Instalacje grzewcze – lista artykułów

Jakie dodatkowe akcesoria mają nowoczesne grzejniki?

Akcesoria dodatkowe, zwykle wymieniane pod koniec kart katalogowych, to mali bohaterowie codziennego użytkowania grzejników. Dzięki relingom, haczykom i półkom, wiele modeli uzyskuje dodatkową funkcjonalność, a nawet nowe zastosowania.

Dopasuj grzejnik do charakteru i stylu wnętrza

O trendach można mówić nie tylko w kontekście mody, ale i wnętrz. Kolory, kształty, a nawet faktura. To wszystko tworzy jakiś styl, kierunek a finalnie nasze wnętrze. Tyczy się to zarówno mebli, oświetlenia oraz elementów wyposażenia wnętrz. Takich jak grzejniki. Styl loftowy, surowy beton to jeden kierunek. Drugi to potraktowanie grzejnika jak dekoracji – wyrazista forma i grafika.

Po co w lecie grzejnik - żeby chłodził wnętrze w upalne dni

Istnieje grzejnik, który dzięki połączeniu z pompą ciepła, może w całości ogrzewać za pomocą energii odnawialnej, a także chłodzić pomieszczenie podczas lata. Aby zapewnić właściwą temperaturę nawet podczas bardzo mroźnych dni - urządzenie wyposażono w 2 elementy grzewcze oraz wydajny i cichy wentylator.

Grzejnik elektryczny do łazienki – co warto wiedzieć przed zakupem?

Ciepła łazienka o każdej porze roku, nawet chłodnym latem? Po to mamy grzejniki łazienkowe, które dziś, nie tylko dają nam ciepło, ale i podnoszą walory estetyczne tego pomieszczenia. Sprawiają, że nawet tak praktyczny element, jak grzejnik, pasuje do stworzonej aranżacji. Do wyboru mamy jednak różne rodzaje grzejników. Odmienny jest sposób ich działania, oferowana moc, zasilanie, możliwości, a nie tylko kolor czy kształt. Co warto wiedzieć, nim dokonamy ostatecznego wyboru?

Grzejnik, który będzie ozdobą salonu

Zapewne większość z nas słysząc słowo „grzejnik”, oczami wyobraźni widzi ciężką konstrukcję dawnych żeliwnych grzejników, które zdecydowanie nie wpływały dobrze na estetykę mieszkania, wręcz je szpeciły. Umieszczone w różnych pozycjach: pod oknem, a nawet pod sufitem, niosły za sobą tylko jedną korzyść: ogrzanie mieszkania. Mimo, że ich produkcja już dawno przeminęła, często pozostają wiernie przy ścianach. Staramy się je ukryć na wszelakie sposoby: za pomocą biurka, łóżka, szafy lub decydując się na specjalną zabudowę meblową. Problem jednak jest przysłowiowo „zamiatany pod dywan” - znika z naszych oczu, ale nadal fizycznie istnieje.

Grzejnik inspirowany stylem loftowym

Trendy wnętrzarskie pokazują niesłabnącą, obok stylu skandynawskiego popularność stylu loftowego. A jeśli mówimy o nim to oznacza, że lubimy industrialny klimat. Połączenie drewna i stali, wysokie pofabryczne przestrzenie, beton i cegła. Wybór mebli czy oświetlenia, które pasują do takiego wnętrza nie stanowi problemu.

Kocioł kondensacyjny - jaki kupić, aby maksymalnie wykorzystać jego moc

Względy techniczne i ekonomiczne – to najważniejsze kwestie, które bierze się pod uwagę, aby odpowiednio dobrać kocioł kondensacyjny do swojego domu i potrzeb rodziny. Dzięki prawidłowemu dostosowaniu mocy kotła Twoje urządzenie będzie pracować efektywnie przy zmieniającym się obciążeniu cieplnym. Wewnątrz budynku będą panowały odpowiednie warunki, a Ty nie przepłacisz za zużycie zbyt dużej ilości energii.

Zimna majówka? Jak niedrogo ogrzać domek letniskowy

Pogoda lubi płatać figle, dlatego w domku letniskowym czy działkowej altanie nie powinno zabraknąć ogrzewania. Oczywiście nie ma konieczności montowania w nich pełnej, wodnej instalacji grzewczej. Warto natomiast zakupić niedrogi grzejnik konwekcyjny, który uruchomimy podczas naszej obecności. Dostępny jest model stojący, który możemy ustawić w dowolnym miejscu.

Wielkość domu, potrzeby domowników - co jeszcze należy brać pod uwagę wybierając pompę ciepła

Przemyślany wybór pompy ciepła sprawi, że Twoje nowe urządzenie będzie idealnie dostosowane do potrzeb domowników i całego budynku. Odpowiednia pompa pozwoli także zapewnić korzystne koszty inwestycji i eksploatacji – bez zbędnego przepłacania. Na co zwrócić uwagę w trakcie przeglądania ofert z pompami ciepła?

Termomodernizacja budynku z pompą ciepła – dlaczego warto?

Straty energii w budynku w znacznym stopniu zależą od współczynnika przenikania ciepła danej przegrody. Aby go zmniejszyć, konieczna jest dokładnie wykonana termomodernizacja budynku z użyciem wysokiej jakości materiałów. Rozwiązaniem problemów z niedogrzaniem i szybkim wychłodzeniem domu jest również zmiana urządzenia grzewczego na bardziej wydajne – pozwoli to zyskać oszczędności na energii w sezonie grzewczym. Sprawdź, dlaczego warto zastosować w domu pompę ciepła.


Stron: 72 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  9 10 11 12 13  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19436 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 124

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >