Instalacje grzewcze – lista artykułów
Grzejnik, który będzie ozdobą salonu
Zapewne większość z nas słysząc słowo „grzejnik”, oczami wyobraźni widzi ciężką konstrukcję dawnych żeliwnych grzejników, które zdecydowanie nie wpływały dobrze na estetykę mieszkania, wręcz je szpeciły. Umieszczone w różnych pozycjach: pod oknem, a nawet pod sufitem, niosły za sobą tylko jedną korzyść: ogrzanie mieszkania. Mimo, że ich produkcja już dawno przeminęła, często pozostają wiernie przy ścianach. Staramy się je ukryć na wszelakie sposoby: za pomocą biurka, łóżka, szafy lub decydując się na specjalną zabudowę meblową. Problem jednak jest przysłowiowo „zamiatany pod dywan” - znika z naszych oczu, ale nadal fizycznie istnieje.
Grzejnik inspirowany stylem loftowym
Trendy wnętrzarskie pokazują niesłabnącą, obok stylu skandynawskiego popularność stylu loftowego. A jeśli mówimy o nim to oznacza, że lubimy industrialny klimat. Połączenie drewna i stali, wysokie pofabryczne przestrzenie, beton i cegła. Wybór mebli czy oświetlenia, które pasują do takiego wnętrza nie stanowi problemu.
Kocioł kondensacyjny - jaki kupić, aby maksymalnie wykorzystać jego moc
Względy techniczne i ekonomiczne – to najważniejsze kwestie, które bierze się pod uwagę, aby odpowiednio dobrać kocioł kondensacyjny do swojego domu i potrzeb rodziny. Dzięki prawidłowemu dostosowaniu mocy kotła Twoje urządzenie będzie pracować efektywnie przy zmieniającym się obciążeniu cieplnym. Wewnątrz budynku będą panowały odpowiednie warunki, a Ty nie przepłacisz za zużycie zbyt dużej ilości energii.
Zimna majówka? Jak niedrogo ogrzać domek letniskowy
Pogoda lubi płatać figle, dlatego w domku letniskowym czy działkowej altanie nie powinno zabraknąć ogrzewania. Oczywiście nie ma konieczności montowania w nich pełnej, wodnej instalacji grzewczej. Warto natomiast zakupić niedrogi grzejnik konwekcyjny, który uruchomimy podczas naszej obecności. Dostępny jest model stojący, który możemy ustawić w dowolnym miejscu.
Wielkość domu, potrzeby domowników - co jeszcze należy brać pod uwagę wybierając pompę ciepła
Przemyślany wybór pompy ciepła sprawi, że Twoje nowe urządzenie będzie idealnie dostosowane do potrzeb domowników i całego budynku. Odpowiednia pompa pozwoli także zapewnić korzystne koszty inwestycji i eksploatacji – bez zbędnego przepłacania. Na co zwrócić uwagę w trakcie przeglądania ofert z pompami ciepła?
Termomodernizacja budynku z pompą ciepła – dlaczego warto?
Straty energii w budynku w znacznym stopniu zależą od współczynnika przenikania ciepła danej przegrody. Aby go zmniejszyć, konieczna jest dokładnie wykonana termomodernizacja budynku z użyciem wysokiej jakości materiałów. Rozwiązaniem problemów z niedogrzaniem i szybkim wychłodzeniem domu jest również zmiana urządzenia grzewczego na bardziej wydajne – pozwoli to zyskać oszczędności na energii w sezonie grzewczym. Sprawdź, dlaczego warto zastosować w domu pompę ciepła.
Praktyczne rozwiązanie - grzejnik łazienkowy z lustrem
Na rynku pojawił się elektryczny grzejnik łazienkowy, który wyposażony został w lustro. Dzięki wentylatorowi, pracy z maksymalną mocą oraz 2 ramionom i wieszakowi - nie tylko szybko dogrzeje łazienkę, ale także wysuszy ręczniki. Jego cyfrowy wyświetlacz obsługujemy za pomocą klawiszy dotykowych.
Porównujemy koszty eksploatacji systemów grzewczych - jakie ogrzewanie jest najlepszym rozwiązaniem?
Aż 84% to udział energii przeznaczonej na ogrzewanie budynku oraz podgrzewanie ciepłej wody w całym bilansie zużycia energii w gospodarstwie domowym. To ogromne wydatki, które dzięki odpowiednim zmianom można zmniejszyć o połowę lub nawet zminimalizować do zera. Aby to osiągnąć, należy wymienić dotychczasowy system grzewczy na system nowszej generacji. Jakie rozwiązanie grzewcze jest najbardziej opłacalne? Ekspert szacuje dla nas średnie koszty eksploatacyjne poszczególnych systemów grzewczych.
Grzejniki najnowszej generacji są podświetlane i sterowane smartfonem
Nowy grzejnik radiacyjny, w formie poziomej lub pionowej, posiada zaawansowany system sterowania. Zarządzamy jego pracą przy pomocy aplikacji mobilnej. Dzięki czujnikom (ruchu, światła, otwartych okien) – sam dostosowuje swoją pracę do zmieniających się warunków. Z kolei podświetlenie diodami LED tworzy w pokoju przytulny nastrój.
Grzejniki z aluminiową płytą promieniującą oszczędzają do 45% energii w skali roku
Dzięki płycie promieniującej z aluminium szybko uzyskamy optymalną temperaturę. Grzejnik, który ją posiada wytwarza łagodne ciepło, które jest jednakowe w każdej części pomieszczenia. Dzięki aplikacji w telefonie, sterujemy urządzeniem na bieżąco i oszczędzamy na ogrzewaniu.