Instalacje elektryczne i gazowe – lista artykułów

Co to jest świadectwo charakterystyki energetycznej?

Świadectwo charakterystyki energetycznej to oficjalny dokument definiujący zużycie energii przez budynek lub jego część. Pomaga określić zapotrzebowanie na energię niezbędną do eksploatacji obiektu – jego ogrzewania, klimatyzacji, wentylacji oraz zaopatrzenia w ciepłą wodę. Jakie dokładnie informacje zawiera tak zwany certyfikat energetyczny i czemu służy?

Ogrzewanie domu płynnym gazem - sprawdź zalety takiego rozwiązania

Jeśli jesteś na etapie budowania domu lub taka inwestycja jest w Twoich planach, z pewnością zastanawiasz się nad wyborem systemu ogrzewania. Obok ogrzewania gazem ziemnym, paliwem stałym, czy przy zastosowaniu pompy ciepła, możesz skorzystać z opcji ogrzewania gazem płynnym. To bardzo często wybierany przez inwestorów system. Jakich korzyści dostarcza ogrzewanie płynnym gazem? Sprawdzamy.

Skrzynki gazowe – wszystko co musisz wiedzieć

Wymogi dotyczące prawidłowego wykonania instalacji gazowej określa precyzyjnie Prawo budowlane. Zgodnie z przepisami Rozporządzenia Ministra Infrastruktury skrzynka gazowa powinna być zainstalowana na zewnątrz budynku. Na co zwrócić szczególną uwagę? Jak wygląda montaż skrzynki gazowej? Przedstawiamy najważniejsze informacje na temat możliwej lokalizacji takiego przedmiotu i podpowiadamy, gdzie warto zrobić zakupy.

Dom ogrzewany gazem - na co należy zwrócić szczególną uwagę, aby było bezpiecznie

Z uwagi na właściwości gazu stosowanego jako domowe źródło energii, instalacja rozprowadzająca to paliwo wymaga zachowania największego stopnia bezpieczeństwa zarówno podczas montażu, jak i dalszej eksploatacji. W jaki sposób możemy zadbać o jej bezawaryjność?

Prąd na budowie, czyli kilka słów o taryfie budowlanej

Własny dom to marzenie większości młodych rodzin. Aby jednak budowa mogła ruszyć, niezbędny jest prąd. Bez zaopatrzenia budowy w energię elektryczną wynajęta przez nas ekipa nie będzie w stanie wykonać najmniejszych prac, nie mówiąc już o większych przedsięwzięciach. Z uwagi na to, warto odpowiednio wcześnie pomyśleć nie tylko o wyborze taryfy dostosowanej do naszych potrzeb, lecz także o zawarciu umowy z dostawcą. Jeśli chcesz dowiedzieć się, czym jest taryfa budowlana, koniecznie przeczytaj ten tekst.

Funkcjonalne, w prostej, estetycznej formie włączniki światała do minimalistycznych, nowoczesnych pomieszczeń

Występuje w każdym pomieszczeniu w domu i używany jest wielokrotnie w ciągu dnia. Łącznik światła to niewielki, ale bardzo znaczący element wykończenia. Dlatego tak ważne jest, aby był zarówno funkcjonalny, jak i spójny wizualnie z wystrojem wnętrza. W ofercie rynkowej znajdziemy gamę łączników tak szeroką, że każdy znajdzie kolekcję idealną do swojego domu lub apartamentu. Wielbicielom minimalizmu przypadnie do gustu zwłaszcza linia future® linear, która zwraca uwagę bezpretensjonalną prostotą, a towarzyszące jej szlachetne kolory współgrają z nowoczesną architekturą wnętrz. Nie są to jedyne jej zalety projektanci zadbali również o odpowiednią akustykę przełącznika, a nawet o to, by był przyjemny w dotyku.

Bezpieczne przewody elektryczne - jak sprawdzić ich jakość przed montażem instalacji

Przewody to najtrudniejszy do wymiany element instalacji elektrycznej. Choć ich nie widać, ich jakość w kluczowym stopniu wpływa na nasze codzienne bezpieczeństwo. Wadliwa lub źle zaprojektowana instalacja elektryczna może nie tylko spowodować usterki domowych urządzeń, lecz nawet pożar, dlatego warto zainwestować w produkty sprawdzonej jakości.

Dlaczego wspólnoty mieszkaniowe ociągają się z przeglądami instalacji gazowych w budynkach

Roczne zużycie gazu przekracza w Polsce 17 mld m3, ale zapotrzebowanie systematycznie rośnie. Do gazociągów podłączane są nowe obiekty użyteczności publicznej, zakłady przemysłowe i budynki mieszkalne. Stopień gazyfikacji obszarów zabudowanych w Polsce wynosi obecnie ok. 75%. Bezpieczeństwo użytkowania instalacji gazowych ściśle uzależnione jest od wykonywania regularnych przeglądów i podejmowania niezbędnych działań serwisowych.

Nowa linia włączników i gniazdek klasycznych oraz inteligentnych

Pierwsza na rynku kolekcja zawierająca inteligentne gniazda oraz gniazda klasyczne, znane ze wszystkich domów. Nowe włączniki posiadają rozwiązania, którymi można sterować także przy pomocy asystentów głosowych, są znacznie łatwiejsze w montażu, dają bardziej zaawansowane możliwości ustawień, a ich wyjątkowy design sprawia, że wzbogacają estetykę każdego wnętrza. Ponadto, oprócz gniazdek ściennych linia będzie zawierać sterownik, któremu będzie można przypisać dowolną funkcję i umieścić go w dowolnym miejscu domu!

Planując rozmieszczenie gniazdek we wnętrzu, róbmy to tak , aby nie zaburzyć akustyki ścian

Izolacyjność akustyczna ma znaczący wpływ na komfort mieszkania. Aby zadbać o „ciche” ściany, należy przede wszystkim wykonać je z ciężkich i masywnych materiałów, które trudno wprawić w wibracje i drgania. Na utrzymanie tej właściwości mają jednak również wpływ inne czynniki m.in. prawidłowe sytuowanie osprzętu elektrycznego. Jak rozmieścić gniazdka i łączniki, aby nie obniżały izolacyjności akustycznej przegrody?


Stron: 17 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4 5  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19446 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 284

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >