II linia metra w Targówku

II linia metra w Targówku

Dokładnie miesiąc od otwarcia centralnego odcinka II linii metra widać, że największa inwestycja infrastrukturalna miasta pozytywnie wpływa na rozwój prawobrzeżnej Warszawy. Wyraźne zmiany zachodzą nie tylko w bezpośrednim sąsiedztwie podziemnej kolejki. Uruchomienie II linii metra re definiuje charakter Targówka w wymiarze komunikacyjnym, stając się siłą napędową dzielnicy.

 

Po pierwsze transport


„Po otwarciu drugiej linii metra obserwujemy znaczny wzrost zainteresowania klientów zakupem mieszkań w tej części Warszawy” – mówi Jarosław Szanajca, Prezes Zarządu spółki Dom Development S.A., która realizuje największe osiedle na Targówku Elsnerowie w sąsiedztwie Zacisza – Osiedle Wilno, w którym powstanie łącznie niemal 2 500 mieszkań. – „Mieszkańcy stolicy dostrzegli, że mogą mieć mieszkanie w inwestycji doskonale skomunikowanej ze Śródmieściem i resztą Warszawy, za rozsądną kwotę i dodatkowo mając możliwość skorzystania z rządowych dopłat - programu Mieszkanie dla Młodych”.

 

 

Czytaj również: Szukasz projektu domu?

 

Wiodącą rolę komunikacji deweloper dostrzegł już znacznie wcześniej. W trosce o komfort mieszkańców, oprócz przystanku kolejowego Warszawa Zacisze-Wilno, inwestor z własnych funduszy w ubiegłych latach wybudował m.in. nową ulicę Wierną wraz z pętlą autobusową, do której dojeżdża autobus linii 170 dowożący również pasażerów do Dworca Wileńskiego, ulicę  Zamkową oraz pięć nowych przystanków autobusowych. Dojazd do stacji metra Dworzec Wileński z przystanku Warszawa Zacisze-Wilno zajmuje jedynie 4 minuty. Dzięki temu do przystanku Świętokrzyska, który jest istotnym punktem przesiadkowym miasta, można się dostać w 15 minut. To wygoda również dla mieszkańców pracujących w dynamicznie rozwijającym się zagłębiu biurowym Woli, dokąd  podróż zajmuje od 15 do 20 minut, a także dla studentów (dojazd do głównego kampusu Uniwersytetu Warszawskiego trwa 10 minut, a niewiele dłużej np. do Szkoły Głównej Handlowej).

 

 

Rozkwit Targówka


Przypomnijmy, że realizacja Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku  sprzyjać będzie znacznemu podniesieniu jakości życia m.in. na Targówku. Władze Warszawy przeznaczyły 1,4 mld zł na rozwój turystyki, kultury, sportu i gospodarki, które dodatkowo ożywią prawą stronę Wisły. 9 kwietnia rozpoczną się konsultacje społeczne na ten temat. W planach rewitalizacyjnych znajdują się m.in. uruchomienie centrum lokalnego Trocka, centrum aktywności lokalnej przy ul. Siarczanej, gdzie m.in. młodzież i dzieci będą mogły spędzać wolny czas, budowę nowej hali sportowej przy ul. Remiszewskiej czy przebudowę boiska przy ul. Trockiej 4. Kolejne planowane systemowe inwestycje infrastrukturalne, takie jak przedłużenie II linii metra na Targówek i budowa Trasy Świętokrzyskiej dodatkowo połączą dzielnicę z sercem stolicy.

 

 

Czytaj również: Odbędą się Krakowskie Targi Mieszkań i Domów

 

„Inauguracja centralnego odcinka II linii metra otworzyła nowy rozdział w rozwoju Targówka. Wszyscy czekamy na dalszy rozkwit tej części Warszawy, który umożliwią działania rewitalizacyjne i dalsza rozbudowa infrastruktury. Dzięki temu Targówek stanie się jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc stolicy” – nie ma wątpliwości Jarosław Szanajca, Prezes Zarządu spółki Dom Development S.A.

2015-04-23
Źródło: primoadvisory / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 19425 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 167

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >