kolei radiator Galapagos ogrzewa za pomocą termo-przewodzącego fluidu i grzałki nurkowej wykonanej ze stali inox. Płyn grzewczy Fluide przenosi ciepło w zamkniętym obwodzie, celem przekazania go do obudowy zewnętrznej wykonanej z aluminium, która następnie oddaje je do pomieszczenia. Ciepło przekazywane jest w sposób łagodny i długi, nie wysusza też powietrza.

 

Grzejnik ten posiada system Sweet Control, którego praca opiera się na czujniku światła i ruchu. Dzięki niemu urządzenie samo obniży temperaturę w pokoju, gdy czujniki nie wykryją ruchu i kiedy zapadnie noc, gdyż nie ma sensu mocno dogrzewać domu, w którym nikogo nie ma lub, gdy wszyscy śpią. Natomiast, gdy wykryje ruch osób i zwierząt i, gdy nastanie dzień, temperatura zostanie podniesiona.

 

Oprócz tego Galapagos wyposażono w system STI gwarantujący dużą inercję cieplną urządzenia, który jest patentem firmy Atlantic. Dzięki niemu otrzymujemy komfort cieplny, który swym charakterem przypomina ten znany z pieców akumulacyjnych.

 

Obydwa grzejniki radiacyjne Atlantic Polska produkuje o mocy 1000W, 1500W lub 2000W. Posiadają cyfrowy termostat temperatury z wyświetlaczem LCD, którym ustawić można jeden z trzech zakresów temperatur pracy tj. Komfort (10-28 st. C.), Antyzamarzanie (7 st. C.) i Eko (temperatura Komfort pomniejszona o 1-4 st. C.).

 

Radiatory wyposażono w funkcję Wietrzenie, której praca polega na wychwytywaniu przez czujnik otwartych okien, nadmiaru zimnego powietrza wokół urządzenia i przerywaniu jego pracy na określony czas. Oprócz tego posiadają system ASP, który eliminuje zjawisko cyrkulacji kurzu, pyłków i roztoczy w ogrzewanym powietrzu, a także ich osiadanie w bezpośrednim otoczeniu urządzenia.

 

Obydwa modele są kompatybilne z systemem sterowania Pass Program, dlatego można podłączyć je do istniejącej już sieci sterowania lub użyć programatora, by sterować nimi w sposób indywidualny i niezależny.

 

Źródło: atlantic / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19417 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 147

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >